M-1.Challenge.50.Poster

Jak do tej pory w historii występów Polaków w klatkoringu najlepszej rosyjskiej organizacji – M-1 Global nie było jeszcze karty walk, tak mocno obsadzonej przez zawodników znad Wisły. To wszystko w znaczeniu zarówno ilościowym, jak i jakościowym. W najbliższy piątek w Sankt Petersburgu odbędzie się jubileuszowa gala M-1 Challenge 50: Battle On Neva podczas której zobaczymy aż trzech zawodników z Polski. W bratobójczej walce spotkają się nasi najlepsi ciężcy – Damian Grabowski i Marcin Tybura, z kolei główną kartę otworzy piórkowy Kamil Maroń.

Transmisja na żywo z gali dostępna będzie od 18.30 polskiego czasu tutaj lub na kanale Бойцовский клуб już od godziny 16.00 polskiego czasu. Po kliknięciu prezentujemy obszerną zapowiedź i pełną kartę walk piątkowego eventu.

Newska bitwa to letnia tradycja rosyjskich promotorów i już po raz szósty zawita do charakterystycznej lokalizacji – kompleksu handlowo – restauracyjno – rozrywkowego na wodzie, czyli przystani Latającego Holendra. Na wydarzeniu dokładnie rok temu miał okazję wystąpić Marcin Tybura, wtedy w drodze po pas turniejowy zmierzył się z Francuzem Chabanem Ka. Wcześniej nad Newą mogliśmy zobaczyć również najbardziej zapracowanego człowieka w polskim MMA, legendę – Łukasza Jurkowskiego.

Tegoroczne wydarzenie w Wenecji Północy związane będzie z dwoma jubileuszami. Po pierwsze to okrągła, pięćdziesiąta gala M-1, po drugie dzień wcześniej właściciel rosyjskiej organizacji i ulubieniec prezydenta Putina – Vadim Finkelstein obchodzi pięćdziesiąte urodziny, co jest szczególnie podkreślane przez rosyjską prasę. Nas jednak z wiadomych względów bardziej interesują inne „smaczki”.

W podniebienie nie tylko rodzimych fanów mieszanych sztuk walki trafia wprost idealnie długo oczekiwane starcie z wierzchołka polskiej kategorii królewskiej. Bitwa ta pokaże kto jest najmocniejszym „turem” nad Wisłą i bez wątpienia dla któregoś z zawodników stanie się przepustką do UFC – organizacji numer jeden na świecie. Nie bez powodu pojedynek najlepszego polskiego zawodnika wagi ciężkiej i posiadacza pasa mistrzowskiego M-1 – Damiana Grabowskiego (MMA 19-1, 1. w Rankingu PL) z triumfatorem ubiegłorocznego turnieju M-1 Grand Prix, niepokonanym uniejowianinem – Marcinem Tyburą (MMA 10-0, 2. w Rankingu PL) znalazł się na prestiżowym Sherdogu w dziesiątce najciekawszych zestawień sierpnia, które odbędą się poza UFC i Bellatorem. Zawodnicy mieli stanąć w szranki już wiosną, ale kontuzja szyi Damiana Grabowskiego spowodowała przesunięcie rywalizacji o trofeum mistrzowskie na termin letni. Dla „Polskiego Pitbulla” będzie to pierwsza walka od listopadowej wygranej nad Amerykaninem Kennym Garnerem, któremu właśnie opolanin odebrał pas. Natomiast utalentowany „Tybur” po fenomenalnych zwycięstwach nad Denisem Komkinem, Francuzem Chabanem Ka i doświadczonym Konstantinem Gluhovem we wspomnianym wyżej turnieju, w oczekiwaniu na bratobójczego titleshota zastopował uderzeniami w parterze weterana Maro Peraka.

Kartę główną otworzy nasz piórkowy – Kamil Maroń (MMA 5-1). Perspektywiczny reprezentant Legion Team Tarnów skrzyżuje rękawice z 21-letnim rosyjskim sambistą Nikitą Chistyakovem (MMA 1-1) z legendarnego klubu Alexander Nevskiy. Podopieczny Radka Piechnika ma już za sobą bardzo udany debiut w białym klatkoringu M-1. Maroń po znakomitej walce i całkowitej dominacji wypunktował na pełnym dystansie czasowym Georgiya Fursova.

W drugim tego wieczora pojedynku o tytuł mistrzowski, aktualny posiadacz pasa M-1 w kategorii półciężkiej Niemiec Stephan Puetz (MMA 10-1) zmierzy się z brazylijskim grapplerem Luisem Fernando Mirandą (MMA 12-1), który w ostatniej chwili zastąpił najlepszego rosyjskiego półciężkiego – kontuzjowanego Viktora Nemkova.

Równie emocjonująco wyglądają dwie pozostałe walki z głównej karty. Jeden z najlepszych rosyjskich piórkowych – doświadczony Mikhail Malyutin (MMA 27-11) podejmie w swoim mieście mocnego Słowaka Ivana Buchingera (MMA 26-4). Petersburżanina czeka bardzo ciężka batalia, bo utytułowany zawodnik Cage Warriors czy praskiego Heroes Gate to kolekcjoner rosyjskich skalpów. „Buki” posiada na koncie głowy Mairbeka Taisumova, Magomedrasula Khasbulaeva, Maratbeka Kalabekova oraz Sergeya Golyaeva. Ciekawe również w jakiej formie zaprezentuje się weteran z Hiszpanii – Daniel Tabera (17-5-3)? Niegdyś uczestnik gal KSW został zestawiony w limicie półśrednim ze znacznie mniej obytym na ringach, miejscowym sambistą bojowym – Ilyą Doderkinem (MMA 4-0). Pełna rozpiska:

Walka wieczoru:

Pojedynek o tytuł mistrzowski M-1 w wadze półciężkiej
93 kg: Stephan Puetz (10-1) vs. Luis Fernando Miranda (12-1)

Główna karta:

Pojedynek o tytuł mistrzowski M-1 w wadze ciężkiej
Open: Damian Grabowski (19-1) vs. Marcin Tybura (10-0)

66 kg: Ivan Buchinger (26-4) vs. Mikhail Malyutin (27-11)
77 kg: Daniel Tabera (17-5-3) vs. Ilya Doderkin (4-0)
66 kg: Kamil Maroń (5-1) vs. Nikita Chistyakov (1-1)

Pozostałe:

70 kg: Saba Bolaghi (1-0) vs. Zulfikar Usmanov (6-3)
70 kg: Isaac Alvarado (1-0) vs. Vadim Russul (6-2)
77 kg: Adam Tsurov (0-0) vs. Stanislav Rogov (0-0)
84 kg: Dauren Ermekov (0-0) vs. Khabib Isaev (0-0)

Półfinały turnieju o puchar Rosstroiinvest
70 kg: Artur Adzhiev (0-0) vs. Anton Telepnev (6-4)
70 kg: Artem Glybchak (0-0) vs. Marat Balaev (0-0)

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.