Fot. Gleidson Venga/Sherdog.com
Fot. Gleidson Venga/Sherdog.com

Jak podały amerykańskie media, na ostatniej w tym roku gali w Brazylii dojdzie do starcia na szczycie wagi średniej UFC. Były mistrz kategorii półciężkiej, Lyoto Machida, stanie naprzeciw niepokonanego od roku C.B. Dollawaya. Panowie zmierzą się 20 grudnia w San Paulo.

Machida (MMA 21-5, UFC 13-5, 4. w rankingu MMARocks) powróci do oktagonu po nieudanej próbie odebrania tytułu mistrzowi Chrisowi Weidmanowi. Brazylijczyk uległ w lipcu po pięciu rundach dość wyrównanego boju. Wcześniej „Smok” zanotował cztery wygrane z Ryanem Baderem, Danem Hendersonem, Markiem Munozem i Gegardem Mousasim, które przedzielił kontrowersyjną porażką przez decyzję z Philem Davisem.

Dollaway (MMA 15-5, UFC 9-5, 13. w rankingu MMARocks) pnie się od jakiegoś czasu w górę rankingu dywizji do 185 funtów. Od początku 2012 roku Amerykanin przegrał jedynie jedną walkę, w październiku zeszłego roku sędziowie niejednogłośnie wskazali na Tima Boetscha. W pozostałych czterech pojedynkach „Doberman”, także dzięki kartom punktowym, pokonał Jasona Millera, Daniela Sarafiana i Francisa Carmonta, oprócz tego znokautował Cezara Ferreirę. Starcie z Machidą będzie bez wątpienia największym wyzwaniem w karierze Dollawaya.

Spotkanie wspomnianej dwójki będzie prawdopodobnie głównym daniem wieczoru 20 grudnia w San Paulo. Organizacja braci Fertitta zorganizowała w tym roku już cztery gale w Kraju Kawy. Piąte i szóste wydarzenie spod znaku UFC odbędzie się pod koniec października i na początku listopada. Grudniowe Fight Night zwieńczy tegoroczny cykl wypadów światowego lidera do Brazylii.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.