Kamaru Usman przegrał w ostatniej walce z Leonem Edwardsem przez brutalny nokaut wysokim kopnięciem, ale były mistrz UFC i tak wierzy, że jest lepszym zawodnikiem MMA. Usman w następnym pojedynku zmierzy się prawdopodobnie z „Rockym” na gali w przyszłym roku w Anglii.

Obecny bilans walk obu panów wynosi 1-1. Usman bronił swój pas mistrzowski UFC przeciwko Edwardsowi na sierpniowej gali UFC 278 w Salt Lake City. Prowadził w walce, ale w piątej rundzie jego rywal wykorzystał chwilę nieuwagi i ustrzelił „Nigerian Nightmare” potężnym, wysokim kopnięciem, którym odciął Usmana od zmysłów. Teraz Dana White chce doprowadzić do trzeciej walki obu panów. W rozmowie z TMZ, były już mistrz wypowiedział się na temat rywalizacji z Edwardsem.

Myślę, że sporo osób opiera swój status na tym, że jest mistrzem. Kiedy ja chciałem być mistrzem, pracując na to powtarzałem sobie, że nie chcę tak zrobić. Nie chodzi tu o pas mistrzowski. Chodzi o pracę, którą wkładam w ten sport każdego dnia, co sprawia, że jestem mistrzem. Wiem, że jestem najlepszym półśrednim na całym świecie. Szczerze mówiąc, myślę, że jestem najlepszym zawodnikiem bez podziału na kategorie wagowe. Ciężko teraz tak mówić po tym co zrobił ostatnio Islam Makhachev, ale ja jestem przekonany, że jestem najlepszym półśrednim na całym świecie.

Jestem mistrzem, nadal jestem mistrzem w swojej głowie. Proszę was, kogo oszukujemy? Cały świat wie kto jest najlepszym półśrednim… Leon i ja oboje wiemy kto nim jest. On wie.

Usman będzie miał prawdopodobnie szansę na udowodnienie swoich stwierdzeń w oktagonie UFC na początku przyszłego roku na dużej gali PPV w Anglii. Jeszcze nie wiadomo kiedy dokładnie miałaby odbyć się ta gala. Mówi się, że podczas tego samego wydarzenia możemy zobaczyć także pojedynek innych dwóch czołowych zawodników dywizji do 77 kilogramów – Colbyego Covingtona z Khamzatem Chimaevem. Wygląda na to, że bylibyśmy świadkami mini-turnieju w tej niezwykle ciekawej kategorii wagowej na dużej gali w Wielkiej Brytanii.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

9 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Kukul24
Kukul24

Bellator
Welterweight

4,431 komentarzy 3,554 polubień

"Wiem, że jestem najlepszym półśrednim na całym świecie. Szczerze mówiąc, myślę, że jestem najlepszym zawodnikiem bez podziału na kategorie wagowe. Ciężko teraz tak mówić po tym co zrobił ostatnio Islam Makhachev"
Ciężko tak mówić po tym co zrobił Leon. Kurwa co za gościu wiem że wszyscy widzieli jak wyglądała walka Ale mimo wszystko to Leon wygrał I on jest posiadaczem pasa więc skończ pierdolić I popracuj nad defensywą...

Odpowiedz 6 polubień

Avatar of BogdanJanusz
BogdanJanusz

UFC
Middleweight

10,237 komentarzy 75,576 polubień

Ten dalej o tym P4P xD
Nawet jak był mistrzem to Volkanovski powinien być 1 w tym śmiesznym rankingu UFC

Odpowiedz 5 polubień

Avatar of Raven
Raven

KSW
Light Heavyweight

5,805 komentarzy 22,663 polubień

Lałbym jakby przez to lekceważenie przeciwnika ujebał po raz drugi. Niestety, raczej Panu #niewielu szóstka w totka drugi raz się nie trafi.

Odpowiedz polub

Avatar of Genialny Żółw
Genialny Żółw

Roshi

32,271 komentarzy 109,636 polubień

Widzialem orla cien!!!! Do gory wzbil sie niczym wiatr!!!!

Odpowiedz 14 polubień

Avatar of Vvallachia
Vvallachia

UFC
Light Heavyweight

16,190 komentarzy 35,954 polubień

P4p to jest Volk, szczególnie jeśli jakoś Islama ogarnie

Ale oczywiście Islam kolejny brat w wierze

Odpowiedz polub

G
Guest

Kiedyś Marty szczekał na twitterze do krula mówił że mógłby go wyruchać w klatce tfu
Ni i krul się zdenerwował, naslał na niego gościa ze swojej agencji i po kopie mógł zostać wyruchany na 20 różnych sposobów przez Leona
Według niego on sam najlepszy obecnie półśredni na świecie mógł zostać ostatnio zgwałcony przez swojego rywala i jego czarną knagę na 20 różnych sposobów
Do krula się nie fika bo się to źle kończy
Nic się nie nauczył :matt:

Odpowiedz polub

Avatar of Komentator Internetu
Komentator Internetu

KSW
Heavyweight

6,134 komentarzy 13,131 polubień

Usman pod względem przekrojowości jest lepszym zawodnikiem niż Edwards i co do tego nie ma wątpliwości, ale to jego pierdolenie jest męczące. Popełnił błąd i Leon to wykorzystał a za takie deprecjonowanie śmiesznie by było gdyby drugi raz wyłapał. Jeżeli chodzi o najlepszego zawodnika bez podziału na kategorie wagowe to na razie Volk nim jest i sobie na to zapracował. W starciu z Makhachevem będę po jego stronie choć będzie kurewsko ciężko.

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Kunet
Kunet

Brutaal
Super Heavyweight

662 komentarzy 1,423 polubień

Boom headshot po raz drugi i skończy się nareszcie to pierdolenie

Odpowiedz polub

Avatar of Genialny Żółw
Genialny Żółw

Roshi

32,271 komentarzy 109,636 polubień