Mansour.Barnaoui.M-1

 

(Fot. M-1 Global) Do pasa mistrzowskiego brytyjskiej organizacji BAMMA, przekrojowy Tunezyjczyk Mansour Barnaoui (MMA 12-2) dołączył dziś kolejne trofeum – tytuł mistrzowski M-1 Global w wadze lekkiej. Jeden z największych talentów europejskiej sceny w twardej i pełnej mocnych wymian rywalizacji zdemolował dotychczasowego mistrza, mocnego Rosjanina Maxima Divnicha (MMA 11-1) pod koniec pierwszej rundy.

Krwawy pojedynek przez większość czasu przebiegał w klinczu przy akompaniamencie krótkich sierpów i kolan. Zawodnik paryskiego Team Magnum rozpoczął szybką kombinacją prostych, Divnich sklinczował i w prezencie otrzymał kolano na splot. Rosjanin atakował brudnymi bokserskimi seriami krótkich haków, to na głowę, to na korpus. „Tarzan” rewanżował się ciosami sierpowymi i potężnymi kolanami w klinczu, którymi doszczętnie zdewastował przeciwnika. Przez dobre kilka minut obaj zawodnicy wymieniali się analogicznymi uprzejmościami. Zmęczony i porozbijany petersburżanin w końcu skapitulował po otrzymaniu kolejnych kilku celnych kolan na głowę. Tunezyjczyk sprowadził walkę do parteru, w pięknym stylu od razu wylądował w dosiadzie i zastopował mistrza serią uderzeń z góry.

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

4 KOMENTARZE

  1. Barnaoui jest niezły, od czasów wygranej z Warburtonem chciałbym go zobaczyć z Irokezem lub Gamerem. Nie mniej Tarzan jest młody i jestem pewien, że niedługo znajdzie swoje miejsce w UFC.

  2. Piękna walka to była, może nie bardzo techniczna ale mi sie podobała. Tunezyjczyk dobry zawodnik.

  3. Jestem pełen podziwu dla Tunezyjczyka, że przetrwał te ciosy.. Nie jeden po czymś takim by się złożył. A te muay thai, po prostu klasa. Z zaciekawieniem będę śledzić jego dalszy rozwój

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.