Juras

21 KOMENTARZE

 1. Panowie ma ktoś link do tego materiału o oczywista Orange sport poza granicami nie działa 🙁

 2. „Panowie ma ktoś link do tego materiału o oczywista Orange sport poza granicami nie działa :(”

  Dołączam się do prośby ;).

 3. nic w tym niema wnoszącego ani nawet ciekawego.
  Kasa i Kasa, jak będzie średnia bądź dobra oferta to jest Janek zdecydowany na UFC…
  To nad czym trzeba by się pochylić to strategia jak w ogóle ofertę dostać – czyli zwrócenie uwagi na niską ilość walk, niską rozpoznawalność marki KSW , niską jakość rywali z jakimi nasze „prospekty” walczą ( wygrywając przez decyzję ).

  Można by pokusić się o analizę sportowej historii ostatnich zatrudnionych fighterów z CEE przez UFC.
  Wynik byłby taki, że aby dostać jakąkolwiek ofertę trzeba bić się często i efektywnie kończyć walki.

 4. Skoro Janek walczył z rywalami o niskiej jakości, a KSW ma niską rozpoznawalność, to nie wiem jak określić rywali i gale, na których bił się właśnie zatrudniony Francimar Barroso.

 5. oczywiscie Janek jest lepszy pod kazdym aspektem od Barroso, bil sie tez z duzo lepszymi rywalami, jest tylko jedna zasadnicza roznica, John nie jest Brazylijczykiem

 6. @Wojsław
  To jest jedna z kwestii, którą poruszyłem : efektywność czy też efektowność .

  Barroso WINS : 15
  8 KO/TKO (53%) 6 SUBMISSIONS (40%) 1 DECISIONS (7%

 7. Oczywiście, fakt, że Barroso jest Brazylijczykiem, a nawet bardziej to, że jest na miejscu w Rio był czynnikiem decydującym o jego zatrudnieniu.

  Użytkownicy tacy jak Basek83 starają się jednak przedstawiać sytuację tak, jakby problemem Janka i Michała był brak rozpoznawalności KSW oraz słabi rywale na rozkładzie, co jest absolutną bzdurą. Patrząc na to kto trafia w ostatnim czasie do UFC, to rywale Polaków są nawet za mocni (stąd decyzje), a kto dla jakiej organizacji walczy ma znaczenie marginalne.

 8. A to, że trenuje w gymie Nova Uniao miało jakiś wpływ? Sprawdziłem i 5 zawodników z tego klubu walczy w UFC, w tym Aldo i Barao. Joe Silva, gala w Brazylii więc najłatwiej chyba było zadzwonić do znajomego menadżera, który by polecił jakiegoś zawodnika na zastępstwo za Drysdale'a? Janek nie jest Brazylijczykiem, ani Amerykaninem więc pozostaje czekać na UFC w Polsce.

  Ilość walk, efektowność i szybkość skończeń, jakość rywali czy menadżer i jego kontakty, co jest najważniejsze? Z tego co pamiętam to Norbert Sawicki załatwił Omielańczukowi kontrakt z UFC właśnie przez jakiegoś znajomego menadżera z Brazylii, który załatwił wszystko z Silvą.
  „Chciałbym aby na naszych galach jednak największym bohaterem był zawodnik, a walka najważniejszym momentem”
  Maciej Kawulski

 9. AL

  Wszystko co wymieniłeś jest ważne. Nie jest tajemnicą, że kiedy Joe Silva szuka zastępstwa, najpierw kontaktuje się z zaprzyjaźnionymi menadżerami.

 10. 2008-2010

  9 walk, 9 wygranych, 1 decyzja. Dlaczego wtedy Janek nie dostał oferty z UFC? 3 gale rocznie w Europie i Janek ma liczyć, że ktoś wypadnie z powodu kontuzji? Jeżeli do tej pory taki zawodnik nie dostał oferty to po prostu nie wierzę, że to się zmieni. To jest mma i na kolejnej gali KSW może mu się podwinąć noga. Gustafsson w 2009 roku podpisał kontrakt z UFC, bilans 8-0 i Kułak był najlepszym zawodnikiem na rozkładzie.

  Większy wpływ na zakontraktowanie przez UFC Omielańczuka miał nieznany nikomu menadżer z Brazylii czy Norbert Sawicki? W przypadku Materli myślę, że menadżer gymu AKA załatwi mu szybciej kontrakt z UFC.
  „Chciałbym aby na naszych galach jednak największym bohaterem był zawodnik, a walka najważniejszym momentem”
  Maciej Kawulski

 11. Akurat ten menadżer jest z Japonii i ma dobry kontakt z Joe Silvą. Dlaczego Janek nie dostał oferty w 2010 roku? Wtedy UFC zatrudniało pewnie 100 zawodników i robiło połowę mniej gal niż obecnie. Dodatkowo wtedy nikt nie starał się załatwić Jankowi kontraktu w UFC.

  Nie ma 100% skutecznej drogi do UFC. My wskazujemy tylko elementy, które mogą w takim angażu pomóc. Duża liczba efektownie wygranych walk, sprawny menadżer często kontaktujący się z Joe Silvą oraz gotowość wzięcia walki w zastępstwie kiedy pojawi się okazja. To zwiększa szanse.

 12. Pomijając samą kwestię dostania się do UFC, jakie jest Wasze zdanie. Który z tej dwójki, Materla, Błachowicz poradziłby sobie lepiej?

 13. Janek, aczkolwiek nie wiem czy było by tak różowo jak sobie wszyscy wyobrażają.

 14. myśle że obaj jednak nie mieliby za różowo w UFC,owszem jest trochę zawodników w UFC słabszych od Michała i Janka ale nie mieli by za łatwo

 15. Ja także mam podobne odczucie, przy całej sympatii i podziwu dla waleczności Materli, jego trochę dziurawa garda mogłaby znacznie utrudnić utrzymanie się w UFC + to że wydaje mi się, że waga średnia prezentuje niższy poziom niż półcięzka.

  Ale zgadzam się z większością, że dwie walki w roku wygrane przez decyzję żadnemu z nich nie zapewnią angażu

 16. No to może kierunek wschód? Daniel przetarł szlaki, może niech Janek pójdzie podobną drogą.

 17. Moim zdaniem finansowe wymagania Janka (20+20 z tego co mówił na videokonfie) przy 4 wygranych z rzędu przez decyzję są zbyt duże. Taki Glover Teixeira będąc Brazolem, mając 15 wygranych pod rząd z czego grubo ponad połowe skończone przed czasem dostał w debiucie 15+15. Trzeba najpierw udowodnić swoją wartość w UFC żeby negocjować jakieś lepsze warunki. Glover za swoją czwartą wygraną walkę w UFC miał już 72 tys.$ + bonus za poddanie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.