Czterech zawodników największej organizacji MMA na świecie otrzymali zawieszenia od Komisji Sportowej z Nevady zawieszenia za pozytywne testy na używki. Jamahal Hill, Tim Elliott oraz Luis Pena zostali zawieszeni za używanie marihuany, a w organizmie Derona Winna znaleziono amfetaminę.

Elliott (16-11-1 MMA) oraz Pena (8-3 MMA) otrzymali zawieszenie na 4.5 miesięca oraz muszą zapłacić grzywnę opiewającą na 15% swoich zarobków za walki. Zawodnicy dostali skrócone kary przez to, że wzięli walki z krótkim wyprzedzeniem. Eliott przegrał z Brandonem Royvalem, 30 maja na UFC on ESPN 9, a Pena przegrał z Khamą Worthy, 27 czerwca na UFC on ESPN 12.

Hill (7-0, 1 NC MMA) też walczył na UFC on ESPN 9, gdzie udanie zadebiutował pokonując Kildsona Abreu. Przez wynik testu antydopingowego wynik walki został zmieniony na „no-contest”. Za swój występek zawodnik otrzymał 6-miesięczne zawieszenie i musi zapłacić grzywnę w wysokości 15% swoich zarobków.

Ostatnim z zawieszonych jest Winn (6-2 MMA), który będzie musiał zapłacić karę o wysokości 1800$ oraz otrzyma 9-miesięczne zawieszenie. Reprezentant AKA w ostatniej walce przegrał z Geraldem Meerschaertem na UFC 248.

Wszystkie zawieszenia działają retroaktywnie od czasu wspomnianych testów. Testy Hilla i Elliotta zostały przeprowadzone 30 maja, Peny 27 lipca, a Winna 7 marca.

Dodatkowo na tym posiedzeniu NAC odbyły się również rozmowy na temat sytuacji Ryana Benoita, Romana Dolidze oraz Jorge Gonzaleza. W organizmach Benoita i Dolidze znaleziono ślady turinabolu – jest to podobna sprawa do sytuacji dotyczącej Jona Jonesa. Obaj zawodnicy otrzymali tymczasowe licencję od komisji. Jeśli chodzi o Gonzaleza, temu wydłużono tymczasowe zawieszenie przez znalezione w jego organizmie sterydy anaboliczne – próbka została pobrana 5 sierpnia. Gonzalez nie zadebiutował jeszcze w oktagonie UFC, mimo, że jego pierwsza walka planowana była już dwukrotnie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.