
Chociaż o walce Szymona Kołeckiego z Łukaszem Jurkowskim mówi się od dawna, wygląda na to, że były mistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów nie jest już zainteresowany takim zestawieniem.
W zeszłym roku miało dojść do walki Łukasza Jurkowskiego z Szymonem Kołeckim. Panowie początkowo mieli zmierzyć się z sobą podczas gali KSW 54. Ostatecznie jednak z powodu kontuzji „Jurasa” pojedynek został przeniesiony na galę KSW 55. W końcu i ten termin został odwołany z powodów problemów zdrowotnych Kołeckiego.
Niedawno Łukasz Jurkowski w audycji „Jurasówka” na antenie newonce.radio powiedział, że być może po nadchodzącej walce z Mariuszem Pudzianowskim zmierzy się ostatecznie z Szymonem Kołeckim. Natomiast w trailerze promującym bój z „Pudzianem” stwierdził, że do starcia z Kołeckim musi w końcu dojść.
W rozmowie z Arturem Mazurem dla serwisu WP Sportowe Fakty Szymon Kołecki przedstawił swoje spojrzenie na ponowne zestawienie z „Jurasem”.
W ogóle nie planuję walki z „Jurasem”. Nasz pojedynek już wielokrotnie miał dojść do skutku. Jestem w kontakcie z KSW, mamy plany na kolejne starcie i w żadnym z tych planów Jurkowski nie występuje. Nie spodobała mi się ta właśnie wypowiedź, że „jak wygram z Mariuszem, to wtedy walczę z Kołeckim i to musi dojść do skutku”. Nic nie musi dojść do skutku, a Jurkowski nie będzie sobie wybierał, kiedy będzie walczył z Kołeckim. Ja nie jestem jakimś śmieciem, który będzie się przygotowywał i wchodził do klatki, kiedy „Jurasowi” zachce się ze mną walczyć. Nie mam żadnych propozycji walki z nim i mam nadzieję, że takie się nie pojawią.
Kołecki dodał też, że jego walka z Jurkowski była przekładana więcej niż dwa razy i że nie chce przygotowywać się pod zawodnika, który może nie podchodzić do starcia na poważnie.
Łukasz Jurkowski wróci do klatki już 5 czerwca podczas gali KSW 61 i zmierzy się z Mariuszem Pudzianowskim.
Szymon Kołecki natomiast planuje swój powrót do końca wakacji lub tuż po nich. Na razie jednak nie wiadomo kto może być jego kolejnym przeciwnikiem. Kołecki w ostatnim boju na gali KSW 58 pokonał Martina Zawadę.

























9 komentarzy (poniżej pierwsze 30)
...wczytuję komentarze...
KSW Heavyweight
PRIDE FC Lightweight
Legacy FC Middleweight
UFC Heavyweight
Brutaal Super Heavyweight
UFC Heavyweight
UFC Middleweight
Loża Szyderców
PRIDE FC Middleweight
Dołącz do dyskusji na forum <a href="https://cohones.mmarocks.pl/threads/54593/">Cohones →</a> lub komentuj na <a href="#respond">MMARocks.pl →</a>