M-.Challenge.61.Poster

Po kliknięciu krótka relacja i wyniki z inguskiego Nazrania.

Niefortunnie dla Chorwata Ante Deliji (MMA 14-3), a z kolei szczęśliwie dla naszego najlepszego ciężkiego Marcina Tybury (MMA 13-1, 1. w Rankingu PL) zakończył się pojedynek mistrzowski podczas gali M-1 Challenge 61: Battle Of Narts w Inguszetii. „Tybur” pokonał Chorwata już w pierwszej rundzie i nadal pozostaje mistrzem rosyjskiego M-1 Global. Chorwacki zawodnik w dramatycznych okolicznościach musiał uznać wyższość polskiego mistrza. Ante Delija złamał nogę po mocnym niskim kopnięciu, które wzorowo zablokował reprezentant United Gym. Chorwat postawił twarde warunki i od początku bombardował Polaka w stójce seriami ciosów prostych i sierpowych. Przez moment zadrżały nawet serca polskich kibiców, kiedy Delija celnie i mocno trafił uniejowianina lewym sierpowym. W drugiej minucie zawodnik z Dubrovnika wyprowadził nieszczęśliwego dla siebie low kicka. „Tybur” zablokował kopnięcie, a „Walking Trouble” z wyłączoną nogą wylądował na macie. Kiedy polski ciężki już zabierał się do rozpoczęcia kanonady z dosiadu, sędzia Vyacheslav Kiselev przerwał walkę. Rosjanin zobaczył, że zawodnik Gladiator Team zgubił ochraniacz na szczękę, dopiero wówczas zareagował, gdy Chorwat wskazał, że coś nie tak z jego nogą. Dla Polaka była to druga obrona pasa w ramach kontraktu z promotorami znad Newy, który kończy się w listopadzie bieżącego roku.

Nie będzie dobrze wspominał wrześniowego wyjazdu na Kaukaz doświadczony piórkowy Sergey Grecicho (MMA 21-6-1), którego już za miesiąc czeka walka z naszym Filipem Wolańskim (MMA 8-1, 3. w Rankingu PL) podczas częstochowskiej gali Incredible Fight Night. Ciężko rzec, że dzisiejszy występ na M-1 nie rokuje dobrze o Litwinie, bo to zawsze bardzo groźny przeciwnik. lecz tym razem po prostu mocny striker – niepokonany Magomed Idrisov (MMA 6-0) – okazał się lepszy. Dagestańczyk wypunktował reprezentanta teamu Knight Of Plunge na przestrzeni trzech rund. Zawodnik klubu Gorets dominował w stójce i wzorowo bronił sprowadzeń Litwina. Trafiał podbródkowymi i obijał Litwina z góry. Idrisov nie dał się zaprosić w gierki parterowe i uciekał do stójki, gdzie zawodnik z Wilna zupełnie nie potrafił znaleźć sposobu na celnie bijącego rywala.

Na koniec jeszcze jeden miły polski akcent tego wieczoru… Kolejny udany angaż w klatkoringu M-1 zanotował jeden z najlepszych polskich sędziów Łukasz Bosacki. „Bosy” sędziował łącznie cztery pojedynki (w tym trzy na pełnym dystansie) i chyba jeszcze nigdy nie miał okazji pracować tak długo dla zagranicznego pracodawcy. W rywalizacji półciężkich Mikhaila Rogozina (MMA 3-1) z Dovletdzhanem Yagshimuradovem (MMA 10-5-1), polski arbiter popisał się idealnym przerwaniem, kiedy Rosjanin zasypywał uderzeniami z dosiadu bezradnego zawodnika z Turkmenistanu. Wcześniej jednak gnieźnianin ukarał Yagshimuradova odjęciem punktu za nielegalnie wyprowadzone kolano na głowę. Pozostałe walki nie przysporzyły Polakowi większych problemów, choć pewnie w jego pamięci, naturalnie z poczuciem humoru, pozostanie pojedynek Maxima Grabovicha (MMA 2-0) z debiutującym Adamem Elmurzievem (MMA 0-0). „Bosy” może nieco pospieszył się z podniesieniem ręki zwycięzcy, nie czekając na słowa przeciągającego rosyjskiego ringanonsera. Komplet wyników:

Walka wieczoru:

Pojedynek o tytuł mistrzowski M-1 w wadze ciężkiej
Open: Marcin Tybura pok. Antego Deliję przez TKO (kontuzja), 2:21, runda 1. (Vyacheslav Kiselev)

Karta główna:

61 kg: Antun Racic pok. Alexeya Nevzorova przez jednogłośną decyzję, 5:00, runda 3.  (Łukasz Bosacki)
66 kg: Magomed Idrisov pok. Sergeya Grecichę przez jednogłośną decyzję, 5:00, runda 3. (Viktor Korneev)
79 kg: Carlos Alexandre Pereira pok. Ruslana Zhemukova przez poddanie (balacha z trójkąta) 4:02, runda 1. (Vyacheslav Kiselev)
70 kg: Lom-Ali Nalgiev pok. Alexandra Panasyuka przez jednogłośną decyzję, 5:00, runda 3. (Łukasz Bosacki)

Karta wstępna:

70 kg: Ramazan Esenbaev pok. Damira Ismagulova przez jednogłośną decyzję, 5:00, runda 3. (Viktor Korneev)
93 kg: Akramat Evkurov pok. Sergeya Kutsyy przez poddanie (balacha), 0:58, runda 1. (Vyacheslav Kiselev)
77 kg: Maxim Grabovich pok. Adama Elmurzieva przez niejednogłośną decyzję, 5:00, runda 3. (Łukasz Bosacki)
77 kg: Rustam Gadzhiev pok. Vyacheslava Tena przez jednogłośną decyzję, 5:00, runda 3. (Viktor Korneev)
Open: Evgeniy Boldyrev pok. Murada Izmailova przez KO (lewy sierpowy), 1:38, runda 1. (Vyacheslav Kiselev)
93 kg: Mikhail Rogozin pok. Dovletdzhana Yagshimuradova przez TKO (uderzenia w parterze), 2:00, runda 3. (Łukasz Bosacki)
66 kg: Elmar Mamedov pok. Ruslana Esmurzieva przez niejednogłośną decyzję, 5:00, runda 3. (Viktor Korneev)

140 KOMENTARZE

 1. Ale kijowa ta pierwsza walka… Jeden i drugi gość zupełnie nie wiedział, co ma robić zarówno w ofensywie, jak i defensywie, a w dodatku jeden spompował się kompletnie, a drugi prawie. I w dodatku nawet wagi nie zrobił, eh.

 2. O której walczy tybur dokładnie ?

  Dokładnie to mogę Ci powiedzieć jaka jest godzina

  Marcin między 19 a 19:30, tak sądzę

 3. Przypominam, że 2 zawodników z tej karty będzie w najbliższym czasie walczyć w Polsce:

  Vyacheslav Ten będzie przeciwnikiem Mateusza Zawadzkiego na 3F 10 października i Sergey Grecicho stanie na przeciw Filipa Wolańskiego na IFN1 24 października.

 4. A, już myślałem, bo na chacie pustki 🙁

  Byłem, ale też nikogo nie zastałem.

  Boldyrev ładne KO zafundował przeciwnikowi.

  Teraz Ten, oby wygrał i przyjechał do Polski po zwycięstwie.

 5. Często widzę reklamy Faxe na galach w państwach rosyjskojęzycznych. I zawsze wtedy zastanawiam się, dlaczego w Polsce żadna marka nie promuje się na MMA. Taki Wojak ma swoje gale bokserskie, a inne polskie marki inwestują w promocje w sportach walki? Gala MMA pod szyldem Żubra to by było coś 🙂

 6. Teraz Ten, oby wygrał i przyjechał do Polski po zwycięstwie.

  Niestety przegrał, przeciwnik wykazał się lepszą znajomością walki z cieniem i po flakach z olejem wygrał na punkty.

  PS. Dobra ta Ring Girl 😀

 7. Miejze litosc, zubr sie kojarzy z totalna chujoza 😀

  Broń boże nie miałem na myśli "smaku" (: a potencjał marketingowy.

 8. Mam nadzieje, ze osoba odpowiedzialna za sedziow w UFC jakos przegapi gafe Bosego. Oni maja juz Herba i to pewnie im wystarczy.

 9. Mam nadzieje, ze osoba odpowiedzialna za sedziow w UFC jakos przegapi gafe Bosego. Oni maja juz Herba i to pewnie im wystarczy.

  Co zrobił?

 10. Ja jednak mimo wszystko uwielbam M-1 i jestem swiadomy, ze zrozumiec beda potrafili mnie tylko bardziej zaawansowani wiekowo uzytkownicy. To wszystko jest jak  powrot do przeszlosci, na jakas szkolna akademie pod koniec lat 80.

 11. Na KSW to on podobno nie walczy przez swojego menadżera 😉

  aaa faktycznie, coś było. Ale tą porażką, chyba definitywnie przekreślił szanse na występ w ksw

 12. Ale tą porażką, chyba definitywnie przekreślił szanse na występ w ksw

  Teraz to przed nim walka z Filipem Wolańskim na IFN 1 w Częstochowie 24 października

 13. Piszta coś chłopy, jak wejdzie Tybura. Nie mam jak playera odpalić.

  teraz 3 runda z walki  i chyba po niej Walka Tybury

 14. Chorwat wygrał, ale nie wiem czemu wyżej napisałem, że 1 rundę wygrał rusek, jak Chorwat go przeleżal.

  Teraz powinien być Tybura. Trzymamy kciuki 😀

 15. Co teraz powinno byc na zywo w tym playerze? Walka Tybury ? Bo mam jakies reklamy i cała galę do przewinięcia?

 16. Szok, że Ante Delija jest prawie  rok młodszy ode mnie. A myślałem, że gośc ma już czterdziestkę na karku.

  Faktycznie, kurwa typ ma 25 lat, a mordę jak dziad.

 17. auć, a ja w pierwszej chwili się dziwiłem, co ten sędzia tak szybko przerywa :D, skojarzenie z weidmanem chyba miał każdy 🙂

  niech chłopak wraca do zdrowia

 18. Co się stało, bo stream padł?

  Ante złamał nogę jak Spajder, później przewrócił się na plecy po lekkim ciosie i gdyby nie przerwanie sędziego (wypadł mu ochraniacz) to chyba by się nie zorientował, że ma doszczętnie rozjebany piszczel.

 19. Gratulację Marcin, w sporcie i farta trzeba mieć:-) Liczę, że M-1 zorganizuję rewanż bo chyba nikt nie ma wątpliwości kto wygrywał do momentu tej kontuzji. Chorwatowi się należy druga szansa.

 20. Ante złamał nogę jak Spajder, później przewrócił się na plecy po lekkim ciosie i gdyby nie przerwanie sędziego (wypadł mu ochraniacz) to chyba by się nie zorientował, że ma doszczętnie rozjebany piszczel.

  nie jednak na powtórce widać, że zanim Marcin na niego wskoczył, to Ante próbował oblukać tę nogę

 21. Ante złamał nogę jak Spajder, później przewrócił się na plecy po lekkim ciosie i gdyby nie przerwanie (wypadł mu ochraniacz) to chyba by się nie zorientował, że ma doszczętnie rozjebany piszczel.

  Marcin zablokował kopnięcie?

 22. Gratulację Marcin, w sporcie i farta trzeba mieć:-) Liczę, że M-1 zorganizuję rewanż bo chyba nikt nie ma wątpliwości kto wygrywał do momentu tej kontuzji. Chorwatowi się należy druga szansa.

  Nikt nie będzie na niego czekał rok czy nawet pół roku. Tybura wypierdziela do UFC, ewentualnie może się spróbować z Fedorem.

 23. dobrze że podaliście linka do streama. wszedłem tam akurat jak zaczynała się walka Tybury. złamanie Ruska paskudne ale dobrze że nasz zawodnik w łatwy sposób zwyciężył.

 24. Kolejna zapałka… Najgorszy zawsze jest dla mnie widok, jak oni stają na tą złamaną nogę. Silva chyba tego nie zrobił tylko od razu ją w górze zatrzymał?

  Ale twardy jest, trzeba przyznać 😆

 25. Chorwata

  tak, tak Chorwat. porąbało mi się bo na szybko pisałem bo przed chwilą przyszedłem a cieszę się że w ogóle się załapałem na walkę;-)

 26. Oczywiscie moglo wyjsc lepiej, ale to noga Tybury zlamala piszczel Chorwata. Jeszcze nigdy zaden ciezki nie pokonal Marcina i wierze, ze dlugo tak pozostanie. Czekam na decyzje Marcina odnosnie dalszego ciagu kariery, ale jaka by nie byla  bede trzymal kciuki.

  P.S. Wlasnie leci konferencja po gali a Marcin z prezydentem Inguszetii jak starzy funfle 🙂

 27. Szkoda, że to nie ostatnia walka w kontrakcie Marcina. Mielibyśmy dwóch naszych najlepszych ciężkich w UFC, jeszcze w tym roku.

 28. Szkoda, że to nie ostatnia walka w kontrakcie Marcina. Mielibyśmy dwóch naszych najlepszych ciężkich w UFC, jeszcze w tym roku.

  Skad ta pewnosc, ze nie ostatnia ?

 29. Skad ta pewnosc, ze nie ostatnia ?

  Marcin mówił w wywiadach, że po zdobyciu pasa, kontrakt z M-1 przedłużył mu się automatycznie o 3 walki. Walka z Deliją była drugą z tego kontraktu.

  Od 5:14

 30. Nikt nie będzie na niego czekał rok czy nawet pół roku. Tybura wypierdziela do UFC, ewentualnie może się spróbować z Fedorem.

  Kto ma się próbować z Fedorem jak Fedor w Bellatorze?

  PS. Właśnie przeczytałem, że nie na Bellatorze, ale w jakiejś nowej organizacji. Tylko po co to ogłaszali na Bellatorze?

 31. Marcin mówił w wywiadach, że po zdobyciu pasa, kontrakt z M-1 przedłużył mu się automatycznie o 3 walki. Walka z Deliją była drugą z tego kontraktu.

  Od 5:14

  Ok., dzieki.  Jednak sedziujacy dzisiejsza gale M-1 menago Marcina widzi to nieco inaczej. Od 14:00.

 32. PS. Właśnie przeczytałem, że nie na Bellatorze, ale w jakiejś nowej organizacji. Tylko po co to ogłaszali na Bellatorze?

  Spike TV jest wspólnym ogniwem.

 33. Ok., dzieki.  Jednak sedziujacy dzisiejsza gale M-1 menago Marcina widzi to nieco inaczej. Od 14:00.

  Wywiad, który wrzuciłeś jest z tego miesiąca, więc zapewne sytuacja Tybury wygląda obecnie tak, jak nakreślił Ją Bosacki.

  Czyli Marcin może wypełnić kontrakt przez stoczenie trzech pojedynków albo upłynięcie terminu, do którego owy kontrakt obowiązuje. Bardzo dobra wiadomość.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.