Maron.vs.Fursov.Side

(Fot. M-1 Global / www.mixfight.ru) Podczas gali M-1 Challenge 50: Battle On Neva, która odbędzie się 15 sierpnia w Sankt Petersburgu oprócz bratobójczej polsko-polskiej wojny na szczycie kategorii ciężkiej rosyjskiego M-1 Global na karcie walk zobaczymy trzeciego zawodnika znad Wisły. Pochodzący z Sędziszowa piórkowy Kamil Maroń (MMA 5-1) skrzyżuje rękawice z 21-letnim Rosjaninem Nikitą Chistyakovem (MMA 1-1) z legendarnego klubu Aleksander Newski.

Dla obu zawodników będzie to druga walka w klatkoringu M-1. Reprezentant Legion Team Tarnów w kwietniu stoczył znakomity pojedynek w poduralskim Orenburgu. Podopieczny Radka Piechnika na pełnym dystansie czasowym pewnie wypunktował Georgiya Fursova (MMA 1-1). Maroń wówczas całkowicie zdominował przeciwnika na jego własnym terenie. Polak pokazał dobre przygotowanie kondycyjnie, bardzo ładnie kontrolował pozycję w parterze i punktował uderzeniami z góry.

Rosyjska „Pirania”, bo taki przydomek nosi kolejny rywal sędziszowianina, w wieku sześciu lat rozpoczął treningi sambo, potem zajął się rukopasznym bojem, w tej dyscyplinie zdobywał medale na Mistrzostwach Rosji. W jedynym występie pod skrzydłami organizacji Vadima Finkelsteina – na marcowej gali M-1 Challenge 46 odklepał duszeniem zza pleców debiutującego w formule MMA Shamila Radzhabova (MMA 0-1).

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

2 KOMENTARZE

  1. Gwoli uściślenia chodzi o Sędziszów Małopolski czyli ten k. Rzeszowa

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.