Na sobotę czwartego czerwca federacja M-1 Ukraine przygotowała nie lada niespodziankę dla fanów wszechstylowej walki wręcz. Impreza pod tytułem European Battle odbędzie się w kijowskiej National Circus Arena i oprócz kolejnej rundy turnieju M-1 Ukraine International Club Grand Prix, zostały zakontraktowane wyśmienite superwalki. Na dzień dzisiejszy łącznie planowane jest czternaście pojedynków w formule MMA. Gala będzie składać się z trzech części: w/w rywalizacji turniejowej zespołów z Doniecka i Białorusi, superfightów najlepszych zawodników walczących dla ligi mieszanych sztuk walki M-1 Ukraine oraz głównej karty, gdzie zobaczymy plejadę zagranicznych fighterów. W Kijowie wystąpi znakomity półśredni BerserkerRafał Kulturysta Moks. Trzymamy kciuki! Poniżej zapowiedź i rozpiska eventu.

Główną atrakcją wieczoru będą cztery rewelacyjnie zapowiadające się walki zawodników należących do europejskiej czołówki lekkiej i półśredniej. Jeżeli chodzi o limit lightweight na pierwszy ogień idzie konfrontacja dwóch fighterów, którzy mają coś do udowodnienia włodarzom M-1. Utalentowany Białorusin Artiom Damkovsky (MMA 8-5) będzie chciał zrehabilitować się po porażce z Jose Figueroą, natomiast weteran rosyjskiej sceny MMA Yuri Ivlev (MMA 16-7) musi podnieść się po dwóch dotkliwych klęskach, kolejno z Danielem Weichelem i Mairbekiem Taisumovem. W drugiej walce sparingpartner Sergeya Golyaeva, specjalista od poddań – solidny Azer Vugar Bahsiev (MMA 5-3) zmierzy się z innym perspektywicznym grapplerem, 20-letnim Chorwatem Antunem Racicem (MMA 8-2). W dywizji półśredniej podopieczny Denisa Sivera – Niemiec Christian Eckerlin (MMA 6-1) skrzyżuje rękawice z weteranem M-1 Selection Ukraine, reprezentantem gospodarzy Alexandrem Agafonovem (MMA 2-1). W najbardziej interesującej nas walce, były mistrz M-1 Challenge w wadze średniej, szczecinianin – Rafał Moks (MMA 6-3) skonfrontuje swoje fenomenalne BJJ z umiejętnościami widowiskowo walczącego wicemistrza Sengoku, Szwajcara – Yasubeya Enomoto (MMA 6-3).

Drugą część eventu będzie stanowić rywalizacja dwóch teamów w ramach zorganizowanego przez ukraińskie M-1 międzynarodowego turnieju klubowego w formule MMA. W drugiej i ostatniej kolejce ćwierćfinałów M-1 Ukraine: International Club Grand Prix – fighterzy z donieckiego klubu Aris podejmą w pięciu tradycyjnych kategoriach wagowych zawodników z BK Belarus.

Dodatkowo organizatorzy zaplanowali cztery superwalki solidnych reprezentantów ukraińskiego teamu Tez Tour Fight, którzy zmierzą się ze stawiającymi pierwsze kroki w zawodowych bojach bez prawił rywalami z Białorusi, Rosji, Azerbejdżanu i Mołdawii. Mistrz Ukrainy w kickboxingu Sergey Adamchuk (MMA 5-4) sprawdzi się z mistrzem Białorusi w zapasach w stylu wolnym Sergeyem Sinkevichem (MMA 0-1). Ukraiński sambista i weteran M-1 Selection Vladimir Opanasenko (MMA 4-3) skrzyżuje rękawice z doskonałym zapaśnikiem z Azerbejdżanu – Syananem Yusibovem (MMA 0-0). Natomiast przekrojowego merefczanina Vasilya Novikova (2-6) czeka ciężka przeprawa z mołdawskim talentem, mistrzem kickboxingu i judo – Alexandrem Nimerenko (MMA 0-0) z Elat MixFight Club. W wadze średniej zobaczymy walkę utytułowanego sambisty z Makarova Alexandra Dolotenki (MMA 4-1) z debiutującym na ringu MMA zapaśnikiem klasycznym Filipem Anasovichem (MMA 0-0) z Rosji.

Główna karta:

70 kg.: Vugar Bahshiev (5-3) vs. Antun Racic (8-2)
77 kg.: Alexander Agafonov (2-1) vs. Christian Eckerlin (6-1)
77 kg.: Yasubey Enomoto (6-3) vs. Rafał Moks (6-3)
70 kg.: Artiom Damkovsky (8-5) vs. Yuri Ivlev (16-7)

Walka rezerwowa:

70 kg.: Ilya Tiunov (0-0) vs. Farkhad Fatalla (0-0)

Turniej M-1 Ukraine International Club Grand Prix:

SK „Aris” (Donieck, Ukraina) vs. BK „Belarus” (Białoruś):

Open.: Igor Zadernovsky (1-0) vs. Stepan Kostyuchenko (0-0)
93 kg.: Saparbek Safarov (3-0) vs. Denis Ivanets (1-3)
84 kg.: Ruslam Khaskhanov (8-3) vs. Boris Miroschnichenko (3-1)
76 kg.: Vadim Khaitulov (3-3) vs. Victor Talashov (0-2)
70 kg.: Alexander Kozyr (3-1) vs. Semen Tyrlya (1-0)

Superwalki M-1 Ukraine International Club Grand Prix:

70 kg.: Sergey Adamchuk (5-4) vs. Sergey Sinkevich (0-1)
77 kg.: Vladimir Opanasenko (4-3) vs. Syanan Yusibov (0-0)
77 kg.: Vasily Novikov (2-6) vs. Alexander Nimerenko (0-0)
84 kg.: Alexander Dolotenko (4-1) vs. Filip Anasovich (0-0)

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

3 KOMENTARZE

  1. wie ktoś może gdzie można tą galę zobaczyć w telewizji ? może być nawet na jakimś zagranicznym nie kodowanym kanale;)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.