lorenz_larkin
(fot. Dave Mandel/Sherdog.com)

Lorenz Larkin poinformował na portalach społecznościowych, że następny pojedynek stoczy z Santiago Ponzinibbio.

UFC wraca do Rio de Janeiro. Na gali UFC 190 Lorenz Larkin (MMA 15-4) – jak sam poinformował na portalach społecznościowych – zmierzy się z Argentyńczykiem Santiago Ponzinibbio (MMA 20-2). Larkin w latach 2011-2012 w Strikeforce stoczył pięć pojedynków, z czego cztery wygrał, a jeden zaliczony jest jako no-contest. Tak dobrym bilansem Amerykanin nie może pochwalić się w organizacji UFC. Tutaj na sześć pojedynków, aż cztery przegrał. Dopiero w ostatnim boju udało mu się pokonać Johna Howarda (MMA 22-11) po trzech porażkach z rzędu jakie zaliczył w 2014 roku. Był to też jego debiut w wadze półśredniej. Debiut bardzo udany, gdyż otrzymał $50.000 bonusu za występ wieczoru.

Santiago Ponzinibbio w debiucie w największej na świecie organizacji MMA przegrał z Ryanem LaFlarem (MMA 11-1), jednak później wszedł na zwycięski szlak odprawiając ciosami Wendella Oliveirę (MMA 24-8) oraz wygrywając przez jednogłośną decyzję z Seanem Stricklandem (MMA 15-1).

Starcie Amerykanina z Argentyńczykiem planowane jest na UFC 190, które odbędzie się w Rio de Janeiro, Brazylii. Walką wieczoru wydarzenia będzie konfrontacja Rondy Rousey z Bethe Correią.

6 KOMENTARZE

  1. Larkin w ostatniej walce wyglądał jak milion dolarów. Zejście do dywizji półśredniej okazało się świetnym wyborem. Czekam na ten pojedynek, Santiago jak najbardziej do przejścia.

  2. Przez moment myślałem, że Jorge Santiago po raz 5 wszedł do UFC 😆

    Z Larkinem wiązałem nadzieje w UFC ale zawiódł na całej lini i mógłby polecieć :tongue:

  3. …z Argentyńczykiem Santiago Ponzinibbio… 😛

    Ciężko będzie ale może wreszcie Santiago pokaże jakąś poprawę kondycji.

  4. No tak, w ostatnim zdaniu napisałem poprawnie "Starcie Amerykanina z Argentyńczykiem". W pierwszym widocznie machinalnie napisałem o Brazyliczyku, zasugerowawszy się miejscem gdzie odbywa się gala. Zdobywasz nagrodę za czujność ;).

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.