Wyjątkowe skończenie w wykonaniu Brazylijczyka ok. 24 minuty. Wszystkie walki z wczorajszej gali na kanale M-1 na youtube.

12 KOMENTARZE

 1. Nemkov tam chyba nawet zaczął krzyczeć z bólu, choć może mi się tylko wydawać

 2. Zgadzam się. Jeśli na KSW ktoś by dostał przez taką technikę poważniejszej kontuzji, to w mediach byłby temat na parę tygodni i pewnie znaleźli by się politycy chcący zdelegalizować MMA. Wcale nie jest to niemożliwe: w NY MMA jest nielegalne, a przecież największa oglądalność MMA jest pewnie w USA.

 3. MMA w Nowym Jorku jest nielegalne nie dlatego, że ktoś doznał kontuzji po dźwigni na kręgosłup. Takie techniki są stosowane w MMA bardzo rzadko, istnieje dużo większe prawdopodobieństwo, że do tragedii dojdzie po zwykłych ciosach, a jakoś tych nie chce nikt zakazywać.

  Po za tym chciałbym zobaczyć taki zakaz w praktyce, co z gilotynami, gdy wchodzi dźwignia na kręgosłup. Zakazalibyście w ogóle gilotyn, czy sędzia miałby decydować czy jest duszenie czy dźwignia. Bezsens.

 4. kolejni nawiedzeni, którzy chcą ograniczać sport. Gratuluję! To Wy walczycie czy zawodowcy? Nie, najlepiej jest siedzieć sobie przed komputerkiem i decydować za innych co się powinno zakazać, a co nie. Jak już ktoś ma decydować, to zróbmy sondę wśród zawodników, czy chcą zakazania dźwigni na kręgosłup.

 5. Zamiast pierdziec o zakazywaniu dzwigni itp, lepiej liczmy na wprowadzenie soccer kickow i kolan w parterze 🙂

 6. No o soccer kicki łatwo nie będzie, choć drażni mnie ta nazwa.
  Więcej piłka nożna ma w sobie z FOOT(stopa)BALLU (piłka) niż futbol amerykańsi, tamto mogli sobie nazwać soccerem i byłoby cacy 😉
  Nie oddawać szyi i dosiadu to najlepszy sposób na taką dźwignię 🙂 nie potrafisz, klep, jesteś słabszy.

 7. Evangelista
  Nie ma jak to takie podejście. Po co wypowiadać. Po co forum… Może jeśli zawodnicy się zgodzą to warto zezwolić na walkę na miecze. Zwycięzca tylko przeżywa. Albo nie może przepisy jak na pierwszych UFC gdzie sędzia nie reagował na ciągnięcie za włosy… To ma być bójka czy walka?
  Dlatego jestem przeciwnikiem socer kicków i stompów. Deptanie przeciwnika, kopanie głowy leżącego jak piłki to nie jest dobre. Zresztą stompy i socer kicki najczęściej stosują zawodnicy na ,,dopicie” gdy przeciwnik jest prawie wykończony. Nie potrzebne znęcanie się…

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.