Łukasz Jurkowski, pierwszy mistrz organizacji KSW, zdecydował się definitywnie zamknąć temat kolejnej walki. Popularny „Juras” kategorycznie stwierdził, że kwestię zawodowych walk ma za sobą.

Temat powrotu do klatki Łukasza Jurkowskiego powraca od czasu do czasu w medialnej przestrzeni. Teraz popularny „Juras” postanowił go wyjaśnić raz na zawsze i napisał w mediach społecznościowych:

Nie ma i nigdy nie będzie tematu mojej walki w MMA. Czy to w KSW czy w sugerowanych najczęściej frikach. Pożegnałem się definitywne ze sportami walki w wymiarze zawodowym na Stadionie Narodowym. Po 25 latach tej wspaniałej przygody.

Powrót do intensywniejszych treningów wynika z chęci powrotu do formy, a nie potencjalnej walki. Po prostu.

Łukasz przyznał też, że miał propozycje walki.

Nawiązując do wywiadu u Artura Przybysza, w którym mówię, że walizka kasy i idę do frików jest ironią i żartem. Mało tego. Następnego dnia dostałem potencjalną propozycję walki za 1,5 miliona złotych. Pieniądze, których nie mam i które zmieniają życie. Ogromne pieniądze. Odmówiłem. Dlaczego?

Ponieważ wierzę, że w tych parszywych dla społeczeństwa czasach, degrengolady wartości, upadku moralności i wszechobecnego intelektualnego ścieku mogę pozostać KIMŚ dla kogo takie cechy jak CHARAKTER i ZASADY pozostają nie do kupienia. Nie mógłbym spojrzeć potem w lustro i do końca życia żyje ze świadomością, że jestem zwykłą sprzedajną prostytutką.

Zarobię te pieniądze kiedyś ciężko na nie pracując. Pozostając w zgodzie ze sobą.

Definitywny koniec tematu. Pozwolę sobie również nie komentować dalej sprawy. Kamień na wieko tego tematu – jak powiedział mój przyjaciel i menago.

Łukasz Jurkowski swoją przygodę z KSW rozpoczął w roku 2004 od gali numer jeden, podczas której rozbił trzech rywali i został pierwszym mistrzem organizacji. Wywodzący się z taekwondo Łukasz był też finalistą dwóch kolejnych turniejów. Popularny „Juras” rozwijał się wraz z marką KSW i przez lata dostarczał nie tylko emocji w białym ringu, ale również został komentatorem gal i jednym z najbardziej rozpoznawalnych głosów świata MMA. W roku 2011 „Juras” ogłosił zakończenie kariery, ale sześć lat później wrócił i już w okrągłej klatce dalej toczył swoje boje. Pod szyldem polskiej organizacji Łukasz walczył 22 razy i 15 razy to jego ręce na końcu walki były unoszone w geście zwycięstwa. W całej karierze konfrontował się nie tylko w Polsce, ale również w Chorwacji, Holandii, Rosji, Słowenii, Bułgarii, a także w Stanach Zjednoczonych. Łukasz Jurkowski walczył ostatni raz w czerwcu roku 2021 roku. Starł się wówczas z Mariuszem Pudzianowskim i został przez niego rozbity w trzeciej rundzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.