M-1.Challenge.59.Poster

Po kliknięciu krótka relacja i wyniki z kazachskiej Astany.

Transmisja karty wstępnej rozpocznie się o godzinie 15.00 polskiego czasu na oficjalnym kanale M-1 Global na serwisie YouTube – tutaj. Karta główna wystartuje o godzinie 17.30 polskiego czasu na portalu M1Global.tv. Retransmisja imprezy o godzinie 23.30 polskiego czasu na kanale Rossija-2 oraz Boets.tv.

Rewanżowy pojedynek weterana PRIDE i Strikeforce, Rosjanina Sergey’a Kharitonova (MMA 23-5) z byłym mistrzem M-1 w wadze ciężkiej, Amerykaninem Kennym Garnerem (MMA 16-9) zupełnie nie zaskoczył. Prezentujący wątpliwą formę zawodnik American Top Team wyraźnie przyjechał tylko po wypłatę. „Desantnik” w swoim kickbokserskim stylu w pełni kontrolował walkę i nabijał oczka ciosami prostymi oraz niskimi kopnięciami. W ostatniej minucie pierwszej odsłony Kharitonov sięgnął Garnera lewym prostym i szybko zdobył dosiad, z którego srogimi uderzeniami zasypał bezradnego Amerykanina. Sędzia Marco Broersen przerwał pojedynek na czterdzieści sekund przed gongiem kończącym rundę.

Nasz utalentowany półśredni Michał Wiencek (MMA 5-3) po Bartoszu Chyrku (MMA 4-3) stał się drugim polskim skalpem na koncie niepokonanego Kazacha Shavkata Rakhmonova (MMA 3-0). Perspektywiczny Rakhmonov szybko uporał się z zawodnikiem DAAS Berserkers Team Bielsko-Biała. Dwudziestolatek z Kazachstanu naruszył Polaka prawym sierpowym i sprowadził walkę do parteru. Podopieczny Damiana Herczyka świetnie wydostał się z bocznej i obalił przeciwnika, ale przy tym niefortunnie wpakował się w ciasną gilotynę. Takiej okazji nie odpuścił Rakhmonov i w 49 sekundzie starcia odklepał bielszczanina.

Podczas gali M-1 Challenge 59: Battle Of Nomads 5 zanotowaliśmy jeszcze jeden polski akcent. Mianowicie w roli sędziego ringowego w białym klatkoringu wystąpił jeden z najlepszych polskich arbitrów i pierwszy polski sędzia w oktagonie UFC – Łukasz Bosacki. „Bosy” sędziował dwa pojedynki, które nie przysporzyły specjalnych problemów. W starciu lekkich – Rosjanina Damira Ismagulova (MMA 3-1) z Hiszpanem Pedro Eugenio Granjo (MMA 0-1) Bosacki popisał się trzeźwą reakcją, szybko przerywając egzekucję z dosiadu. Kilkadziesiąt minut później Polak po ciosach młotkowych Rosjanina wzorowo zatrzymał walkę Sergey’a Morozova (MMA 4-0) z Brytyjczykiem Andy Youngiem (MMA 6-7).

Piękny, pełen emocji spektakl dali zawodnicy wagi średniej. Doświadczony Amerykanin Luigi Fioravanti (MMA 26-13, UFC 4-5) po trzymającej w napięciu pierwszej rundzie, w drugich pięciu minutach poddał duszeniem zza pleców dotychczas niepokonanego Sergey’a Kovaleva (MMA 6-1). Tym samym zawodnik Combate Xtreme MMA Academy powrócił na zwycięskie tory w rosyjskim M-1 Global. Komplet rezultatów:

Walka wieczoru:

Open: Sergey Kharitonov pok. Kenny’ego Garnera przez TKO (uderzenia z dosiadu), 4:10, runda 1. (Marco Broersen)

Karta główna:

77 kg: Shavkat Rakhmonov pok. Michała Wiencka przez poddanie (gilotyna), 0:49, runda 1.  (Marco Broersen)
84 kg: Luigi Fioravanti pok. Sergey’a Kovaleva przez poddanie (duszenie zza pleców), 1:56, runda 2. (Viktor Korneev)
61 kg: Sergey Morozov pok Andy’ego Younga przez TKO (backfist i ciosy młotkowe w parterze), 3:50, runda 2.  (Łukasz Bosacki)
Open: Zaur Gadzhibabaev pok. Davida Trallero przez TKO (uderzenia w parterze), 4:37, runda 1. (Viktor Korneev)

Karta wstępna:

77 kg: Rashid Dagaev pok. Daniela Taberę przez jednogłośną decyzję, 5:00, runda 3. (Marco Broersen)
84 kg: Nodar Kudukhashvili pok. Alexandra Boyko przez jednogłośną decyzję, 5:00, runda 3. (Marco Broersen)
70 kg: Damir Ismagulov pok. Pedro Eugenio Granjo przez TKO (uderzenia z dosiadu), 2:53, runda 1. (Łukasz Bosacki)
93 kg: Batraz Agnaev pok. Antona Pazenko przez TKO (uderzenia z dosiadu), 3:01, runda 1. (Viktor Korneev)
84 kg: Artem Frolov pok. Erinbeka Inzhela przez poddanie (trójkąt nogami), 1:18, runda 1. (Viktor Korneev)

30 KOMENTARZE

 1. Chyba jako referee, co nie?

  Chyba. Transmisje z Astany na yt oglada narazie niewiele ponad 300 osob. Wczorajszy mecz eliminacyjny kazachskiego zespolu w LE ogladalo na yt ponad…. 22 tysiace osob.

 2. Teraz będzie kolejna szybka bitka. Dwaj mało ograni nowicjusze stawiający na szybkie TKO.  No i Ukraina vs Rosja 😀

  M -1 u mnie pretenduje do miana najszybszej organizacji świata(najszybszych walk).

  Rusek ma epickie wejście. Zna ktoś tę nutę?

 3. czemu tak pozno przerwal?

  Bo widać nie takie mocne luje, dał młodemu szanse by się jakoś wykręcić. Jak la mnie gdyby przerwał szybciej nic by się nie stało, ale teraz też dramatu nie ma.

 4. Bo widać nie takie mocne luje, dał młodemu szanse by się jakoś wykręcić. Jak la mnie gdyby przerwał szybciej nic by się nie stało, ale teraz też dramatu nie ma.

  moze i nie mocne ale nie bylo na nie rzadnej odpowiedzi ,tylko zaslona garda

 5. Ja pierdole juz mnie wkurwiaja te porażki z ruskimi :/ jakby tak zliczyć ostatnie lata ile razy nasi przegrywali z kacapami, to mozna pomysleć , ze nas tam ściagają jako ogorow

 6. Ja pierdole juz mnie wkurwiaja te porażki z ruskimi :/ jakby tak zliczyć ostatnie lata ile razy nasi przegrywali z kacapami, to mozna pomysleć , ze nas tam ściagają jako ogorow

  oczywiście że mają Nas za ogorów.

 7. Ja pierdole juz mnie wkurwiaja te porażki z ruskimi :/ jakby tak zliczyć ostatnie lata ile razy nasi przegrywali z kacapami, to mozna pomysleć , ze nas tam ściagają jako ogorow

  a to jeszcze ktoś tak nie myśli? to wygląda (są wyjątki oczywiście) na akcje typu – my ściągamy Słowaków i innych Czechów w takim stylu jak Rosjanie ściągają naszych.

 8. Ja pierdole juz mnie wkurwiaja te porażki z ruskimi :/ jakby tak zliczyć ostatnie lata ile razy nasi przegrywali z kacapami, to mozna pomysleć , ze nas tam ściagają jako ogorow

  A mieliśmy być Brazylią Europy…

 9. O rany, a to wtopa. Myślałem, że sobie poradzi, a nawet jak przegra, to przez decyzję. Ten Kazak jest całkiem niezły, ale bez przesady.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.