UFC planuje spełnić życzenie Luke’a Rockholda, który po przegranej z Yoelem Romero zapowiedział przejście do kategorii półciężkiej. Jako pierwszego rywala Amerykanin wskazał Alexandra Gustafssona. Teraz jak donoszą źródła, UFC chce zestawić obu zawodników. Nie wiadomo jeszcze, na której gali odbędzie się ten pojedynek.

Co ciekawe, Michael Bisping, który rozmawiał z organizacją na temat potencjalnego pojedynku z Rockholdem potwierdził, że Luke zawalczy ze Szwedem. Stawką tej walki miałby być tymczasowy tytuł kategorii półciężkiej. Jak wiemy obecny mistrz, Daniel Cormier, spróbuje odebrać pas mistrzowski dywizji do 120 kilogramów Stipe Miociciowi, przez co nie będzie bronił swojego tytułu jeszcze przez jakiś czas.

Rockhold to były mistrz kategorii średniej UFC. Pas mistrzowski stracił on w pojedynku z wcześniej wspomnianym Michaelem Bispingiem, z którym co ciekawe w przeszłości wygrał przez poddanie. Po porażce z Romero na UFC 221 Luke postanowił nie obciążać już organizmu ścinaniem wagi do 84 kilogramów.

Gustafsson nie wystąpił w oktagonie UFC od czasu wygranej z Gloverem Teixeirą na gali UFC Fight Night 109 w maju tamtego roku. Szwed leczył kontuzję – teraz zapewnia, że jest gotowy na powrót do klatki MMA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.