Pojedynek w kategorii muszej kobiet został dodany do rozpiski gali UFC on ESPN+ 3, która odbędzie się 23 lutego w Pradze. Reprezentantka gospodarzy Lucie Pudilova (MMA 8-3) zmierzy się z byłą pretendentką do pasa UFC Liz Carmouche (MMA 12-6).

Pudilova występowała wcześniej w wadze koguciej i będzie to dla niej debiut w kategorii muszej UFC. Czeska zawodniczka stoczyła do tej pory cztery walki w oktagonie. Przygodę z amerykańskim gigantem rozpoczęła od porażki z Liną Lansberg, następnie udało jej się pokonać Ji Yeon Kim oraz Sarah Moras. W swoim ostatnim występie przegrała przez niejednogłośną decyzję z Irene Aldaną na gali UFC 228.

Liz Carmouche jest o 10 lat starsza od swojej przeciwniczki, a w swojej karierze stoczyła dwa razy więcej walk w UFC. Jej bilans występów w oktagonie wynosi 4-4. Carmouche jest doświadczoną zawodniczką, która podobnie do Pudilovej większość walk stoczyła w wadze koguciej. Carmouche w przeszłości walczyła o tytuł Strikeforce oraz UFC w dywizji do 135 funtów. W swojej ostatniej walce wygrała z Jennifer Maią.

Tak prezentuje się aktualna rozpiska gali UFC w Czechach.

  • Lucie Pudilova vs Liz Carmouche
  • Magomed Ankalaev vs Darko Stosic

1 KOMENTARZ

  1. Mowcie co chcecie ale obydwie sa dobre, carmouche to kozak wsrod wmma i pudilova nie kalkuluje.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.