Za www.mma-attack.com

Łukasz „Juras” Jurkowski, wybitny polski zawodnik MMA, który pół roku temu zakończył karierę zawodniczą. Obecnie komentator telewizyjny, trener i matchmaker listopadowej gali MMA ATTACK. Z „Jurasem” rozmawiamy o jego „zdradzie”, pracy i byciu kibolem.

Zapraszamy do lektury!

Wywołałeś ostatnio w mediach spore zamieszanie „zdradzając KSW”. Jak to było z tą zdradą?

– To był wymysł jakichś absolutnie niekompetentnych dziennikarzy! Powstał mały kocioł, a w mojej współpracy z MMA ATTACK nie ma żadnej zdrady Federacji KSW! Wyjaśniłem to z resztą z portalem, który opublikował ten sensacyjny tytuł – w dosyć ostrych słowach przekazałem szefowi portalu, co mi się nie podoba i również po interwencji KSW udało się ten tytuł zmienić na taki, że „Juras współpracuje z MMA ATTACK”, bo taka jest rzeczywistość. Sprawa z owym portalem już została wyjaśniona i nie ma więcej złych emocji między nami. Zostałem matchmakerem federacji MMA ATTACK po uprzednich koleżeńskich rozmowach z Maćkiem i Martinem – szefami KSW. Jestem zawsze bardzo lojalny wobec ludzi, którzy dali mi szansę stać się tym, kim jestem obecnie. Cieszę się, że pomimo biznesowego konfliktu pomiędzy KSW a MMA ATTACK, szefowie federacji cenią sobie bardziej dobro i rozwój MMA w Polsce i pozwolili bez większych emocji sprawdzić mi się w nowej roli.

Opowiedz na czym polega twoja rola w MMA ATTACK. Co to znaczy być matchmakerem?

– Matchmaker ma zorganizować fajny pojedynek. Tak, żeby był ciekawy dla widza, żeby był dobry sportowo i dobry do ogrania marketingowo. Nazwiska, które zgromadziliśmy w rozpisce gali niewątpliwie przyciągną fanów z bardzo różnych stron: i tych prosportowych i tych, którzy chcą zobaczyć troszeczkę show. Ja myślę, że nazwiska, które udało się skompletować na galę MMA ATTACK to są nazwiska, które gwarantują dobry poziom i emocji, i sportu.

Czyli cały fightcard listopadowej gali jest twoim dziełem? Drwal, Kita, Grabowski… Najman to też twoje pomysły?

– Ja jestem odpowiedzialny za stronę zagraniczną, z wyjątkiem pierwszej walki Sikońskiego z Malinowskim. Zawodnicy: Grabowski, Kita, Drwal, Górski, Grabarek i Mańkowski to są już zawodnicy zakontraktowani przez Darka Cholewę. Moim zadaniem było znalezienie im godnych, dobrych, klasowych rywali. Cieszy mnie niezmiernie fakt, że nie miałem szukać mięsa armatniego, tylko rywali, którzy dadzą dobry pojedynek, mają dobre nazwiska, dobre rekordy i będą mogli fajnie się sprzedać już podczas samej gali. I myślę, że szukając wedle tego klucza, wiedząc jak biją się nasi chłopcy, dorzuciłem im zawodników, którzy stworzą dobre show.

Jeszcze kilka dni temu działałeś incognito, więc nie miałeś tego ułatwienia, że menadżerowie podsyłali do Ciebie propozycje swoich zawodników. W jaki sposób szukałeś kontaktów oraz nazwisk?

– Myślę, że to, że dostałem od szefa MMA ATTACK propozycję współtworzenia tego fightcardu, to tylko i wyłącznie wynik tego, że jestem w sporcie wystarczająco długo, żeby mieć już sporą bazę własnych kontaktów. Tak naprawdę większość zawodników, ich managerowie i teamy to osoby, które na przestrzeni siedmiu lat kariery zawodnika MMA poznałem. Wbrew pozorom świat MMA jest mały i na trzech osobach można zbudować całą siatkę połączeń. To akurat jest dobre – nie ma jakichś zawiłości, że ktoś jest związany z daną organizacją, to nie będzie bił się w innej. Pomijam zawodników kontraktowych, tak jak w UFC, czy choćby w Polsce w KSW, ale w większości zawodnicy byli bardzo otwarci, pomimo że jest to pierwsza gala organizacji MMA ATTACK. Wiadomo, że nie każde duże nazwisko, jak chociażby Eddie Sanchez, którego uważam za jednego z najlepszych zakontraktowanych zawodników z zagranicy, zgadza się na walkę dla nowej federacji i z mocnym zawodnikiem, jakim niewątpliwie jest Michał Kita. Fajnie, że MMA ATTACK tak mocno wchodzi na rynek, z jeszcze niesprawdzoną marką, ale z dobrymi zawodnikami jak np. Peter Sobotta, który ma za sobą starty w UFC, czy choćby wspomniany wcześniej Eddie Sanchez.

Coś Cię zaskoczyło na którymś etapie twojej pracy? Jakieś wyjątkowo trudne negocjacje czy zachcianki zawodników?

– Oj było tego trochę. W pierwotnej wersji najwięcej roboty przysporzył main event związany z MMA. Miała być walka Damiana Grabowskiego z Kostyą Gluhovem i wiem, że wielu fanów polskiego MMA na tę walkę czekało. Tym bardziej, że Gluhov ostatnimi czasy mocno Polakami pozamiatał. Damian jednak rok nie walczył i poprosił o rywala z troszeczkę niższej półki na wdrożenie się w rytm i cykl walki. W pełni to rozumiem! Uspokajając wszystkich fanów – ta walka na pewno jeszcze się odbędzie! Ale wracając do pytania – z Gluhovem było najwięcej problemów. Mówiąc na śmiesznie, bo znam się z Gluhovem osobiście i łatwiej nam się rozmawiało, było troszeczkę „kwiatków”, gdzie musiałem się łapać za głowę, negocjując z nim warunki przyjazdu. Jedno, co mogę powiedzieć – Gluhov, jako uznana marka wagi ciężkiej w Europie, ceni się naprawdę dobrze… [śmiech]

Czyli brałeś też udział w negocjacjach kontraktów. Nie żałowałeś czasem, że nie ma Cię po tej stronie zawodniczej?

[śmiech] Nie. Ja pracuję jako matchmaker federacji MMA ATTACK, więc chcę wynegocjować jak najniższe pieniądze. Bardzo często zawodnicy, po dłuższych negocjacjach, decydowali się na kwoty, za które ja bym nie wszedł do klatki [śmiech]. Poza tym przez wszystkie lata mojej kariery sportowej w MMA w Polsce biłem się tylko i wyłączne dla KSW. I mam słowną umowę, że tak już zostanie. Słowo dla mnie warte więcej niż pieniądze…
Dla wielu zawodników z USA, bo tych przyjedzie najwięcej, szansa pokazania się w Europie to jest coś naprawdę fajnego. Oni bardzo często myślą, że Europa to jest jeden kraj położony na lewo od Stanów Zjednoczonych. A teraz będą mieli okazję zobaczyć, czym jest Polska, jak się tutaj żyje, że wcale tutaj nie chodzą niedźwiedzie polarne po ulicach. Z resztą sami chcą przyjechać wcześniej, zobaczyć Warszawę. Niektórzy, o dziwo, jak chociażby menadżerowie Sancheza, dużo wiedzą o naszym kraju i naszej historii, co akurat miło przeze mnie zostało odebrane. Takie mniej sportowe sprawy pomagają negocjować stawki. Myślę, że dla Darka Cholewy oszczędziłem parę złotówek i to też jest ważna moja rola, oprócz takich czysto sportowych aspektów. Bo nie jest problemem zestawić mocny fightcard za duże pieniądze.

Pojawiły się też pogłoski, że będziesz galę MMA ATTACK komentował…

– Nie. To akurat absolutnie nie wchodzi w grę. Wiadomo, że TVN Turbo transmituje tę galę. Razem z Andrzejem Janiszem jesteśmy związani z telewizją Polsat – jak wiadomo największym komercyjnym konkurentem grupy ITI i z czystej lojalności do stacji Polsat nie będę komentował gali MMA ATTACK.

Poza kompletowaniem fightcardu masz także inny udział w gali. Trenujesz zawodników, którzy na niej wystąpią.

– Tak. Będę otwierał i kończył galę [śmiech]. Na pewno będę stał w narożniku Dominika Malinowskiego – młodego zawodnika, który mam nadzieje, że tą walką rozpocznie fajną karierę. Rywal trudny, cięższy, większy, ale jestem spokojny o Dominika. Ciężko trenuje i na pewno da bardzo widowiskowy pojedynek. Kto wie, czy nie będzie to najlepsza walka gali. Kończę też galę, bo prawdopodobnie będę stał w narożniku Przemka Salety. Oficjalnie jeszcze o tym nie rozmawialiśmy, ale będziemy się razem przygotowywać. Również z tych względów pozasportowych dobrze będzie, jak się tam pojawię… [śmiech].

Co chwilę można usłyszeć, jak komentujesz różne gale, do tego matchmaking, prowadzenie treningów… Starcza czasu na inne aktywności albo wypoczynek?

– Wypoczynku to ja nie miewam. Moje wakacje zazwyczaj są związane z moją pracą, tak jak w przypadku obozu treningowego. Oczywiście moja rodzina gdzieś tam na tym troszeczkę traci, ale taki mam charakter pracy. Nie jestem pracoholikiem – jestem po prostu tym szczęściarzem, który robi wszystko, co jest związane z MMA i z tego żyje. Jestem szczęśliwym człowiekiem, robiąc to, co robię i mając tyle obowiązków związanych z MMA, bo jest to moje hobby, które stało się moją pracą.

A Twoje drugie hobby… Chodzisz jeszcze na Legię?

– Cały czas! Wszystkie mecze na Łazienkowskiej i w miarę możliwości, jeżeli nie koliduje to z moją pracą komentatora, jeżdżę na wyjazdy. Nie jest tajemnicą, że Juras to legionista, urodzony Warszawiak i troszeczkę warszawska szowinistyczna świnia [śmiech]. Moja praca tego nie wyklucza, więc… tak jestem kibolem! [śmiech]

Ostatni wyjazd?

– Wyjazd na Eindhoven. Dawno nie było Pucharów Europejskich w Warszawie, więc trzeba wykorzystać każdą szansę. Do Izraela na pewno nie lecę, ale do Bukaresztu jak najbardziej z kolegami się wybieram.

Pepsi pijesz?

– [śmiech] Piję, choć te czasy, że kiedyś nie kupowałem produktów firmy Bakoma, bo sponsorowali Widzew Łódź minęły. Mam wielu znajomych kibiców, tak samo zwariowanych na punkcie piłki nożnej jak ja, czy w Lechu Poznań, czy w innych drużynach, które teoretycznie są naszymi największymi wrogami i to jest fajne, że potrafimy się do tego wszystkiego zdystansować. Piłka nożna w tym kraju jest religią dla wielu ludzi, w tym również dla mnie i moich przyjaciół, z którymi możemy się powymieniać złośliwymi SMS’ami czy telefonami i nawrzucać sobie na ten temat. [śmiech]

Podoba Ci się gra legionistów, wyniki?

– Absolutnie mi się nie podoba. Nie będę ściemniał i jakąś kurtuazją tutaj jechał. Nie podoba mi się plan gry, który nakreśla trener Skorża. Za każdym razem irytuje mnie to, jak widzę grę z jednym napastnikiem, bo żeby grać jednym napastnikiem, to trzeba mieć czym wypełniać luki po tym, jak ten napastnik schodzi do boku. Ale mniej o taktyce… Myślę, że Legię stać na to, żeby grać zdecydowanie lepiej. Nie wiem, w czym jest problem. Ja czekam na Legię, która będzie grać piękną piłkę. Wiadomo, że liczą się wyniki, których ostatnio za dobrych nie ma, ale niech oni grają piękną piłkę. Czekam na to od sezonu 95/96 i mam nadzieję, że się kiedyś doczekam…

Skoro już nie Jurasowi, to komu powinni kibicować fani 5 listopada na gali MMA ATTACK?

– Wiadomo, że Polakom! Nasi zawodnicy będą mieli bardzo trudnych rywali i to nie jest tak, że będzie to dla nich spacerek. Myślę, że to będą jedne z najtrudniejszych walk w ich karierze. I tyle. Trzymajmy kciuki za Polaków… i Przemka Saletę!

145 KOMENTARZE

 1. Też kibicuje Najmanowi. Po prostu Saleta za boksera był dla mnie najgorszym z najgorszych, strasznie mnie wkurzał.

 2. "Czekam na to od sezonu 95/96 i mam nadzieję, że się kiedyś doczekam…" – Juras jestem z Tobą 😉

  "Jestem kibolem!" dobre 😉

 3. Kocioł to jest na Bułgarskiej gdy najwierniejsi kibice Lecha zdzierają swoje gardła
  a i tak walkę wygra Marcin el t…

 4. Juras to taki 'człowiek renesansu’ jeśli chodzi o MMA – kiedyś walczył, teraz komentuje, trenuje, jest matchmaker’em i… kierowcą Hammera na RET 😉
  Jeśli chodzi o K1 bout to oczywiście za Sałatą. 😉

  „Krótko odnośnie forum. Pracujemy nad tym. Nowe funkcje pojawią się wraz z szata graficzną forum i strony. Cierpliwości.”

 5. A co do piłki nożnej to serdeczne pozdrowienia dla Jurasa z Bielska!
  Szósta kolejka… 😉

 6. Legia to klub z tradycjami, nie kobieta. Kibicowi Lecha nie przystoi takie napinactwo internetowe, wielokrotnie udowadniali nawet Legii swą wyższość chuligańską, nie potrzeba się imać takich tekstów na forum o MMA, a tak zachowujesz się jak 12-14letni poznaniak z jakiegoś patologicznego osiedla.

 7. Juras jako matchmaker spisał się rewelacyjnie. Przyjemnie się czytało fragment o Legii, fajnie że potrafi znaleźć w sobie ciąglę iskierkę, która nie pozwala zarzucić bardzo niepopularnego hobby.

 8. Ciekawi mnie jak skończy MMA ATTACK. Było BOTE i FAŁ. Obie organizacje dużo nie zrobiły, a szkoda…

 9. Oby dali rade wypelnic torwar. Zycze im tego zeby odniesli sukces. Ja juz mam bilety.

 10. @marped
  też jestem z Poznania i mam podobne odczucia co do Ligii,Wisły itp. ale kolego to jest forum o mma a nie piłce nożnej i dopingu, myślę że wypisywanie takich przyśpiewek , na dodatek pod wywiadem z NORMALNYM kibolem jest nie na miejscu więc skończ ( tak między nami to jestem ciekaw czy chociaż na mecze chodzisz, czy raczej tv,ciepłe kapcie i piwko w domu )

 11. @Spartan
  Byłem więcej razy na Lechu niż ty na sali treningowej
  a ogólnie *żyjemy*wolnym kraju i mogę pisać co i gdzie mi się podoba

 12. Przykład Jurasa pokazuje jak będzie wyglądało życie/a może już wygląda?

  Koniec z jedną pracą na całe życie, tylko bieganie od x do y. Fajnie, że sobie teraz jakoś radzi. Ogólnie jest w porządku gość, na co są świadkowie 🙂

  PS Tacy, jak ten osobnik na M powinni lecieć od razu w kosmos.

 13. Madman – Górale wbili po prostu dwa razy ciupage w plecy Legionistów hehe… Szkoda, że niezbyt często im się to udaje od czasu awansu.

 14. Odnośnie samej gali. Hughmm, pisałeś, że masz już bilety. Zamówiłem 16. i do tej pory nie przyszedł polecony. Komuś jeszcze doszły wejściówki na galę?

 15. zaczynam rozróżniać najmana jako osobną kategorie wszyscy się do niego dziwnie zwracają (nie zawsze bezpośrednio)

 16. Pepsi pijesz?

  – [śmiech] Piję, choć te czasy, że kiedyś nie kupowałem produktów firmy Bakoma, bo sponsorowali Widzew Łódź minęły. Mam wielu znajomych kibiców, tak samo zwariowanych na punkcie piłki nożnej jak ja, czy w Lechu Poznań, czy w innych drużynach, które teoretycznie są naszymi największymi wrogami i to jest fajne, że potrafimy się do tego wszystkiego zdystansować. Piłka nożna w tym kraju jest religią dla wielu ludzi, w tym również dla mnie i moich przyjaciół, z którymi możemy się powymieniać złośliwymi SMS’ami czy telefonami i nawrzucać sobie na ten temat. [śmiech]

  hehe tez tak mam , że wolę coca-colę niż Pepsi , bo Pepsi to mi się Messim odbija :/ xDD

 17. Nie znam Jurasa osobiście. Ale oczekuje od matchmakera trochę poufności. Juras zdradza szczegóły rozmów (Grabowski nie chciał walczyć z Gluhovem). Jak czują sie zawodnicy, którzy według Jurasa wychodzą za małe pieniądze. Źle negocjowali? Przechytrzył ich, bo jest taki super negocjator? Może to fajne dla kibiców, ale mało profesjonalne. Tak samo jak z komentowaniem walki Najmana. W niektórych sytuacjach brakuje mu po prostu klasy i profesjonalizmu. A szkoda bo oprócz złej dykcji fajny komentator.

 18. Zgadzam się z magicusem…Nie wszystko co Łukasz sobie pomyślał,jak odebrał,jak negocjował- powinno ujrzeć światło dzienne.To dość krótkowzroczna reklama dla własnej osoby przed ewentualnymi kolejnymi organizatorami(bo chyba taki był zamysł tychże wypowiedzi-dość pochwalny wobec samego siebie i swych negocjacyjnych zdolności).Słowa,w których Juras podkreśla,że Cholewa zaoszczędził trochę pieniędzy dzięki niemu a niektórzy zawodnicy wyjdą za kasę,którą On by pogardził brzmią jakoś nieco dwulicowo względem zawodników i nie współgrają mi z wyrobioną przez lata pozytywna opinią o Łukaszu….bo kto jak kto,ale myślałem,że Łukasz właśnie o przyzwoite gloryfikacje finansowe dla zawodników prędzej będzie walczył,tym bardziej,że sam był zawodnikiem a nazwisko i renomę ma wyrobioną zarówno wśród walczących jak i potencjalnych organizujących.Miał, jak sądzę, spore możliwości by wpłynąć pozytywnie na finansowy aspekt polskiego mma,zmienić coś w realiach o których tyle już dyskutowaliśmy,wpłynąć na świadomość właściciela nowo powstającej federacji(a może tym samym i kolejnych)przekonując,że dobry pieniądz zwróci się dzięki dobremu poziomowi sportowemu,tym bardziej,że mam wrażenie,iż Pan Cholewa naprawdę poważnie traktuje swój projekt i ze sporym kapitałem wchodzi w ten rynek.Szkoda,bo czuję jakby Łukasz gdzieś przeoczył fakt,iż miał pole do popisu jako były zawodnik ale i osoba szanowana w świecie polskiego mma.,branżowych mediów,sponsorów. Rozumiem rzecz jasna stosunek zależności jaki tu zaistniał,wiadome kto finansowo wynagradzał Jurasa,niemniej mógł to chyba przynajmniej zachować dla własnej wiadomości…jak sądzicie?

 19. Siema:) Lata was czytam to chyba wypada sie zarejestrować! Kalogero: Wydało mi się jasne ,że skoro pracuje w danym charakterze dla organizatora gali to w moim obowiązku jest negocjowanie jak najniższych kontraktów.Dla mnie logiczne i nie widzę ,żeby nie można było o tym mówić, bo nijako rozumie się samo przez sie:) Po zdaniu ,że ja bym za takie pieniądze nie walczył jest [śmiech] więc proszę o więcej dystansu:) szczegółów kontraktów nikt poza osobami wtajemniczonymi nigdy nie pozna ale zaufajcie mi ,że i Polacy i goście z za granicy są zadowoleni z finansowych warunków organizacji MMATTACK:) więcej dystansu do wywiadów ze mną ,bo rzadko który jest na poważnie.Taki już jestem.Pozdrawiam i życzę mega emocji podczas gali MMAATTACK i KSW w listopadzie:)

  p.s. zdaje sobie sprawe z mojego „warszawskiego” akcentu ,ale pracuje nad tym i może będzie lepiej:) dać mi szanse! hehehe

  HOUK! Łukasz Jurkowski

 20. Trzymajmy kciuki za Polaków i Przemka Saletę. To trochę zabrzmiało jakby Przemek do grona Polaków nie należał.

 21. No to witamy zasłużonego wśród swoich 😉 Miło Łukasz,że pierwszy Twój post jest zarazem odpowiedzią na moją opinię o tym co czytałem.Być może inaczej oglądałoby się ten wywiad aniżeli czytało.Słowo przelane na papier ma dużą moc,ale i pozostawia pewne kwestie w sferze domysłów,dopowiedzeń,imaginacji.Może więc faktycznie zbyt serio potraktowałem Twoje delikatne „przechwałki”,ale przyznasz,że można odebrać to ciut niesmacznie z perspektywy tych,którzy chcieliby walczyć za godziwe wynagrodzenie.Mnie cały projekt mmaattack ujął profesjonalizmem,a wsparty wypowiedziami zawodników dał wiarę w dobry kierunek rozwoju polskiego mma.Wierzę więc,że zawsze będziesz przy tego typu angażach sercem z zawodnikami,mimo rozumianych przeze mnie aspektów finansowych.Taki już ze mnie mały idealista w tej materii 🙂 Naprawdę wierzę,że masz szansę coś w świadomości chlebodawców polskiej sceny mma zmienić.Pozdro 600 i jak już mam okazję,to wielkie dzięki za wiele emocji w ringu i moim zdaniem rewelacyjnie komentowane pojedynki.Jak dla mnie-staliście się już z Daniszem stałym elementem gal,które oglądam i zawsze brakuje mi tej dynamiki i emocji gdy słyszeć zmuszony jestem kogoś innego 🙂 (bez wazeliny-100 pro szczerości)Pozdrawiam z Katowic 😉

 22. Żeby zawodnicy mogli dostawać lepsze garze na rynku musi być konkurencja. Aby była konkurencja MMAAttack nie może zbankrutować po pierwszej gali ze względu na wyśrubowane gaże zawodników. Dlatego Juras negocjując rozsądne kontrakty z zawodnikami dokłada cegiełkę do ich wyższych zarobków w przyszłości 😀 Byłoby super gdyby MMAAttack na stałe zagościło w tvn jako konkurencja dla ksw + polsat.

 23. powinien powiedziec, ze oszczedza na tych z zagranicy. a wyszlo na to, ze przycina tez i naszych. co do Najmana to dla mnie porazka. gosc, mimo, ze cyrkowiec zrobil wiecej dla KSW niz wspomniany Juras. za to powinni go szanowac. i tez jedna gaze przeznaczyl na cele charatytywne. a co robia zawodnicy z KSW? polowa narzeka. czuc jakie urazenie, ze oni musza z Pudzianem walczyc na 1 gali. jak Pudzia nie bedzie to znikna z otwartego Polsatu, kaska bedzie mniejsza. to samo z Najmanem, gdyby nie on, to ta cala MMA Attack to w zasadzie pewna klapa.

 24. jasne, lata czyta i ponad 8 lat trenuje, logan wrócił ;>

  korzystając, że czytasz nasze wypociny, rozważ więcej dystansu podczas komentowania i proszę, poducz Janisza trochę, bo nie idzie chłopa słuchać 😉

  pzdr

 25. To może po zweryfikowaniu przez redakcję , dać mu podpis "ten Juras" 

  Ps. Fajnie ,że Ci fajnie sie układa po zakończeniu kariery – pozazdrościć ( sorki ,że na Ty, ale to forum). I tak jak , czasem prostuj Janisza w trakcie gali…może  zczasem sie trochę powstrzyma. 

 26. Dobrze prawi Juras. Ale jak już mówi o piłce to powinien wiedzieć kto liderem jest? Oczywiście ŚLĄSK WKS !!!

 27. Andrzej Janisz jest wielkim pasjonatem tego sportu ,a przy Jego klasie i poziomie dziennikarstwa myślę ,że dobrze by było docenić ,że swoim warsztatem wspiera MMA i K-1.Prawda jest taka ,że gdyby nie On nie było by mnie i prawdopodobnie żadnego kompetentnego komentatora tych dyscyplin sportowych w Polsce.Serio serio:) każdy z Nas robi błędy ale taki już urok pracy zazwyczaj LIVE.

  pozdrawiam mmarocksów!

 28. Nie idzie “chłopa” słuchać..?Jest jak dla mnie bardzo autentyczny i emocjonalnie zaangażowany w to co widzi na żywo.Osobiście bardzo dobrze słucha mi się duetu Janisz-Jurkowski.Spontaniczni,naturalnie podekscytowani,czuć,że z wielkim entuzjazmem śledzą przebieg walki relacjonując jej przebieg.Wiedzy o mma też nie może się powstydzić,więc dajcie spokój z tym wiecznym i wszechobecnym malkontenctwem,bo tego się już słuchać nie da.Wiecznie nie tak,wiecznie źle,wieczne opiniowanie z pozycji surowych krytyków.Złóżcie jeden z drugim swoja ofertę Polsatowi czy innej stacji,zaprezentujcie się,wykażcie jako komentatorzy,bezapelacyjni znawcy mma z kapitalną dykcją,zasobem słów,wiedzą o mma i umiejętnością dzielenia się tym wszystkim na fonii.Ehh..

 29. Ja jestem szalenie zaskoczony tym, że KSW zgodziło się na działalność Jurasa u konkurencji. Pytanie, czy miało możliwości zablokowania tego? Przecież Juras teraz w KSW spełnia rolę komentatora- czyli bardziej związany jest z Polsatem niż KSW- przynajmniej formalnie. Ciekawe, niezależnie od „znajomości” i relacji między Kawulskim, Lewandowskim, a Jurasem na pewno zgodzili się z „zaciśniętymi zębami” przecież to jest mocny strzał w KSW. 100% włodarzą KSW zależy na rozwoju polskiego MMA, ale jeśli ktoś robi mega mocną galę na ich podwórku, podbiera im celebrycki event, wielu czołowych polskich fighterów i jeszcze puści to w ITI to niech nikt mi nie mówi, że nie traktują tego jako MEGA konkurencji i zagrożenia. KSW ma status monopolisty, może dyktować stawki fighterom w Polsce, a teraz może być zmuszona do większych inwestycji w tym zakresie. Dla kibiców i całego MMA to świetna sytuacja, ale dla KSW już połowicznie, moim skromnym zdaniem więcej jest minusów niż plusów. A Juras niczym Bismarck uprawia Real politik- jest lojalny wobec Polsatu (nie będzie komentować u konkurencji) , ale wobec KSW już NIE. Juras to nie jest zarzut, u mnie akurat za takie rozegranie tego to masz 10/10 naprawdę chyba lubisz szachy: )

 30. KingDante naprawde na razie nie można mówić o konkurencji.Fakt ładna rozpiska,gala bedzie w tv i KSW bdzie sie temu przyglądać ale na razie mmaatack nie zasługuje na miano groźnego rywala.Po drugie z całym szacunkiem dla Jurasa przeciętny kowalski nie bedzie nawet wiedział ze juras jest tam matchmakerem to żadna z punktu widza ważna rola + bedzie zawsze utożsamiany jak komentator gal KSW.Krzywdy KSW nie robi a i sobie dodatkowo troche zarobi 🙂

 31. Przemek, goście przejęli walkę Saleta vs Najman! Zakontraktowali czołówkę Polskich fighterów – ja nie twierdzę, że są już tak mocni jak KSW, ale są realną konkurencją i mają działania wymierzone w KSW, tak odbieram przejęcie eventu/ matchupu Najman Saleta.
  Dla nas wszystkich to fajna wiadomość, ale nikt racjonalnie myślący nie będzie twierdzić, że działalność Jurasa w nowej „firmie” jest na rękę KSW, albo że czują się z tym dobrze, to jest po prostu niemożliwe, nie ważne co usłyszymy/przeczytamy w wywiadach. I Juras i panowie z KSW myślą racjonalnie, podchodzą do tego jak do biznesu bo z tego wszyscy z wyżej wymienieni żyją, więc promocja sportu jest ważna, ale umówmy się „interesy” kierują ich poczynaniami i jak najbardziej to rozumiem

 32. @kalogero: albo rzadko oglądasz, albo od Janisza jesteś 

  To ja, który zaledwie liznął mma i nie trenuje sw wyłapuje pomyłki tego Pana, to co ludzie, co na codzień uprawiają ten sport maja powiedzieć..? Ale dla jasności: jakoś mi to wielce nie przeszkadza i fajnie sie słucha, jak komentator/rzy emocjonują sie walkami również. 

  Ps. Juras nadal mam nadzieje ,że czasem sprostujesz Janisza live . 

  Pozdro

 33. ( L ) i wszystko w temacie .
  Juras + Janisz = zawodowy koment

  zgadzam sie kibicujmy polakom …….ale
  przelaczajmy odbiorniki na pseudo walkach typu saleta najman – jedyny plus tej walki to to ze bedzie w formule k1 .
  bo juz w mma tego typu zawodnikow nie znioslbym

 34. @Kolagero widzę, że elaboraty są Twoim konikem. Zwróć jednak uwagę, że ja  nie chciałem bynajmniej rozwodzić się nad krytyką warsztatu, starałem się jedynie delikatnie zwrócić uwagę na fakt, że zarówno Janisz ma często problemy z zachowaniem pewnego poziomu komentarzy, jak i Juras z obiektywnością. Dla Ciebie to nie problem, ja wyłączam dźwięk (jeśli już jestem zmuszony korzystać z polskich streamów). Ot taka mała różnica między nami. 

  btw, może słyszałeś kiedyś, że konstruktywna krytyka nie służy malkontenctwu. Janisz jest dziennikarzem i mam pełne prawo wymagać od niego nie tylko rzetelności, ale i profesjonalizmu a w tym zawiera się opowiadanie głupot na wizji. Niestety reporterem/żurnalistą nie jestem, ale wnioskuję, że i Ty niezbyt często udzielasz się na wizji. Niemniej jedanak jeśli tylko Polsat wyciągnie po mnie ręce, jestem gotowy 😉

 35. Juras pracuje i negocjuje dla MMAAttack, nadal jest jakoś powiązany z KSW (jego siostra chyba pracuje dla KSW). Dla KSW może (uwaga: może) taka sytuacja mieć korzyści: Juras zna stawki KSW (sam walczył, są powiązania itp.., oczywiście będzie chciał wynegocjować jak najlepsze stawki dla MMAAttak (takie jest jego zadanie), które przepuszczam będą na podobnym poziomie jak KSW. Wtedy monopol KSW może się zmienić w oligopol. Gdybym był właścicielem nigdy bym nie zatrudnił ze względu na w/w powiązań nie zatrudniłbym Jurasa jako Match Makera.

 36. Nie no nie przesadzajcie… Janisz nie jest taki zły. Wiadomo, że to nie to co Juras, ale chłop też daje radę. Ma swój styl komentowania, który może nie każdemu odpowiada, ale mi osobiście nie przeszkadza jako komentator.

  Jeśli nie ma żadnych zapisków w umowie czy kontrakcie, które nie pozwalają publicznie ujawniać zarobków to co stoi na przeszkodzie? UFC już od dawna pokazuje co ile kosztuje i nie robi z tego tematu tabu. Uważam, że powinniśmy wiedzieć co, gdzie, jak, kiedy i dlaczego, wtedy nie było by głupiego gadania komu mma w Polsce się opłaca a komu nie.

 37. Kaczka,tak,jestem z klanu Janiszów,to wujek ciotki kuzyna mojego ojca,zawsze trzymamy się razem!…Jeśli ty nawet nie trenujesz sw,a mma liznąłeś niedawno,to po kiego w ogóle się odzywasz w tych swoich setkach postów i jako kto ja się pytam masz prawo oceniać pracę i kompetencje innych?Zwłaszcza dziennikarzy,komentatorów o pracy których pojęcia nie masz!?Bez obrazy chłopaku,ale myślę,że młody jesteś i mma polubiłeś za czasów przebranżowienia się Pudziana na sporty walki.Trenuję od dziecka,obecnie już dla siebie,KSW ślędzę od pierwszych „hotelowych” eventów,czyli czasu,kiedy Ty pewnie jeszcze miałeś plakaty z autami na ścianach pokoju..ale co tam,taki już wyszczekany młodzik z Ciebie,że i tak uważasz,że masz podwaliny ku temu,by oceniać innych.Polsat jest zadowolony z jego pracy,Juras jest zadowolony z tej współpracy ceniąc ją sobie,ale nie,Ty masz prawo do wydawania osądów i infantylnej krytyki.I nie mów innym kto ile czego ogląda,bo g..wiesz i jesteś typowym fanem kilku sezonów szczekającym zza telewizorka!
  PERVERT-Tobie odpowiem adekwatnie do poziomu,bo przepaść Was z Kaczką w mojej ocenie dzieli.Rzecz jasna,Janisz popełnia wiele felerów merytorycznych,plecie czasem w ferworze emocji.Zgadza się,ale wiesz kto tego nie robi?Niezaangażowany w projekt komentator,ktoś komu obojętne jest kto wychodzi do ringu,kto wygrywa,kto jak walczy.Ja osobiście lubię właśnie ten jego entuzjazm i spontaniczny brak dystansu,nawet kosztem potknięć językowych czy merytorycznych.Słyszałeś jak komentuje gale Kułak?Jeśli nie miałeś okazji-polecam.Jeśli zaś miałeś,powiedz mi czy o taki dystans Ci chodzi?Bo ja na jego komentarzu mógłbym zasnąć,dosłownie.Na bieżąco omawiane techniki,suchy opis tego co w ringu,po co to komuś,kto i tak wie czy zawodnik skręca się do balachy,czy broni właśnie próbę obaleni?”Widzimy teraz to,widzimy tamto,a teraz walka w stójce,niecelny lewy prosty…”W komentowaniu dla mnie ważny jest kontakt z widzem/kibicem,emocje,które współgrają z tym co widzę i ja u Janisza to widzę,puszczając szybko w niepamięć drobne wpadki,bo przecież kto ich nie ma nawet w swojej pracy,którą często wykonujemy od lat?Ludzka rzeczą jest się mylić,a nie myli się przecież tak nagminnie i wręcz kompromitująco jak Supron np,który nazwiska Błachowicza nie znał!Ponad to myślę,że Janisz jest w tym duecie także a może głównie po to,by niedzielny kibic ksw choć trochę zrozumiał co się dzieje przed jego oczyma,kto jest polak a kto gość,czemu leży jak dopiero co stał,po to by taki Kowalski polubił,wczuł się w to co widzi,w jakby nie było Show,a taki entuzjazm i energia moim zdaniem temu sprzyja.Dlatego ja go lubię i cenię ich obu.Notabene-znasz może lepszego w Twoim odczuciu komentatora mma w Polsce niż duet J&J,lub tez każdy z nich z osobna?Bo ja myślę,że gdyby był i by się wykazał dostał by tę robotę komentując dla Polsatu najlepsze rodzime gale.Janisz zapewne nie jest kuzynem Solorza,nie siedzi tam po starej znajomości.Każdy ma prawo do swoich odczuć-owszem,ale już do krytyki trzeba mieć podstawy(w tym przypadku jakąkolwiek wiedzę,pojęcie,warsztat,doświadczenie dziennikarskie,komentatorskie,występów na żywo) bo w przeciwnym razie brzmi to nie inaczej jak tylko:”nie,bo nie i już”
  Pozdrawiam…i bez napinki,przedstawiłem jedynie swoje argumenty i podejście do wszechobecnej krytyki,do której tak naprawdę niewielu z nas pewnie może mieć rzetelne podstawy.Bo kto do cholery wziął kiedykolwiek mikrofon do ręki i powiedział coś live od siebie chociażby przed garstką słuchaczy?Polska tak naprawdę uczy się dopiero mma,dajmy też więc nauczyć się i doszlifowywać ten rodzaj dziennikarstwa naprawdę zaangażowanemu w to dziennikarzowi…Dziękuję.Koniec elaboratu 🙂

 38. Nie oszukujmy się, pan Janisz często gada głupoty typu 'Lindland słynie z mocnej szczęki’ czy coś w tym stylu, jeśli dobrze pamiętam, ale dajcie mi nazwisko lepszego komentatora telewizyjnego, który miałby komentować MMA. Nie ma takiego, chyba że szukać kolejnych zawodników, którzy się tego podejmą.
  Co do czepiania się dykcji Jurasa – posłuchajcie meczów z komentarzem Orłowskiego. Do tego nie ma w sobie za grosz obiektywizmu i 'frajerskie poddanie Najmana’ to przy tym mega profesjonalny komentarz. Taka prawda.

 39. Z chęcią w roli komentatora zobaczyłbym Grabowskiego, wydaje się elokwentny i fajnie się go słucha 😀

 40. Zgadzam się z Tobą Mixer(chyba już nie pierwszy raz heh…)Damian to dobra propozycja,elokwentny,opanowany,dobrze się go słucha w wywiadach.Narazie jednak niech powalczy jeszcze,oby jak najdłużej i z jak najlepszym skutkiem 🙂

 41. Ja wam powiem że mnie ostatnimi czasy Janisz zaskakuje niesamowicie pozytywnie. Kojarzy zawodników o których ja nawet nie słyszałem, pamięta różne eventy i przypomina wiele istotnych faktów. Wciąż co prawda jest to na poziomie osoby która sprawia wrażenie jakby nie do końca wiedziała co się dzieje na ringu, ale widzę że robi postępy i się stara więc myślę że warto mu dać szansę. A swoją drogą komentować mogliby we trójkę z Jurasem i tym koleżką z eurosport czy skąd On tam jest 🙂

   

  P.S.

  Pozdro Juras! 😀

 42. No właśnie, ale to wciąż zawodnik 😉 Mi się czasem WYDAJE, że on próbuje udawać mądrzejszego, niż jest naprawdę, ale nie znam go, więc ciężko stwierdzić. Zresztą, duet UFC też potrafi pierdolić strasznie, a to tylko Polska 😉

 43. Janisz w porownaniu do innych laikow jest calkiem dobry, a ogolnie jego emocjonalnosc akurat jest u niego na plus. W porownaniu do tych z extreme sports np to jest fachowcem 😉 Ale coz, jak ostantio sam prowadzil UFC to sluchalem z amerykanskim komentarzem, no Juras wybral Bydgoszcz:P

  Co do Damiana Grabowskiego, fakt, wygadany i składnie mówiący człowiek, myślę, że by nie zawiódł w takiej roli, no ale póki co powinien mieć na 1 miejscu walkę, bo jest kotem.

 44. Niech Damian powalczy jeszcze 3-4 lata, a potem praca komentatora. Tak jak inni napisali, głos ma indywidualny i ciekawie się go słucha.

 45. Kalogero fajnym kontrastem byłoby gdyby Juras komentował KSW a Grabowski MMA Attack, no ale to tylko takie moje gdybania bo wiadomo że wypowiadac się a komentowac to dwie różne sprawy. Faktem jest że fajnie się go słucha POZDRO

 46. Mój post:

  To ja, który zaledwie liznął mma i nie trenuje sw wyłapuje pomyłki tego Pana, to co ludzie, co na codzień uprawiają ten sport maja powiedzieć..? Ale dla jasności: jakoś mi to wielce nie przeszkadza i fajnie sie słucha, jak komentator/rzy emocjonują sie walkami również.

  Kalogero:

  Kaczka,tak,jestem z klanu Janiszów,to wujek ciotki kuzyna mojego ojca,zawsze trzymamy się razem!…Jeśli ty nawet nie trenujesz sw,a mma liznąłeś niedawno,to po kiego w ogóle się odzywasz w tych swoich setkach postów i jako kto ja się pytam masz prawo oceniać pracę i kompetencje innych?Zwłaszcza dziennikarzy,komentatorów o pracy których pojęcia nie masz!?Bez obrazy chłopaku,ale myślę,że młody jesteś i mma polubiłeś za czasów przebranżowienia się Pudziana na sporty walki.Trenuję od dziecka,obecnie już dla siebie,KSW ślędzę od pierwszych “hotelowych” eventów,czyli czasu,kiedy Ty pewnie jeszcze miałeś plakaty z autami na ścianach pokoju..ale co tam,taki już wyszczekany młodzik z Ciebie,że i tak uważasz,że masz podwaliny ku temu,by oceniać innych.Polsat jest zadowolony z jego pracy,Juras jest zadowolony z tej współpracy ceniąc ją sobie,ale nie,Ty masz prawo do wydawania osądów i infantylnej krytyki.I nie mów innym kto ile czego ogląda,bo g..wiesz i jesteś typowym fanem kilku sezonów szczekającym zza telewizorka!

   

  @kolagero: jakieś prywatne problemy masz, czy jak? Co za koleś Facepalm Stary, to forum, moge ocenić nawet pracę Prezydenta. To moja opinia, masz prawo się z nią zgodzić lub nie, ale nie piernicz mi co mogę robić a co nie. 

 47. @Kaczka,poczytaj ty siebie dokładnie,na spokojnie…Napisałeś,że chyba rzadko oglądam skoro Janisza w duecie z Jurasem lubię,tak czy nie!?Tak napisałeś.Więc ty chłopaku uważasz,że inni nie mają prawa do swoich opinii i odczuć,bo nie są zgodne z twoimi?Ale ty jako nastolatek(lub dwudziestokilkulatek) masz prawo oceniać warsztat dziennikarski faceta,który na dziennikarstwie zjadł pewnie zęby a mma wciąż jakby nie było się uczy i jak widzisz w opinii nie tylko mojej ale wielu uzytkowników nie jest zły i robi postępy!Uproszczę-kaczka uważa,że Janisz zły.Ja uważam,że Janisz dobry,więc zwracam Kaczce uwagę,że krytykować można w mojej ocenie mając podstawy,doświadczenie a Kaczka na to-nie piernicz,mam prawo do swoich opinii.A ja mam po prostu awersję do wiecznego krytykanctwa ludzi,którzy nic nie wnieśli do danej materii i nic nie osiągnęli by krytykować innych.Nie dziwi Cię paradoks,że nie krytykuje go Juras,nie krytykują zawodnicy,nie krytukują inni dziennikarze,zatrudnia go nadal Polsat pewnie niemało płacąc,ale znajdą się zawsze ci,co zza monitora,anonimowo,bez ogródek wytkną mu palcem każdą wpadkę w relacji na żywo.Ty Kaczka tez należysz do tych nieomylnych w szkole,w pracy,w domu,w tym co robisz?Eh,nie przejmuj się moimi'prywatnymi'problemami,poradzę sobie z nimi,nie jesteś jednym z nich,świat nie kończy się na mmarocks,a ja za bardzo ostatnio daję się wpuszczać w takie dyskusje.Peace ,daj tą swoją Kaczą łapę na zgodę,si? 😉

  @ Mixer,nie wykluczone,że jeśli mmaattack realizować będzie kolejne eventy a Damian podejmie kiedyś decyzję o zakończeniu kariery-współpraca na tej płaszczyźnie się zacieśni.Ja bym sobie życzył w ogóle,by mmaattack powiodło się jak najlepiej i stali się solidnym konkurentem obok ksw.Im większa konkurencja-tym wyższy poziom sportowy,widowiskowy,finansowy dla zawodników.Monopol z żadnego punktu widzenia nie jest pozytywnym stanem rzeczy.(poza rzecz jasna korzyściami monopolisty)

  Ktoś mówił,jaki Damian jest prywatnie,czy to nie wypracowana poza inteligentnego faceta.Otóż nie,on jest pewnym siebie,czasem ironicznym ale błyskotliwym i naprawdę inteligentnym facetem.Tylko autka rozbija czasem w drodze do niewiast 😉

 48. Spoko – ja tam wrogów (kolejnych) miec nie chcę – więc łapa (a raczej płetwa ) na zgodę. 

  Ps. Fajnie ,że mnie "trochę" odmłodziłeś 

  Ale co do Janisza – podtrzymuje swe zdanie, żeby nie było ,że "Jak zawieje, tak kaczka zapieje…czy raczej zakwacze" 

 49. Ja też nie zmieniam,czekam tylko jak naiwny idealista,że nadejdzie kiedyś dzień,w którym nie wszyscy będą krytykować i surowo opiniować każdą materię,każdy szczegół danej dziedziny a przy odrobinie samokrytycyzmu wezmą sobie do serca,że nikt nie jest idealny i perfekcyjny,że sami nie zrobilibyśmy tego na pewno lepiej.To pomaga spojrzeć łaskawszym okiem na ocenianych.Nieco pokory nikomu jeszcze nie zaszkodziło 🙂 Pozdro

 50. Dziwnym trafem ani przez sekunde nie było Jurasa w trailerze KSW 17Smile

 51. Zauważ ,że w mej wypowiedzi nie była tylko krytyka (co podkreśliłem pogrubieniem). Nie należe do tych , co to się im nic nie podoba. Jeśli miałbym do wyboru: OS w dobrej jakości i wersje oryginalną w dobrej – wybrałbym polską. Jeszcze nawiązując do komentatorów: jedna mała uwaga: czasem warto nic nie mówić (np. wejście zawodnikó, a już na pewno zapowiedź anonsera !) .

 52. Przyznaję,że nie byłeś z tych najbardziej krytukujących,ale bzdury pisałeś,że mało oglądam,że od Janisza jestem,a to potrafi wkurzyć.Używanie zwrotów:moim zdaniem,uważam,że…w mojej opinii jest znacznie bardziej bezpieczne i wskazuje na szacunek do odmiennego poglądu,ze wskazaniem na swoje,sybiektywne inne zdanieSmile

  Tym mnie w zasadzie wkurzyłeś najbardziej,a nie swoimi odczuciami,do których jak każdy masz prawoCool

 53. hohohoh so funny!

  NOT.

  precyzując:

  -zdjęcie zajebiste

  -temat idiotyczny

  Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś [strike]Mir [/strike]dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

 54. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 55. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 56. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 57. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 58. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 59. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 60. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 61. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 62. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 63. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 64. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 65. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 66. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 67. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 68. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 69. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 70. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 71. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 72. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 73. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 74. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 75. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 76. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 77. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 78. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 79. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 80. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 81. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 82. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 83. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 84. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 85. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 86. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 87. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.