Bellator MMA zorganizuje wielki turniej w kategorii półciężkiej. Jak wczoraj ogłoszono, w kwietniu odbędą się 4 walki, które wyłonią półfinalistów. Uczestnikami turnieju bedą m.in. mistrz dywizji, Vadim Nemkov czy nowe nabytki organizacji jak Yoel Romero czy Anthony Johnson. Półfinaliści zmierzą się ze sobą w lipcu, a finał turnieju odbędzie się w październiku tego roku. Parami tego turnieju są:

  • Ryan Bader vs Lyoto Machida
  • Vadim Nemkov (mistrz) vs Phil Davis
  • Corey Anderson vs Dovletdzhan Yagshimuradov
  • Anthony Johnson vs Yoel Romero

Bader (27-6, 1 NC MMA) w ostatniej walce musiał uznać wyższość Vadima Nemkova, który pokonał go i zdobył tytuł mistrzowski kategorii półciężkiej organizacji. Ryan był uczestnikiem turnieju w królewskiej dywizji organizacji Bellator MMA. W finale pokonał legendarnego Fedora Emelianenko przez TKO. Amerykanin to aktualny mistrz kategorii do 120 kilogramów.

Nemkov (12-2 MMA) wygrał wszystkie 5 walk w organizacji Bellator MMA. Pokonał m.in. Ryana Badera, Lintona Vassella, Liama McGearyego czy Phila Davisa. 11 z 12 walk Rosjanin wygrywał przed czasem.

Anderson (14-5 MMA) udanie zadebiutował w klatce organizacji Bellator MMA, kiedy to na listopadowej gali Bellator 251 pokonał przez TKO Melvina Manhoefa. Amerykanin większość swoich walk w karierze (8) wygrywał przez decyzje sędziowskie. Corey to zwycięzca 19. edycji programu TUF.

Yagshimuradov (18-5-1 MMA) wygrał 8 ostatnich walk z rzędu. Zawodnik, który zadebiutował w klatce w 2012 roku, ostatni raz walczył w klatce w grudniu 2019 roku – wtedy pokonał Alexeya Butorina przez decyzję sędziowską. 31-latek 15 z 18 walk kończył przed czasem.

Romero (13-5 MMA) w UFC stoczył trzynaście pojedynków. Srebrny medalista olimpijski w zapasach jest aktualnie po trzech porażkach z rzędu. „Żołnierz Boga” w swojej karierze walczył z m.in. Israelem Adesanyą, Robertem Whittakerem, Paulo Costą, Chrisem Weidmanem czy Lukiem Rockholdem. W ostatniej walce na UFC 248 przegrał walkę o tytuł mistrzowski kategorii do 84 kilogramów z Adesanyą przez jednogłośną decyzję sędziów po słabym widowisku.

Johnson (22-6 MMA) ostatni raz w oktagonie wystąpił na UFC 210 w kwietniu 2017 roku, kiedy to przegrał z Danielem Cormierem. ”Rumble” po nieudanej próbie zdobycia tytułu mistrzowskiego postanowił zakończyć swoją przygodę w klatce. Przed walką z „DC” wygrał trzy pojedynki przez KO, kolejno z Gloverem Teixeirą, Ryanem Baderem i Jimim Manuwą. W swojej karierze aż 16 razy wygrywał on przez KO/TKO.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.