Vasilevsky.vs.Emeev.2

Po kliknięciu znajdziecie zapowiedź i rozpiskę piątkowego wydarzenia M-1 Challenge 56: Vasilevsky vs. Emeev 2 w Moskwie. Na karcie wstępnej wystąpi Polak – półśredni Michał Wiencek (MMA 4-2) z bielskiego DAAS Berserkers Team, dla którego występ pod Kremlem będzie zarazem debiutem w białym klatkoringu M-1. Całe wydarzenie dostępne będzie po wykupieniu subskrypcji na portalu M-1 Global.tv oraz bezpłatnie na kanale Боец od godziny 19.15 polskiego czasu. Główna karta wystartuje o godzinie 21.00 polskiego czasu na kanale Rossija-2.

Utalentowany polski półśredni Michał Wiencek (MMA 4-2) rzutem na taśmę podpisał atrakcyjny kontrakt z rosyjskim M-1 Global, pierwotnie podopieczny trenera Damiana Herczyka miał walczyć w ostatni weekend marca w słowackim Ružomberoku na piątej edycji gali Noc Bojov. Szybka decyzja o angażu w organizacji Vadima Finkelsteina może okazać się dla 22-letniego Polaka kluczowa – możliwość regularnych występów, pokazania się w najlepszej rosyjskiej federacji, dobre warunki finansowe, ciekawa perspektywa i mocni rywale to z pewnością najważniejsze korzyści tego kontraktu. W swoim debiucie w piątkowy wieczór zawodnik z Bielska-Białej skrzyżuje rękawice z silnym i odpornym na ciosy Dagestańczykiem Rustamem Gadzhievem (MMA 4-2). Przeciwnik Polaka reprezentuje chasawjurcki klub Fighting Eagle. Gadzhiev jest medalistą Mistrzostw Rosji w Sambo Bojowym i posiadaczem klasy mistrzowskiej w tym sporcie. Pojedynek zakontraktowano w limicie półśrednim.

W walce wieczoru po raz drugi spotkają się bohaterowie jednej z najlepszych w ubiegłym roku walk w rosyjskim MMA – posiadacz pasa mistrzowskiego M-1 w wadze średniej i najwyżej notowany rosyjski średni – Vyacheslav Vasilevsky (MMA 26-2, 23. w Rankingu MMARocks.pl) oraz były mistrz, Dagestańczyk Ramazan Emeev (MMA 11-3). W pierwszym starciu po pięknej i krwawej czterorundowej stójkowej bitwie zwyciężył popularny „Slava”. Bliski pojedynek przebiegał pod znakiem dewastujących obu zawodników bokserskich wymian. Były zawodnik Bellatora punktował ciosami prostymi i podbródkowymi, z kolei reprezentant klubu Gorets trafiał kombinacjami lewy – prawy sierpowy. Znając styl walki i charakter zawodników, bez dwóch zdań można stwierdzić, że ponownie będziemy świadkami bezkompromisowej, wyniszczającej rywalizacji.

W wadze piórkowej odwołano rewanżowy pojedynek o tytuł między aktualnym mistrzem M-1, doświadczonym Słowakiem Ivanem Buchingerem (MMA 28-4) a perspektywicznym Azerem Turalem Ragimovem (MMA 9-2). Zawodnik Mamishev Team na nieco ponad tydzień przed galą nabawił sie ostrego zapalenia oskrzeli. Na ostatnią chwilę w zastępstwie Azera rosyjscy promotorzy zakontraktowali trzykrotnego Mistrza Świata w Sandzie, Dagestańczyka Aliyara Sarkerova (MMA 12-4). Jednakże walka ta nie będzie mieć rangi mistrzowskiej i odbędzie się na dystansie trzech pięciominutowych rund.

W wadze ciężkiej Chorwat, który niedawno gościł poznańskim Ankosie Zapasy – Ante Delija (MMA 12-2) zmierzy się z finalistą turnieju KSW, doskonale znanym w Polsce Łotyszem Konstantinem Gluhovem (MMA 28-15). Łotewski weteran wraca po dotkliwej klęsce z naszym Damianem Grabowskim (MMA 20-2, 2. w Rankingu PL). Z kolei fighter z Dubrovnika ma za sobą świetną passę trzech wygranych z rzędu  przed czasem oraz nieudany debiut dla M-1 Global – porażkę z potężnym Denisem Smoldarevem (MMA 10-1).

Bardzo ciekawie zapowiada się starcie w wadze średniej pomiędzy zawodnikami, którzy do tej pory występowali kategorię wyżej. Czołowy chorwacki półciężki, przekrojowy Kristijan Perak (MMA 8-1) – brat doświadczonego Maro Peraka – stanie naprzeciw dobrze rokującego na przyszłość Rosjanina Valery Myasnikova (MMA 8-1). „Russkiy Molot” jedynej porażki w karierze doznał z Niemcem Stephanem Puetzem (MMA 12-1) podczas grudniowej wspólnej gali M-1 Challenge 54 & ACB 12. Stawką starcia był pas mistrzowski M-1 w kategorii półciężkiej. 24-letni Valery Myasnikov posiada mocny, nokautujący cios i bardzo solidną stójkę, którą stara się niwelować braki w zapasach i parterze. Na co dzień trenuje w jednym z najlepszych moskiewskich klubów Fight Club No.1 u boku takich talentów rosyjskich mieszanych sztuk walki, jak pogromca Wiktora Sobczyka – Sergey Khandozhko, Eduard Vartanyan czy Alexey Makhno. Stójkę szlifuje pod okiem mistrzów K-1, Dagestańczyka Dzhabara Askerova oraz Ukraińca Enriko Gogokhii.

W charakterze przerywnika publiczność otrzyma rarytas w postaci profesjonalnych walk rycerskich M-1 Medieval. Jako że promotorzy znad Newy startują w tym roku z projektem postanowiliśmy napisać o pojedynku szerzej, mimo iż nie są to mieszane sztuki walki. W kategorii poniżej 77 kg w szranki staną Evgeniy Bedenko (6-1) – kapitan jednego z najmocniejszych klubów w Rosji, kaliningradzkiego Zapadnaya Bashnya (West Tower) i doświadczony w bojach Ivan Vasiliev (11-2) z moskiewskiego klubu Bayard. Zawodnik z dawnego Królewca debiutował w wieku osiemnastu lat na turniejach w Polsce, a jego największym sukcesem jest zwycięstwo w prestiżowym białoruskim turnieju „Biały Zamek” i srebrny medal na drużynowych Mistrzostwach Świata „Bitwa Narodów”. Dwa lata temu w walce wieczoru na Gali Profesjonalnych Walk Rycerskich w Suchaczu Evgeniy Bedenko przegrał po trzech rundach z naszym Robertem Szateckim (7-1), który reprezentuje warszawski klub Brothers Of Steel. Tych Panów dokładnie możecie zobaczyć w pierwszej części Opowieści z Polski Dana Hardy’ego. Moskwianin Ivan Vasiliev ma na koncie trzynaście walk, w tym tylko dwie porażki. Dwa razy zdobył Mistrzostwo Rosji i wielokrotnie wchodził do pierwszej trójki na Mistrzostwach Świata „Bitwa Narodów” w formule 1 na 1. Poniżej karta walk:

Walka wieczoru:

Pojedynek o pas mistrzowski M-1 w wadze średniej
84 kg: Vyacheslav Vasilevsky (26-2) vs. Ramazan Emeev (11-3)

Karta główna:

66 kg: Ivan Buchinger (28-4) vs. Aliyar Sarkerov (12-4)
Open: Ante Delija (12-2) vs. Konstantin Gluhov (28-15)
84 kg: Kristijan Perak (8-1) vs. Valery Myasnikov (8-1)
72 kg: Javier Fuentes (2-1) vs. Nikolay Kaushansky (6-1) *
77 kg: Evgeniy Bedenko (6-1) vs. Ivan Vasiliev (11-2) ^

Karta wstępna:

84 kg: Gevorg Charchyan (0-0) vs. Abukar Yandiev (2-0)
77 kg: Michał Wiencek (4-2) vs. Rustam Gadzhiev (4-2)
70 kg: Rakhman Makhadzhiev (2-1) vs. Alexey Makhno (8-3)
70 kg: Joel Alvarez (2-0) vs. Ali Abdulkhalikov (0-0)
70 kg: Zalimbek Omarov (2-1-1) vs. Artem Lobanov (1-1)
84 kg: Yuriy Yurchenko (0-1) vs. Gadzhi Gadzhiev (4-4)

^ – formuła profesjonalnych walk rycerskich.

* – pojedynek w umówionym, sztucznym limicie do 72 kg.

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.