Fot. Sherdog.com
Fot. Sherdog.com

Jak podało przed chwilą UFC, mistrz wagi średniej tej organizacji, Chris Weidman (MMA 11-0, 1. w rankingu MMARocks) musiał wycofać się z powodu kontuzji kolana z planowanej obrony pasa przeciwko Lyotowi Machidzie (MMA 20-4, 4. w rankingu MMARocks) na UFC 173. Obaj Panowie spotkają się 5 lipca, natomiast UFC niedługo poda, kto zajmie miejsce zawodników w walce wieczoru gali zaplanowanej na 24 maja.

Majowe wydarzenie doznało sporej straty wskutek przełożenia walki wieczoru i jednocześnie pojedynku o pas mistrza wagi średniej pomiędzy Chrisem Weidmanem a Lyotem Machidą. UFC poinformowało kilka minut temu, że „All-American” doznał kontuzji kolana i będzie musiał przejść małą operację i z tego powodu starcie z Brazylijczykiem musi zostać przełożone na galę z numerem 175.

Oryginalnym przeciwnikiem Amerykanina w starciu na UFC 173 miał być inny Brazylijczyk – Vitor Belfort, ale ten zrzekł się szansy walki o pas po tym, jak Komisja Sportowa w Nevadzie wprowadziła zakaz używania przez zawodników kuracji testosteronowej na galach organizowanych na terenie stanu. Belfort argumentował swoją decyzję tym, że musi wyczyścić swoje ciało z TRT, a następnie znów zbudować odpowiednią formę.

W miejsce rodaka wskoczył Lyoto Machida, dla którego miała to być zaledwie trzecia walka w wadze średniej. Były mistrz kategorii półciężkiej zadebiutował w niższej dywizji w październiku zeszłego roku, kiedy to odprawił efektownym wysokim kopnięciem Marka Munoza. Dwa miesiące temu „Smok” po raz drugi wniósł na wagę 185 funtów, żeby wypunktować Gegarda Mousasiego na gali UFC Fight Night 36.

Brazylijczyk zdobył mistrzostwo wagi półciężkiej w maju 2009 roku, dzięki pokonaniu przez nokaut w 2. rundzie Rashada Evansa. Wiele osób wieszczyło po tej walce, że Machidy długo nikt nie strąci z tronu, ale stało się to już podczas drugiej obrony (a zdaniem wielu, już podczas pierwszej) pasa przeciwko „Shogunowi”. Od tamtej pory Lyoto przeplatał świetne występy porażkami – choć niekiedy kontrowersyjnymi – aż do ubiegłego roku, kiedy to zdecydował się zmienić kategorię wagową.

Weidman jest mistrzem kategorii średniej UFC od wygranej przez nokaut z Andersonem Silvą w lipcu 2013 roku. Amerykanin od tamtego czasu bronił swojego pasa tylko raz, w rewanżowym starciu z „Pająkiem” wygrał na początku drugiej rundy, z powodu złamania nogi byłego dominatora.

UFC 173 odbędzie się 24 maja w MGM Grand Arenie w Las Vegas. UFC podało informację, że niedługo ogłoszą nową walkę wieczoru tej gali. Rozpiskę tego wydarzenia możecie obejrzeć tutaj. Gala z numerem 175. także gościć będzie w Las Vegas, lecz w Mandalay Bay Events Center.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.