Mimo przegranej w głosowaniu na „lucky losera” Łukasz Siwiec dostał kolejną szansę występu w turnieju wagi półśredniej, którego główną nagrodą jest 300 tysięcy euro. Polak zajął miejsce Samuela Krištofičia, który musiał opuścić turnieju z powodu kontuzji. Już 17 czerwca Siwiec skrzyżuje rękawice z Brytyjczykiem, Johnem Hathawayem w rezerwowym starciu ćwierćfinałowym.

Siwiec (MMA 8-2) musiał pożegnać się z turniejem organizacji Oktagon już w pierwszej rundzie. Wówczas niejednogłośnym werdyktem sędziów okazał się gorszy od byłego mistrza, Davida Kozmy. Polak jest posiadaczem pasa kategorii półśredniej organizacji Babilon MMA. Swoje trofeum wywalczył pokonując Konrada Rusińskiego poprzez poddanie zza pleców w drugiej rundzie pojedynku. Z Babilonem związany jest od 2021 roku i jak do tej pory zwyciężył wszystkie 4 stoczone w nim walki. Ponadto żaden z jego wygranych pojedynków nie dotrwał do decyzji sędziów (2 KO, 6 Sub). Wcześniej miał okazję walczyć dla takich organizacji jak TFL, MCF czy Armia Fight Night. „Brutal” znalazł się w czubie głosowania fanów na powracających do turnieju „szczęśliwych przegranych”, lecz ostatecznie więcej głosów od niego uzyskali Ion Surdu oraz Samuel Krištofič. Drugi z wyżej wymienionych musiał wycofać się z ćwierćfinałowego starcia rezerwowego i to właśnie Polak zajmuje jego miejsce.

Hathaway (MMA 18-2) to były zawodnik największej organizacji na świecie. Jego rekord w UFC opiewa w 7 zwycięstw oraz 2 porażki. Przygodę z amerykańskim gigantem zakończył w 2014 roku, po czym rozstał się na dłuższy czas z zawodowymi startami. Po 8-letnim rozbracie z klatką powrócił na zwycięskie tory. Podczas gali Oktagon 36 rozprawił się z Brazylijczykiem André Ricardo przez jednogłośną decyzję sędziów. Brytyjczyk miał być uczestnikiem turnieju głównego, lecz kontuzja spowodowała wycofanie się z pierwszej rundy rywalizacji, w której miał się zmierzyć z Máté Kertészem.

Wydarzenie Oktagon 44 wraz z walką Łukasza Siwca odbędzie się 17 czerwca w Rudolf Weber-Arena, Oberhausen, Niemczech.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

5 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Roshi
Roshi

Roshi

32,898 komentarzy 112,436 polubień

Mega ciezki przeciwnik ale brawo kurwa brawo, zasluzyl w chuj na te szanse :bleed:

Odpowiedz 6 polubień

Avatar of zielony666
zielony666

UFC
Heavyweight

17,918 komentarzy 75,030 polubień

Można sie z Pepików śmiac ale Hathaway to mega mocne wzmocnienie - chłop ma 35 lat - wrócił do startów w MMA i grapplingu i kurde to typ co rozjebał Diego Sancheza w jego primie.

Odpowiedz 4 polubień

Avatar of PaulPGR
PaulPGR

UFC
Middleweight

11,669 komentarzy 47,153 polubień

Hathaway mocne nazwisko i jakby Łukasz wygrał... to i UFC może na niego spojrzeć

Odpowiedz 2 polubień

R
Rulimajk

WSOF
Light Heavyweight

3,366 komentarzy 9,761 polubień

Łukaszowi znowu kłodę dają. Ci dwaj goście to chyba najmocniejsze nazwiska w oktagonie w jego kilosach

Odpowiedz 5 polubień

Avatar of Cassius42
Cassius42

Vale Tudo
Open

20,617 komentarzy 34,354 polubień

Łukaszowi znowu kłodę dają. Ci dwaj goście to chyba najmocniejsze nazwiska w oktagonie w jego kilosach

Polakowi trudniej w Oktagonie, niż Czechowi w KSW.

Odpowiedz polub