M-1.Challenge.59.Poster

Po kliknięciu krótka relacja i wyniki z kazachskiej Astany.

Transmisja karty wstępnej rozpocznie się o godzinie 15.00 polskiego czasu na oficjalnym kanale M-1 Global na serwisie YouTube – tutaj. Karta główna wystartuje o godzinie 17.30 polskiego czasu na portalu M1Global.tv. Retransmisja imprezy o godzinie 23.30 polskiego czasu na kanale Rossija-2 oraz Boets.tv.

Rewanżowy pojedynek weterana PRIDE i Strikeforce, Rosjanina Sergey’a Kharitonova (MMA 23-5) z byłym mistrzem M-1 w wadze ciężkiej, Amerykaninem Kennym Garnerem (MMA 16-9) zupełnie nie zaskoczył. Prezentujący wątpliwą formę zawodnik American Top Team wyraźnie przyjechał tylko po wypłatę. „Desantnik” w swoim kickbokserskim stylu w pełni kontrolował walkę i nabijał oczka ciosami prostymi oraz niskimi kopnięciami. W ostatniej minucie pierwszej odsłony Kharitonov sięgnął Garnera lewym prostym i szybko zdobył dosiad, z którego srogimi uderzeniami zasypał bezradnego Amerykanina. Sędzia Marco Broersen przerwał pojedynek na czterdzieści sekund przed gongiem kończącym rundę.

Nasz utalentowany półśredni Michał Wiencek (MMA 5-3) po Bartoszu Chyrku (MMA 4-3) stał się drugim polskim skalpem na koncie niepokonanego Kazacha Shavkata Rakhmonova (MMA 3-0). Perspektywiczny Rakhmonov szybko uporał się z zawodnikiem DAAS Berserkers Team Bielsko-Biała. Dwudziestolatek z Kazachstanu naruszył Polaka prawym sierpowym i sprowadził walkę do parteru. Podopieczny Damiana Herczyka świetnie wydostał się z bocznej i obalił przeciwnika, ale przy tym niefortunnie wpakował się w ciasną gilotynę. Takiej okazji nie odpuścił Rakhmonov i w 49 sekundzie starcia odklepał bielszczanina.

Podczas gali M-1 Challenge 59: Battle Of Nomads 5 zanotowaliśmy jeszcze jeden polski akcent. Mianowicie w roli sędziego ringowego w białym klatkoringu wystąpił jeden z najlepszych polskich arbitrów i pierwszy polski sędzia w oktagonie UFC – Łukasz Bosacki. „Bosy” sędziował dwa pojedynki, które nie przysporzyły specjalnych problemów. W starciu lekkich – Rosjanina Damira Ismagulova (MMA 3-1) z Hiszpanem Pedro Eugenio Granjo (MMA 0-1) Bosacki popisał się trzeźwą reakcją, szybko przerywając egzekucję z dosiadu. Kilkadziesiąt minut później Polak po ciosach młotkowych Rosjanina wzorowo zatrzymał walkę Sergey’a Morozova (MMA 4-0) z Brytyjczykiem Andy Youngiem (MMA 6-7).

Piękny, pełen emocji spektakl dali zawodnicy wagi średniej. Doświadczony Amerykanin Luigi Fioravanti (MMA 26-13, UFC 4-5) po trzymającej w napięciu pierwszej rundzie, w drugich pięciu minutach poddał duszeniem zza pleców dotychczas niepokonanego Sergey’a Kovaleva (MMA 6-1). Tym samym zawodnik Combate Xtreme MMA Academy powrócił na zwycięskie tory w rosyjskim M-1 Global. Komplet rezultatów:

Walka wieczoru:

Open: Sergey Kharitonov pok. Kenny’ego Garnera przez TKO (uderzenia z dosiadu), 4:10, runda 1. (Marco Broersen)

Karta główna:

77 kg: Shavkat Rakhmonov pok. Michała Wiencka przez poddanie (gilotyna), 0:49, runda 1.  (Marco Broersen)
84 kg: Luigi Fioravanti pok. Sergey’a Kovaleva przez poddanie (duszenie zza pleców), 1:56, runda 2. (Viktor Korneev)
61 kg: Sergey Morozov pok Andy’ego Younga przez TKO (backfist i ciosy młotkowe w parterze), 3:50, runda 2.  (Łukasz Bosacki)
Open: Zaur Gadzhibabaev pok. Davida Trallero przez TKO (uderzenia w parterze), 4:37, runda 1. (Viktor Korneev)

Karta wstępna:

77 kg: Rashid Dagaev pok. Daniela Taberę przez jednogłośną decyzję, 5:00, runda 3. (Marco Broersen)
84 kg: Nodar Kudukhashvili pok. Alexandra Boyko przez jednogłośną decyzję, 5:00, runda 3. (Marco Broersen)
70 kg: Damir Ismagulov pok. Pedro Eugenio Granjo przez TKO (uderzenia z dosiadu), 2:53, runda 1. (Łukasz Bosacki)
93 kg: Batraz Agnaev pok. Antona Pazenko przez TKO (uderzenia z dosiadu), 3:01, runda 1. (Viktor Korneev)
84 kg: Artem Frolov pok. Erinbeka Inzhela przez poddanie (trójkąt nogami), 1:18, runda 1. (Viktor Korneev)

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

6 KOMENTARZE

  1. O rany, a to wtopa. Myślałem, że sobie poradzi, a nawet jak przegra, to przez decyzję. Ten Kazak jest całkiem niezły, ale bez przesady.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.