Łukasz „Juras” Jurkowski na swoim profilu oficjalnie zapowiedział powrót do KSW!

Jurkowski (MMA 15-10) karierę w MMA rozpoczął w lutym 2004 roku kiedy to na pierwszym turnieju Konfrontacji Sztuk Walki odbywającym się w hotelu Marriott wygrał 3 walki jednego wieczoru zwyciężając cały turniej. W kolejnych dwóch edycjach docierał do finałów gdzie przegrywał z Antonim Chmielewskim. W kolejnych latach Jurkowski walczył w kratkę przeplatając wygrane walki z porażkami.

Najlepszą serię od czasów pierwszej gali KSW miał w 2007 roku kiedy to zaliczył trzy wygrane z rzędu. Najpierw na gali KSW Eliminacje pokonał przez techniczny nokaut Tonego Galića, później na KSW 8 Moise Rimbona przez decyzję i ostatecznie przez dyskwalifikację Czecha Ladislava Zaka. Kolejną dobrą serię miał pod koniec kariery kiedy to pokonał na KSW 11 przyszłego mistrza Bellatora Attile Vegha i na gali  Moosin: God of Martial Arts w USA znokautował uderzeniami kolanami i ciosami pięściami Koreańczyka Ho Jim Kima.

W 2011 roku, po porażce na KSW 15 z Tonim Valtonenem zdecydował się zakończyć karierę i przejść na sportową emeryturę.

Co ciekawe, Jurkowski jako jedyny zawodnik wystąpił na 8 galach KSW z rzędu.

 

9 KOMENTARZE

  1. Skończy się jak z Rondą a pod koniec roku Juras da info, że szuka nowych wyzwań i gra w filmie…

  2. Od razu widać, że Pan Łukasz to prawdziwy polski patriota, prawy katolik, sztywniutki ziomuś żyjący zgodnie z zasadami ulicy gdzie słowo droższe pieniędzy. Jak mówi, że czegoś nigdy nie zrobi to wiadomo, że kłamie. Z fartem mordeczko, uważaj bo ze zdrowiem nie ma żartów, a mając aż tak sztywny kręgosłup to łatwo można go złamać.

  3. Łukasz nie robi tego dla pieniędzy!Robi to bo czuje głód startów i chce udowodnić wszystkim, że nawet z tak sztywnym kręgosłupem moralnym jak jego, można trenować KSW.Jasne, ze nie robi tego dla pieniedzy. Przeciez sam o tym mowil 🙂 Jestem niemal pewny, ze cala gaze za walke odda na cele charetatywne 😉

  4. Wszyscy którzy tak cisną na powrót Jurasa niech pukną się w czoło albo od razu walną łbem w ścianę. Wiadomo, że nic jego walka nie wniesie do mma jako takiego ale duużo wniesie do samej gali. Ja tam mma interesuję się nieco dłużej niż sięgają walki Pudziana w mma i chętnie zobaczę znów w akcji kogoś, kto przyczynił się do popularyzowania tej dyscypliny w Polsce i dawał całkiem fajne walki. WOJNA JURAS!!!!!

  5. Czy Juras robi to dla kasy? Sam twierdzi, że nie… i skłaniam się by mu wierzyć. Ma masę innych zajęć gdzie zarobi… czy aż tyle? Może i nie ale kasa raczej nie jest tu powodem powrotu.Czy należy go hejtować za zmianę zdania? Przecież się zapierał, zarzekał etc. Nie, nie hejtuje go za to – jako kibic i osoba śledząca go w mediach mam tylko nadzieję, że jego własna zmiana zdania pokaże mu, że nie wszystko jest czarno białe i skłoni go do myślenia przed wydawaniem niektórych osądów.Czy jego występ to wydarzenie sportowe? Nie okłamujmy się – nie. To bardziej show czy tego Juras chce czy nie chce w takich kategoriach musimy to rozpatrywać. Juras nie jest obecnie topowym zawodnikiem – a w KSW mamy 2 rodzaje zawodników z polski = topowych(jak na pl) i medialnych.Czy obejrzę jego pojedynek i czy będę na niego czekał? Tak, bo jest to legenda polskiego MMA może nie koniecznie tego w klatce ale jednak tworzy on nasze polskie środowisko MMA od bardzo dawna.Łukaszu – powodzenia!

  6. Dan Severn skonczyl kariere mma majac 48 lat, a debiutowal w UFC majac 36 lat, a jedna z gal UFC wygral wiec Juras ma czas aby powtorzyc jego sukces

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.