Wiencek.vs.Gadzhiev.Weigh

(Fot. M-1 Global) Mamy znakomite informacje z Moskwy, gdzie właśnie odbywa się wydarzenie M-1 Challenge 56: Vasilevsky vs. Emeev 2. Obiecujący polski półśredni Michał Wiencek (MMA 5-2) po niespełna piętnastu minutach ciężkiej pracy odklepał pod koniec trzeciej rundy niezwykle odpornego na ciosy i próby poddań Dagestańczyka – Rustama Gadzhieva (MMA 4-3).

Obie stronty rozpoczęły pierwszą rundę dość zachowawczo. Dagestańczyk po minucie walki szybko skrócił dystans i sklinczował. Zawodnicy pod linami wymieniali wzajemnie przyjemności w postaci kolan. Po kilkudziesięciu sekundach sędzia wskazał środek. Gadzhiev zaatakował prawym sierpowym, a Polak odpowiedział sprowadzeniem. W parterze Wiencek błyskawicznie zdobył dosiad i próbował duszenia zza pleców. Podopieczny Damiana Herczyka na trzydzieści sekund przed końcem pierwszych pięciu minut zapunktował ponownie obaleniem i uderzeniami z góry.

Druga runda praktycznie przez cały czas przebiegała pod dyktando reprezentanta DAAS Berserkers Team Bielsko-Biała. Michał Wiencek obalił od razu po gongu rozpoczynającym rundę. Na dole – wpięty za plecami Gadzhieva – w pełni kontrolował sytuację, to próbując duszenia, to bijąc zza pleców. Sędzia Viktor Korneev ostatecznie podniósł walkę i Dagestańczyk ruszył z bardzo groźną cepeliadą. Impet ataku powalił polskiego półśredniego, przez chwilę były kłopoty, ale rywal długo nie powalczył z góry.

Trzecia odsłona to już totalna dominacja bielskiego Berserkera. Fighter spod Beskidów idealnie wszedł w timing, przeszedł pod kombinacją Dagestańczyka i sprowadził pojedynek na ziemię. Wiencek już do końca rywalizacji nie oddał przewagi nawet na moment. Pięknie zaszedł za plecy sambisty z Chasawjurtu i ciągle pracował z góry. W połowie rundy bielszczanin wybornym manewrem poprawił jeszcze swoją pozycję. Ręką dociągnął swoją nogę i zapiął nogi w ciasny trójkąt. Ciężka praca zza pleców opłacała się – rywal ostatecznie na około dwadzieścia sekund przed końcem pojedynku skapitulował pod duszeniem mata leao. Brawo!

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

9 KOMENTARZE

  1. VaeVictis

    Widzial ktos w ogole walke Michala ?

    Chłopaki na żywo i na chacie oglądali, ja niestety nie miałem czasu na M1. Prelimsów w necie niestety też nie znalazłem.

  2. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?
    Jak prelimsy były transmitowane to muszą być zarejestrowane i w końcu wypłyną na dniach!

  3. Jest wreszcie i nieco dluzszy fragment walki Michala. Starajam sie trzymac emocje i entuzjazm na wodzy. Jednak warunki fizyczne, juz posiadane umiejetnosci, to co pokazywal w swoich walkach i klub w ktorym trenuje, sprawiaja iz jestem przekonany, ze o Wiencku bedzie kiedys naprawde glosno.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.