Informacja prasowa

Znany zawodnik MMA, komentator sportowy oraz spiker stadionowy Legii Warszawa – Łukasz „Juras” Jurkowski będzie gościem kolejnego „Spotkania z Ekspertem” organizowanego przez Koło Naukowe Managerów Sportu UJ. Wydarzenie odbędzie się 29 stycznia o godz. 18.00 w budynku Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ przy ul. Łojasiewicza 4 w Krakowie.

„Spotkanie z Ekspertem” to comiesięczne wydarzenia, na które Koło Naukowe Managerów Sportu UJ zaprasza osobistości ze świata sportu i biznesu sportowego. Prelegenci dzieląc się swoim doświadczeniem i wiedzą, ukazują różne możliwości rozwoju kariery w tej branży. Gośćmi ostatnich spotkań byli m.in. Jolanta Zasępa, Mateusz Borek, Jakub Malke czy Żelisław Żyżyński.

Kolejne, trzecie w tym roku akademickim wydarzenie cyklu przeniesie uczestników do świata sportów walki. W roli eksperta wystąpi Łukasz „Juras” Jurkowski – znany zawodnik taekwondo i mieszanych sztuk walki (MMA), komentator sportowy oraz spiker stadionowy Legii Warszawa. Jego droga z MMA rozpoczęła się w lutym 2004 roku na pierwszym turnieju Konfrontacji Sztuk Walki, w którym zwyciężył. W 2011 roku zdecydował się na zakończenie kariery zawodniczej, jednak po prawie sześciu latach, w styczniu 2017 ogłosił powrót do klatki. W sumie stoczył 28 walk zawodowych, z których 17 wygrał.

Jurkowski karierę jako komentator sportowy rozpoczął jeszcze, gdy walczył czynnie w MMA. Współpracował z Polsat Sport, Orange Sport, TV4 oraz Eurosport. W 2011 roku komentował dla TV Puls pierwszą edycję programu „UFC Walki Mistrzów”, a w 2019 roku wspólnie z Jerzym Mielewskim poprowadził pierwszą edycję programu „Ninja Warrior” na antenie Polsatu. Od 2015 roku pracuje jako spiker na meczach Legii Warszawa. Już wkrótce, bo 21 stycznia rozpocznie współpracę z nowym serwisem newonce.sport.

Cieszymy się, że Juras będzie naszym kolejnym gościem. Ma ogromne doświadczenie, nie tylko jako sportowiec, ale także komentator sportowy, na co warto zwrócić uwagę. Poprzez organizowane przez nas wydarzenia chcemy zainspirować młodych ludzi do rozwijania się w świecie sportu – mówi Leszek Kozioł, prezes Koła Naukowego Managerów Sportu UJ. – Chcemy poznać specyfikę różnych sportów, dlatego nie skupiamy się jedynie na najpopularniejszych dyscyplinach, jak piłka nożna czy siatkówka. Sporty walki rozwijają się w Polsce bardzo szybko, co jest interesujące również z perspektywy osób, które chcą w przyszłości zajmować stanowiska menedżerskie – dodaje Sławomir Farbaniec, wiceprezes KNMS UJ.

Więcej informacji na temat spotkania znaleźć można na stronie wydarzenia „Spotkanie z Ekspertem #3: Łukasz „Juras” Jurkowski” na Facebooku, a także na profilu Koła Naukowego Managerów Sportu UJ.

71 KOMENTARZE

 1. Właśnie zdałem sobie sprawę, że Juras to jest taki "fajnopolak" że masakra xD

  ..mimo, że nie tęczowy :korwinwhat: natenczas ateizm wystarcza do kariery wmediach :usunto:

 2. Juras poszedł na studia!

  Lepiej, studia zaprosiłu Jurassa 😆

  Jak tak dalej pójdzie to jeszcze nam bohatyr na jakimś TEDex'ie wystąpi :fly:

 3. @Cloud czy wy robicie te tematy z Łukaszem specjalnie… jak spada ilośc komentarzy jep temat o mostku

  Jest wielu ludzi, którzy z chęcią pójdą na taki wykład i posłuchają co Juras ma do powiedzenia. Świat to nie tylko hejterzy 😀

 4. Sorbona czy może Harvard

  Co będzie następne  ?

  Być czy nie być o to jest pytanie

  Juras człowiek renesansu i kamienia łupanego

 5. Lepiej, studia zaprosiłu Jurassa 😆

  Jak tak dalej pójdzie to jeszcze nam bohatyr na jakimś TEDex'ie wystąpi :fly:

   

  ..albo honoris causa wyłapie

 6. @Cloud czy wy robicie te tematy z Łukaszem specjalnie… jak spada ilośc komentarzy jep temat o mostku

  Oni pupki na wzajem sobie liżą 😉 Układ zamknięty

 7. Oni pupki na wzajem sobie liżą 😉 Układ zamknięty

  Ale brednie 😀 Na Jurasa na Cohones leci krytyka od lat, której nigdy nie cenzurowaliśmy jeśli nie została powiedziana w sposób wulgarno-hejtowny. A przykładów tego masz już tysiące na forum, więc nie kłam i nie bredź 🙂

 8. Jest wielu ludzi, którzy z chęcią pójdą na taki wykład i posłuchają co Juras ma do powiedzenia. Świat to nie tylko hejterzy 😀

  Nie uważam się za hejtera Jurasa ale kaman … Poszedłbyś ?

 9. Nie uważam się za hejtera Jurasa ale kaman … Poszedłbyś ?

  Rozumiem ze tematem tej prelekcji będzie kontakt z fanami (hejterami) :mamed:

   To nie jest spotkanie dla hejterów czy Janków z ulicy.

  To spotkanie dla

 10. Podobno będzie wykładał na Wydziale Fizyki, na kierunku Naprężenie Materiałów. Specjalizacja : Mosty.

 11. Jest wielu ludzi, którzy z chęcią pójdą na taki wykład i posłuchają co Juras ma do powiedzenia. Świat to nie tylko hejterzy 😀

  Jeżeli chodzić na wykłady z "celebrytami" to tylko na takie

  ach ci magiczni i nie odnalezieni hejterzy

 12. :razz:ytalsiektos:

  :razz:ytalsiektos:

  Gdyby potrzebne były korepetycje, to służę pomocą. :tiphatb:

 13. Cohones będzie musiało zebrać hejterską ekipę i zablokować ten wykład, tak jak zablokowano niegdyś wykład baumana.

 14. Cohones będzie musiało zebrać hejterską ekipę i zablokować ten wykład, tak jak zablokowano niegdyś wykład baumana.

 15. Ale brednie 😀 Na Jurasa na Cohones leci krytyka od lat, której nigdy nie cenzurowaliśmy jeśli nie została powiedziana w sposób wulgarno-hejtowny. A przykładów tego masz już tysiące na forum, więc nie kłam i nie bredź 🙂

  Pewnie daliście mu już z 5 tysięcy za te wszystkie wyświetlenia 🙂

 16. Jacy goście tacy studenci, jacy studenci tacy absolwenci …..

  Dokąd idziesz Polsko ?

  Niestety ale do

  :showdatass: a za te kilka lat możemy być co najwyżej w :gdzie:

 17. Wypadłem z obiegu na dłużej niż myślałem. Nakreśli mi ktoś, o co chodzi z "Mostowiakiem"? Z góry dzięki.

 18. Jest wielu ludzi, którzy z chęcią pójdą na taki wykład i posłuchają co Juras ma do powiedzenia. Świat to nie tylko hejterzy 😀

  Luźno operujesz określeniem "hejter" 😉

 19. Wypadłem z obiegu na dłużej niż myślałem. Nakreśli mi ktoś, o co chodzi z "Mostowiakiem"? Z góry dzięki.

  Mostowiak – pseudonim nadany po wycofaniu się z walki z Martinem Zawadą po pierwszej rundzie. Powód: pęknięty mostek, ukryta kontuzja która rzekomo przytrafiła się dwa tygodnie wcześniej, ale fanom wciskał kit, że jest w wyśmienitej formie.

 20. Luźno operujesz określeniem "hejter" 😉

  Dlaczego tak uważasz? Przecież na samym Cohones skasowałem dziesiątki hejtownych wpisów na Jurasa wyzywających go wulgarnie. Powiedz mi w jakim świecie coś takiego nie jest hejterstwem? Chyba Ty nie masz pojęcia co znaczy hejter. Napisałem przecież wyżej, że każdą krytykę, nawet średnio merytoryczną, ale napisaną w formie opinii, na forum zostawiamy.

 21. każdą krytykę, nawet średnio merytoryczną, ale napisaną w formie opinii, na forum zostawiamy.

  Jeśli tylko nie dotyczy ona totalbet – zapomniałeś dodać.

 22. Nigdy nie wchodziłbym w tematy związane z tym panem, ale wchodzę, no bo WY 😀 Nie zawodzicie mnie nigdy :* kisskiss

 23. Może trudno w uwierzyć ale Juras był kiedyś bardzo lubianym człowiekiem na Cohones. Nie wiem co się stało, że nastąpiły takie zmiany, ale to jest przypadek warty analizy socjologów z UJ.

 24. Tedex talks;

  ..albo honoris causa wyłapie

  Skoro obalająca legenda z mojego awatara była zapraszana po całym świecie to nie widzę powodu dla którego miałoby zabraknąć miejsca w szanowanych instytucjach dla światowego pioniera w badaniach pieczenia dupska hejterów po kebabie na ostrym?

 25. Tedex talks;

  Skoro obalająca legenda z mojego awatara była zapraszana po całym świecie to nie widzę powodu dla którego miałoby zabraknąć miejsca w szanowanych instytucjach dla światowego pioniera w badaniach pieczenia dupska hejterów po kebabie na ostrym?

  OTAKE ememej walczyłem! :conorsalute: Zdrowie towarzyszu

 26. OTAKE ememej walczyłem! :conorsalute: Zdrowie towarzyszu

  Zdrowie! Jenom nie za mocno bo potem będą nam przypominać kwity za Properka jak ze zsyłki do Arłamowa!:deniro:

 27. Dlaczego tak uważasz? Przecież na samym Cohones skasowałem dziesiątki hejtownych wpisów na Jurasa wyzywających go wulgarnie. Powiedz mi w jakim świecie coś takiego nie jest hejterstwem? Chyba Ty nie masz pojęcia co znaczy hejter. Napisałem przecież wyżej, że każdą krytykę, nawet średnio merytoryczną, ale napisaną w formie opinii, na forum zostawiamy.

  Nie twierdzę, że nie, po prostu podzieliłeś tym postem ludzi na hejterow i ludzi, którzy są za Jurasem i pójdą na spotkanie z nim. Ja siebie stawiam po środku, ani nie lajkuje mu profili w social mediach, ani na pewno nie stracę swojego czasu na gościa, który nie jest dla mnie żadnym autorytetem, ale jednocześnie nie życzę mu raka w komentarzach. Dla mnie ktoś kto po prostu nie sympatyzuje z dana osobą nie może być nazywany jej hejterem.

 28. Nie twierdzę, że nie, po prostu podzieliłeś tym postem ludzi na hejterow i ludzi, którzy są za Jurasem i pójdą na spotkanie z nim. Ja siebie stawiam po środku, ani nie lajkuje mu profili w social mediach, ani na pewno nie stracę swojego czasu na gościa, który nie jest dla mnie żadnym autorytetem, ale jednocześnie nie życzę mu raka w komentarzach. Dla ktoś kto po prostu nie sympatyzuje z dana osobą nie może być nazywany jej hejterem.

  Nie podzieliłem. Napisałem jedynie, że świat to nie tylko hejterzy w odniesieniu do zarzutów o to, że rzucamy takim tematem tylko z powodu spadającej ilości komentarzy, więc chciałem dać do zrozumienia, że nie wszystko kręci się wokół hejtu i hejterów 🙂

  Dla mnie ktoś kto po prostu nie sympatyzuje z dana osobą nie może być nazywany jej hejterem.

  Uważam tak samo. Ogólnie w dzisiejszych czasach krytyka zbyt często jest odbierana za hejt. Nie mniej uciążliwa krytyka, taka bezargumentowa, również jest męczącym zjawiskiem i nie dziwię się, że wiele osób ma jej dość. Np. w tym temacie też są ironiczne podśmiechujki i szyderstwa. Niby nie hejt, ale również nie konstruktywna krytyka. Więc co teraz?

 29. Tedex talks;

  Skoro obalająca legenda z mojego awatara była zapraszana po całym świecie to nie widzę powodu dla którego miałoby zabraknąć miejsca w szanowanych instytucjach dla światowego pioniera w badaniach pieczenia dupska hejterów po kebabie na ostrym?

 30. Ale brednie 😀 Na Jurasa na Cohones leci krytyka od lat, której nigdy nie cenzurowaliśmy jeśli nie została powiedziana w sposób wulgarno-hejtowny. A przykładów tego masz już tysiące na forum, więc nie kłam i nie bredź 🙂

  Samo wstawienie takiego newsa i powyższa wypowiedź jest mega hipokryzją… Orać Cię dalej ?

 31. Samo wstawienie takiego newsa i powyższa wypowiedź jest mega hipokryzją… Orać Cię dalej ?

  Ok boomer.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.