Tybura.vs.Puetz.Weigh.Shot

(Fot. M-1 Global) Poniżej wyniki ważenie przed jutrzejszą galą M-1 Challenge 57: Battle In The Heart Of The Continent w Orenburgu. Najlepszy polski ciężki, niepokonany Marcin Tybura (MMA 12-0, 1. w Rankingu PL) okazał się dziesięć kilogramów cięższy od występującego na co dzień kategorię niżej Niemca Stephana Puetza (MMA 12-1). „Tybur” wniósł na wagę 114 kilogramów. Drugi z Polaków – Bartosz Chyrek (MMA 4-1) wzorowo zmieścił się w limicie półśrednim. „Hulk” ważył 76,9 kg, a jego przeciwnik, Kazach Shavkat Rakhmonov (MMA 1-0) był o 100 gramów lżejszy.

Karta wstępna startuje o godzinie 13.00 polskiego czasu, trzy godziny później, czyli o 16.00 rozpocznie się karta główna. Transmisja na żywo z wydarzenia będzie dostępna już od godziny 13.00 polskiego czasu po wykupieniu subskrypcji na platformie M1Global.tv, kanale telewizyjnym Боец oraz na oficjalnym kanale YouTube organizacji M-1 Global.

Walka wieczoru:

Open: Marcin Tybura (114,2 kg) vs. Stephan Puetz (104 kg)

Karta główna:

Pojedynek o tytuł mistrzowski M-1 w wadze lekkiej
70 kg: Mansour Barnaoui (70 kg) vs. Maxim Divnich (70,2 kg)

77 kg: Dez Parker (77 kg) vs. Alexey Kunchenko (76,8 kg)
66 kg: Max Coga (65,7 kg) vs. Magomed Idrisov (65,6 kg)
66 kg: Moktar Benkaci (65,8 kg) vs. Nikita Chisytakov (65,9 kg)

Karta wstępna:

70 kg: Fabrice Dato (72,9 kg) vs. Murad Mirzabekov (69,8 kg)
Open: David Trallero (106,8 kg) vs. Kurban Ibragimov (97 kg )
77 kg: Bartosz Chyrek (76,9 kg) vs. Shavkat Rakhmonov (76,8 kg)
93 kg: Mitry Medvedev (93 kg) vs. Rashid Yusupov (92 kg)
93 kg: Dmitriy Adeev (92 kg) vs. Adam Yandiev (92 kg)
70 kg: Sergey Andreev (69,8 kg) vs. Damir Ismagulov (70,1 kg)
66 kg: Akhmadzhon Mamurov (65,5 kg) vs. Timur Nagibin (65,7 kg) *

* – Tadżyk Akhmadzhon Mamurov zastąpił swojego kolegę Dilovara Davlatova, który nabawił się kontuzji i musiał w ostatniej chwili wycofać się z udziału w imprezie. 

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

16 KOMENTARZE

 1. O Marcina jestem spokojny. Oceniajac po dostepnych walkach i wygladzie na wazeniu, Bartek powinien byc w stanie zrobic z rywalem to co zwykl robic Hulk.

 2. Kostka na brzuchu i duży bicek to nie wszystko , w tym sporcie liczą się umiejętności , Tybur to Polski Fedor

 3. Aż tak spokojny nie jestem. Tybur zwykle na tle rywali wyróżniał się sprawnością. Tu ten atut odpada.

  Zawsze, gdy półciężki idzie wagę wyżej to przed oczyma staje mi KO Reljica na Llorecie.

  Zauważyć jednak wypada, z kim Puetz zaliczył swoją jedyną porażkę. Christensen to grappler, ale nie był w stanie przewrócić Niemca. Praktycznie przez trzy rundy był klinicz pod siatką. Myślę, że w tym elemencie kilogramy zrobią swoje i przeciwnik Marcina szybko opadnie z sił… Tylko te cholerne sedziowanie przy łapaniu lin…

 4. mnih

  Zauważyć jednak wypada, z kim Puetz zaliczył swoją jedyną porażkę. Christensen to grappler, ale nie był w stanie przewrócić Niemca. Praktycznie przez trzy rundy był klinicz pod siatką.

  To prawda, ale nalezy tez pamietac co zrobil Marcin z wydawolyby sie ekspertem w walce w klinczu. Obok niewatpliwego talentu Marcin ma tez olbrzymi atut w postaci swietnego przygotowania taktycznego. Jest duza szansa, ze pierwszy powazny blad Niemca w zwarciu bedzie jego ostatnim bledem w tej walce.

 5. Na zaczela sie wlasnie darmowa, oficjalna transmisja z undercardu gali. Przydalby sie news redakcji z wynikami live

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.