68 KOMENTARZE

 1. Moglby ktos krotko strescic co pada w tym vblogu ? Niestety materialy video z Orange Sport sa niedostepne poza granicami Polski.

 2. że Mamed jeśli chce się sprawdzić powinien wyjechać do USA , bo po Melvinie sportowo nie ma już dla niego rywala

 3. Moglby ktos krotko strescic co pada w tym vblogu ? Niestety materialy video z Orange Sport sa niedostepne poza granicami Polski.

  Trzym' całość:

  Mamed Chalidow to bez wątpienia jedna z największych gwiazd MMA w Polsce. Chyba popularnością przegonił już Mariusza Pudzianowskiego, co pokazują ostatnie programy z udziałem Mameda. Mieliśmy okazję oglądać go w debiucie w M jak miłość, wcześniej u Szymona Majewskiego, u Wojewódzkiego w programie. To pokazuje, że MMA jako dyscyplina jest postrzegana jak najbardziej pozytywnie, jak najbardziej pro-sportowo.

  Mamed staje się powoli sportowcem-celebrytą. Teraz warto się zastanowić, czy to już jest ten największy punkt, który może osiągnąć Mamed w swojej popularności. Czy będzie zamykał się już tylko i wyłącznie w federacji KSW – bo wciąż niewyjaśnione to, co dalej będzie działo się z kontraktem. Czy jednak wolelibyśmy by Mamed wyjechał zagranicę, aby toczył boje w największej federacji, walczył z najlepszymi zawodnikami na świecie, potwierdził swoją klasę sportową – bo zrobił to w Europie, nie zrobił jeszcze tego za oceanem – tak abyśmy mogli wstawać w nocy, jak kiedyś na Andrzeja Gołotę, gdzie kilka milionów lekko jeszcze śniętych widzów czekało z niecierpliwością na walki Andrzeja , chociaż one kończyły się – jak wiemy – bardzo różnie.

  W Polsce chyba brakuje kogoś takiego, kto poruszy sporty walki właśnie w tę stronę. Mamed Chalidow bez wątpienia sportowo taki potencjał ma. Ja bym chciał i życzył sobie żeby Mamed podpisał jednak kontrakt z UFC, aby sprawdził się sportowo. W Polsce poziom popularności już ma najwyższy i on jakoś specjalnie nie ucierpi, a sportowo Mamed Chalidow może powoli gdzieś tam już na tej równi, coraz niżej, coraz niżej spadać. Melvin Manhoef to jest wielkie nazwisko, ale kto po nim? Myślę, że nie ma już rywali, którzy są godni talentu Mameda Chalidowa.

 4. Wielkie dzieki GLF 

  Pozostaje miec nadzieje, ze Drwalu po zakonczeniu tego projektu TV wezmie walke z Mamedem, wygra ja i powroci do UFC. Kazdy ma prawo do marzen 🙂

 5. <param name=”allowFullScreen” value=”true” /><cke:embed wmode="opaque" src="http://www.youtube.com/v/2WvhjRBvae4?wmode=transparent&fs=1&hl=en&&showsearch=0&rel=0&theme=dark&list=UUH89GGVSGd0mFaL1bdvQhIw&index=1&feature=plcp&quot; "="" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></cke:embed><cke:param name="wmode" value="opaque"></cke:param> http://www.youtube.com/watch?v=2WvhjRBvae4&list=UUH89GGVSGd0mFaL1bdvQhIw&index=1&feature=plcp<cke:object width="480" height="385"><cke:param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/2WvhjRBvae4?wmode=transparent&fs=1&hl=en&&showsearch=0&rel=0&theme=dark&list=UUH89GGVSGd0mFaL1bdvQhIw&index=1&feature=plcp"></cke:param&gt; <cke:param name="allowFullScreen" value="true"></cke:param><cke:embed wmode="opaque" src="http://www.youtube.com/v/2WvhjRBvae4?wmode=transparent&fs=1&hl=en&&showsearch=0&rel=0&theme=dark&list=UUH89GGVSGd0mFaL1bdvQhIw&index=1&feature=plcp&quot; type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></cke:embed><cke:param name="wmode" value="opaque"></cke:param></cke:object>
  5:00 ja nie mam żadnych złudzeń, pozbądźcie się ich i Wy..

  PROUD SUPPORTER OF: Cain Velasquez, Alistair Overeem, Jon Jones, Demian Maia, Jon Fitch, Benson Henderson & Jonathan Brookins

 6. jaki ten czlowiek ma zjebany styl bycia, typowy kozak, jeszcze kurwa te okulary, no parodia.

 7. @noodles, Pan Kawulski mówi iż kontrakt z KSW jest priorytetowy i nigdy nie było założeń by w 2013 roku od niego odstąpić. Nawet gdy dojdą do porozumienia to Mamed ma się bić na KSW => wnioski są oczywiste.

 8. Niestety po tym co zamieścił Soundandsteel jak dla mnie sprawa jest jasna i dalsza dyskusja jest zbędna. Dopóki istnieje KSW dopóty Mamed nigdzie się nie ruszy.

 9. Ten wywiad, który zamieścił Soundandsteel to jakaś porażka. Skąd się urwał ten prowadzący to nie wiem, ale jest kompletnie nie przygotowany do roboty. Co on pierdoli o Hendersonie? Kawulski też swoje o młodych perspektywicznych zawodnikach, którzy chcą przyjechać i obić Mameda. Say what?

 10. Jest jeszcze taka opcja że zostanie w KSW i będą mu robić catchweighty ściągając rywali z LHW jak już ze średniej nie będzie można nikogo wartościowego ściągnąć.

 11. przecież przeciętnemu odbiorcy ksw jest totalnie obojętne z kim Mamed zawalczy. Jemu samemu też już jest to chyba obojętne

 12. Zgadzam się w 100% z tym co mówi Juras, i tylko szkoda że do Mameda to nie dociera. Nie ma co gdybać panowie.. Mamed zostaje w KSW i dalej będzie obijał odpady z UFC, bo przecież Materli czy Drwala mu nie dadzą.

 13. Mamed dostaje systematycznie walki w KSW i ma z nich pieniadze na utrzymanie. W UFC nie ma gwarancji na nic ani na reguralnosc walk ani na mozliwosc zawalczeni na innej gali poza UFC.Pozostaje ryzyko, ze mozna przegrac ze 2-3 razy i wypad do domu.Decyzja Mamed w 100% zrozumiala.

 14. Ach, jak mnie denerwuje mówienie o "młodych zawodnikach, którzy chcą wszystko odebrać" Mamedowi. Pytam się który z ostatnich przeciwników był młody i perspektywiczny? 

   

  I podjęcie tematu sytuacji w boksie i K2… Jak można widzieć jakiekolwiek podobieństwo między sytuacją Mameda i tą w HW w boksie… 

   

  Nie mogę tego słuchać, aż krew się gotuje. (pewnie jak większość zmęczony już jestem tematem i tylko pufam zniechęcony jak czytam kolejne newsy na ten temat…)

 15. Mamed po prostu nie chce podjąć tego ryzyka związanego z UFC gdzie po 3 walkach, dobrych walkach… mógłby zostać równiez i tam gwiazdą gdyż styl ma cholernie widowiskowy, do tego za ten styl dochodza bonusy, ale cóż tutaj ma pewne, dobre wynagrodzenie i to ryzyko dla niego sie nie opłaca a po 2 nie wiemy tak naprawdę ile ma tutaj w KSW tej płacy za walkę, a dla UFC nie jest on aż tak wartościowym zawodnikiem to chyba zrozumiałe, więc ja jak najbardziej rozumiem jego decyzję!

 16. Gdy się chcę szuka się sposobów w przeciwieństwie gdy się nie chce, wtedy szuka się powodów =)

 17. co do projektu Szkoły Walki Drwala podobno ma ruszyć w grudniu wiem że chłopaki z programu mają na 1 grudnia walki

 18. To nie jest usprawiedliwienie że nie pójdzie bo  tutaj jest gwiazdą i wiele ryzykuje przejściem tam. Ryzykuje co najwyżej spadek w rankingu. Hector jakoś nie powiedział ,,nie pójde do UFC bo jestem mistrzem Bellatora, mam ciepłą posadkę i obijam kogo dadzą". On nie rozumie że jezeli chce być gwiazdą w Ameryce musi tam zawalczyć. Bo przecież kiedy Mamed dał nudną walkę? K&L myślą że Dana i Joe Silva kiedyś uznają Mameda za gwiazdę? Może jeszcze najlepiej żeby dali mu kontrakt niczym Lesnarowi.

  The best fighter is someone who can adapt on any style. He kicks too good for a Boxer, throws too good for a Karate man, and punches too good for a Judo man. – Bruce Lee

 19. A kim byl w UFC i jest marketingowo Drwal? Mamed zwieksza ogladalnosc w Polsce jak Pudzian i dzieki temu KSW zarabia a skoro KSW zarabia to i Mamed zarabia. W UFC jak powiedzial w wywiadzie nie jest atrakcyjnym produktem koniec i kropka. Wybral kase a nie ryzyko zwiazane z przejsciem do nowej organizacji, gdzie jest pelno zawodnikow na jego poziomie i ryzyko porazki duzo wieksze. Sam bardzo chcialbym zobaczyc Mameda w UFC ale jest to nie mozliwe na dzien dzisiejszy, a StrikeForce znika w nowym roku.

 20. Trochę szkoda że Mamed nie powalczy w UFC. Ale z drugiej strony go rozumiem – jakby mu nie poszło w UFC to byłby bardzo mocno na minusie w porówniu z tym co dostaje w KSW.

 21. Od ostatnich 2, może 3 wywiadów Mamed mówi rozsądnie. Wspomina, że on dla UFC nie jest wartościowy bo ten rynek go nie zna i musi w USA odowodnić swoją wartość więc może będzie bił się na zmianę w PL i USA na mniejszych galach. Dla Mnie to dziwne, że ubija w PL dość jednak znane nazwiska i często obite w UFC, a mimo tego i wysokiego rankingu nie dostaje naprawdę dobrej oferty ale UFC to niestety biznes i każdy zawodnik musi sie zwrócić…chyba Venom kiedyś powiedział, że Mamed nie zarobi ani dolara dla UFC podczas 1szej walki na PPV, nikt na niego tam nie przyjdzie. "Nikt" to oczywiście absurd ale wiadomo, że chodzi o tak marginalną ilosć fanów która nie zadowala White'a.

 22. jedyny ranking jaki uwzględnia mameda na wysokiej pozycji to fightmatrix, a on dla UFC jest niezbyt interesujący, poza tym podpisuję sie pod tym co wyżej!

 23. No tak, zapomniałem dopisać, że White sra na rankingi jakichkolwiek portali. Niestety póki MMA nie jest dyscypliną olimpijską czy w ogóle dyscypliną sportową jako taką to wszystkie rankingi są nieoficjalne ale innych nie ma więc tylko tymi można się kierować. To, że Mamed jest #1 na świecie wśród zawodników z poza Zuffy to jednak za mało aby dać mu tyle ile chce $$$ i to się nie zmieni…

  Moim zdaniem lepiej aby spróbował bo jeśli będzie wygrywał to będzie zarabiał lepiej niż w PL, jeśli będzie przegrywał to wróci do KSW i nadal będzie zarabiał jak dotychczas. Poza ~12-18 miesiącami nic nie traci. Nie trzeba mu w portfel wchodzić żeby wiedzieć, że nie jest bankrutem bo jest najlepiej zarabiającym zawodnikiem MMA w PL. Michał też ma rodzinę na utrzymaniu i mimo mniejszych umiejętności ofertę 20+20 od UFC przyjąłby od ręki…

 24. Wiesz, jakby przegrał dwa razy w stanach to mógłby być tak z 300 tyś. zł w plecy w porówaniu z tym co zarobi w KSW (zakładając że łącznie od sponsorów i od KSW dostaje 200tyś za walkę).

  Więc nie można tak do końca powiedzieć że nic by nie stracił.

 25. axl sportowa ambicja kończy się wraz z odpowiednią oferta finansową, Zwykła zimna kalkulacja. 

 26.  

  Ile Drwal miał za walkę w UFC? Narzekał na zarobki?

  A czy Drwal przed angażem w UFC zarabiał tyle co Chalidow w KSW?

  To nie jest usprawiedliwienie że nie pójdzie bo  tutaj jest gwiazdą i wiele ryzykuje przejściem tam.

  Ależ oczywiście, że to jest wymyślony argument "na nie", który nie ma żadnego pokrycia z rzeczywistością. Bzdurne gadanie i tyle.

  A co ze sportową ambicją ?

  Rozumiem, że Ty masz pojęcie nt. tego, czym są ambicje sportowe dla kogoś, kto żyje ze sportu?

   

 27. Bosze – chcecie mieć więcej do powiedzenia o przyszłości Mameda niż jego żona 😀 już nie mogę tego czytać – jak was dupa boli co robi Mamed ze swoją karierą to sami zacznijcie trenować i pójdźcie do UFC.. Łatwo się mówi jak się nie jest w takiej samej lub podobnej sytuacji.

 28. @all nie byłoby problemu tylko nie my składaliśmy ckliwe deklaracje na KSW 19… o.O

 29. Mam nadzieję że po KSW 21 cokolwiek się wyjaśni bo mam już serdecznie dość kolejnych odcinków "Mody na sukces" Wink

 30. <strong style=”margin: 0px; padding: 0px; color: rgb(85, 85, 85); font-family: Verdana, 'BitStream vera Sans’, Helvetica, sans-serif; font-size: 13px; line-height: 19.5px; background-color: rgb(255, 255, 255);”>Nestoor ale ty narzekasz Laughing Poza tym fani mają prawo komentować działania ich ulubieńców, a w tym przypadku to aż się samo prosi. Mamed nas maltretuje swoim zapałem, potem niezdecydowaniem i conajmniej dziwnymi wymówkami, teraz do tego problemy Strikeforce…

 31.  Poza tym fani mają prawo komentować działania ich ulubieńców

  Tak samo jak Mamed ma prawo zwlekać z decyzją ile mu się podoba, jego życie, jego przyszłość.

 32. @pat27 decyzja Mameda 100% zrozumiala ? Ok, ale dla mnie w takim wypadku bardzo nie zrozumiale jest dlaczego deklarowal checi bicia sie z najlepszymi za oceanem przed milionami fanow ? Tylko nie mow mi ze nie wiedzial orientacyjnie na jakie pieniadze moze liczyc bo zaraz po tej deklaracji wiekszosc ludzi na forum dobrze trafiala z sumami jakie moze mamed dostac na start wiec tymbardziej on byl zorientowany jakie sa stawki dla startujacych w UFC fajterow. NO bo nie wierze ze to jakis impulsik z nieba byl ktory na niego spadl podczas tamtej walki ;P Wiec NAPEWNO orientowal sie na jaka finansowa przygode sie szykuje lub opcja nr.2 Nigdy tak naprawde nie chodzilo o ambicje sportowe i bicie sie z najlepszymi a tylko o utargowanie jeszcze wiekszego kontraktu z KSW ;P

  Tak jak ktos napisal na innym portal ze mamed jest nie to juz nie sportowiec a biznesmen celebryta. Ale to niech sie za takiego przedstawia CELEBRYTE/BIZNESMENA a nie Sportowca z Ambicjami Bo sportowiec z ambicjami poszedl by walczyc z najlepszymi, sprawdzic sie i rozwijac. A BIZNESMEN/CELEBRYTa zostal by w KSW proste.

  I nawet jakby przegral w UFC 3 walki to niech nikt mi nie mowi ze swiat by mu sie zawalil bo KSW bankowo przyjelo by spowrotem swoja kurke znoszaca zlote jajka bo inne by nie stworzyli przez te 3 walki w ufc.A i jeszcze dumnie po powrocie by go nazywali „WETERANEM UFC” Takze

 33. @GLF Zgadzam się z tobą w 200% tylko trudno jest tutaj niektórym użytkownikom to przemówić…

 34. Mamed zostaje w KSW i dalej będzie obijał odpady z UFC, bo przecież (…)Drwala mu nie dadzą.

  Chyba trochę słabo się zorientowałes w temacie zanim to napisałeś. Po za tym nie czaje hejtu na KSW tylko dlatego,że na rynku nie ma już przeciwników. Nikt Mamega w KSW na siłę nie trzyma

 35. @Frog

  "Tylko nie mow mi ze nie wiedzial orientacyjnie na jakie pieniadze moze liczyc bo zaraz po tej deklaracji wiekszosc ludzi na forum dobrze trafiala z sumami jakie moze mamed dostac na start wiec tymbardziej on byl zorientowany jakie sa stawki dla startujacych w UFC fajterow"

  Nie wiedział. Nie miał najmniejszego pojęcia i liczył na znacznie więcej niż mu zaoferowano. Akurat większość forumowiczów jest znacznie lepiej zorientowana od Mameda w realiach finansowych UFC. I opcji z "impulsikiem z nieba" też bym nie wykluczał. Jakoś łatwiej mi sobie wyobrazić taki impulsik niż Mameda planującego przed walką, że jak wygra, to powie o UFC.

  Więc prośba byś nie pisał "NAPEWNO", bo raz, że nie ma potrzeby pisania tego wielkimi literami, dwa, że pisze się "na pewno" i trzy, że na pewno było zupełnie inaczej niż piszesz.

 36. Jakoś łatwiej mi sobie wyobrazić taki impulsik niż Mameda planującego przed walką, że jak wygra, to powie o UFC.

  Z tym się nie zgodzę, bo o ile mnie pamięć nie myli, to w kilku wywiadach przed galą Mamed był pytany o UFC i o ile rzeczywiście na ogół odpowiadał coś w stylu "zobaczymy po walce", to oczywistym było, biorąc pod uwagę, w jaki sposób o tym sie wypowiadał, że "coś jest na rzeczy" i przypadku tutaj nie będzie – abstrahując od tego, że prawie nigdy rzeczonych przypadków nie ma, a są tylko znaki.

  Zdecydowanie bliższa jest mi wersja, iż jednak zaplanował sobie, że jak rozprawi się z Wallacem, to objawi polskim fanom tę dobra nowinę o walce za wielką wodą, która to nowina, niestety, z czasem przyjęła formę farsy.

 37. Mi się to wydaje mało prawdopodobne, to zupełnie nie w stylu Mameda. Raczej mógł sobie planować rozmowę z Martinem i Maciejem, a występ w ringu był spontaniczny.

 38. Ja uważam, że tym "występem na ringu" lekko zrobił w bambuko swoich fanów. Tak naprawdę gdyby nie to, to wszystko byłoby w porządku, a tak Mamed stracił dużo mojego szacunku. Jak się powie A, to się powinno powiedzieć też B, a skoro się nie jest na to gotowym to lepiej w ogóle siedzieć cicho.

 39. Skoro Mamed zdecydowal sie zostac i pomagac w rozwoju KSW i MMA w Polsce to niech przynajmniej zacznie namawiac swoich promotorow i menadzerow na wprowadzenie klatki. Tak zeby za jakis czas mozna bylo powiedziec: "Nie poszedl Khalidov do oktagonu to oktagon przyszedl do Khalidova".

 40. Zgadzam się w 100% z naiverem. Mamed wyraźnie sygnalizował, że coś jest na rzeczy. Pamiętam dokładnie forumowe spekulacje na temat chęci walczenia Mameda w UFC właśnie po wywiadach przed KSW 19. Ja większość tych wywiadów oglądałem, dlatego deklaracja Chalidowa po gali nie była dla mnie żadnym zaskoczeniem. W tym wywiadzie, po drugiej minucie jest wszystko wyraźnie powiedziane:

  http://www.youtube.com/watch?v=zi3W6Z3pZLU

 41. Nie sluchajcie propagandy komicznego Kawulskiego , teraz dolozyl sobie bajeczke ze w 2013 roku Mamed bezie walczyl w Ksw 🙂 Jezeli Mamed nie wybierze Ufc dowiemy sie 1 o tym od niego , czuje ze dowiemy sie czegos po grudniowej gali . Jezeli stwierdzi , ze nie bedzie sie bil w Ufc to wszyscy zagorzali polscy fani tego sportu zostana oszukani a Mamed swoja decyzje bedzie zalowal do konca zycia …

 42. Chęć wyrażał i pewnie nadal wyraża, szkoda, że myslał pewnie, iż w UFC zarobki przelicza się w mln $. Moim zdaniem i tak najbardziej przeszkadzającym czynnikiem w kwestii Mameda w UFC jest duet Kawulski/Lewandowski. Nie wiem czy Mamed to robił, ale chyba powinien pogadać towarzysko z Tomkiem Drwalem, Irokezem, czy nawet z Krzyśkiem Soszyńskim(nawiązanie kontaktu nie byłoby chyba strasznie trudne, Janek miał jechać do niego na treningi, a sam Krzysiek o Mamedzie wypowiadał się w superlatywach). Mógłby się dowiedzieć jak to wszystko tam działa, poznać różne niuanse. I raczej dowiedziałby się, że fighterzy w UFC, którzy dostają na start 20tys podstawy nie przymierają głodem. Krzysiek Soszyński dobry przykład, bo zdaje się on 20tys na pewno nie ma, a nie wygląda na przymierającego głodem.

 43. ooo klatka byłaby świetna 🙂 ciekawe, czy to w ogóle mozliwe na KSW… 

 44. poprostu mamed odłozył ambicje sportowe na bok i wybrał pewne pieniądze w Polsce .

 45. Chciałbym aby Mamed spróbował swoich sił za Oceanem. M jak Miłość nie oglądam, nie zależy mi na kolejnym celebrycie ale na zawodniku światowego formatu owszem.
  Lubię jego walki, życzę mu jak najlepiej.

 46. faktycznie @Pawel nie powinienem pisac NA PEWNO. To tylko moja teoria…
  @paxx chyba jest wlasnie tak jak piszesz i tyle.

 47. Każdy ma swoje życie i podejmuje swoje decyzje, czasem przemyślane bardziej, czasem mniej ale zawsze ponosi się ich konsekwencje i pozytywne i negatywne. Mamed poza tym, że jest świetnym sportowcem i tym głównie się wsławił to podjął też parę decyzji które zrobiły z niego osobę publiczną i rozpoznawalną, a takie osoby mają życie zawodowe i prywatne eksplorowane przez media i fanów – to jest konsekwencja właśnie. I teraz czy chce tego czy nie fani oraz media chcą zakończenia tej już żałosnej telenoweli. Im dłużej ta historia trwa, tym więcej ludzi będzie co raz bardziej używać swojej wyobraźni do tego co powinien zrobić Chalidow. Plus jest taki, że po primo broni się on sportowo, a po secundo jest lubiany i sporo się mu wybaczy.

  Jedno jest pewne…konflikt interesów nie skraca tej drogi do zakończenia M jak Mamed. Wszyscy wiedzą, że tylko jednej federacji na świecie Mamed jest potrzebny, wszystkie inne będą nadal istnieć tak jak do tej pory. Nie wierzę w sytuację gdzie Michał nie jest namawiany przez brata gdy oferta z UFC pojawi się na stole z resztą nikt by go nie musiał namawiać, a sytuację "rodzinną" mają podobną tylko Mamed jest wprost proporcjonalnie lepszy od Michała na tyle na ile ma równiez od niego więcej zer na koncie, a mimo to nie przyjął podwyższonej oferty ze strony UFC. Nie rozumiem tego bo to nie Polscy fani są najważniejsi czy Polski doping…albo występowanie w walce wieczoru. Gdyby dostał ofertę 50+50 to już by go tu nie było.

  Jedyne co to możemy liczyć na Happy End czyli Mamed w UFC.

 48. Czyli Panowie jak to bedzie ? o Mamedzie beda mowi po zakonczeniu kariery ten co nie sprawdzil sie w Ufc ? hmmm

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.