Jak podaje serwis mixfight.ru jeden z bardziej utalentowanych młodych zawodników w Polsce półciężki Tomasz Narkun (MMA 5-1, 4 w Rankingu PL) powróci w listopadzie do ringu federacji M-1. Pojedynek Polaka został zakontraktowany na galę M-1 Challenge 28, która odbędzie się 12 listopada w Astrachaniu. Zawodnik Berserkers Team skrzyżuje rękawice z reprezentantem gospodarzy, doświadczonym Igorem Savelyevem (MMA 8-3-1).

Popularny Żyraf ostatni raz na ringu rosyjskiej federacji wystąpił w marcu, kiedy to poddał trójkątem Shamila Tinagadjieva. Wcześniej sromotnie przegrał rywalizację o pas kategorii półciężkiej z mocnym Vyacheslavem Vasilevskym. Jednakże Narkun zapisał się w pamięci kibiców przede wszystkim znakomitymi walkami w turnieju M-1 Selection. Potrzebował łącznie jedynie trzech i pół minuty na poddanie kolejno Deji Kalejaiye, Timo Karttunena i Davida Tkeshelashviliego.

Jeśli chodzi o Savelyeva, to tradycyjnie już jak w przypadku Rosjan utytułowany zawodnik sambo bojowego. Na sierpniowym evencie S-70. Russia vs. Brazil po dynamicznych wymianach cepem i uderzeniami w parterze zastopował pochodzącego z Kurytyby Fernando Silvę. Była to dla nowogrodzianina trzecia wygrana z rzędu. Od porażki ze znanym z ringu KSW Gregorym Babene, kolejno eliminował Sebastiana Libebe i poddał Byrona Byrda. Warto nadmienić, że Savelyev po trzech minutach walki przegrał na M-1 Selection 2010 z ostatnim rywalem Narkuna.

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

4 KOMENTARZE

  1. trzymamy kciuki za Tomka Narkuna – i czekamy na kolejną wygrana – pozdrowienia od chłopaków z BT Choszczno

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.