ben

Organizacja KSW poinformowała na swojej stronie o zmianach w przepisach regulujących pracę sędziów podczas gal KSW:

Od nowego roku sędziowie/trenerzy nie będą mogli pracować podczas gal w podwójnej roli arbitrów i sekundantów. Każda osoba, która dotychczas pełniła obie funkcje, będzie musiała zdecydować czy woli wykonać funkcję sędziego czy pomagać swojemu zawodnikowi w narożniku. Jednozadaniowość pomoże w koncentracji na i tak trudnej i wymagającej skupienia pracy arbitra.

Jednocześnie KSW planuje zwiększyć w składzie sędziowskim udział arbitrów z zagranicy. W 2014 roku na galach KSW pojawili się już, doświadczony ringowy Amerykanin Herb Dean oraz najlepszy europejski punktowy Anglik Ben Cartlidge. W przyszłym roku Federacja planuje kontynuować tę tendencję.

Na gali KSW 30 skład sędziowski powróci też do testowania kolejnych nowych osób, by regularnie podnosić poziom sędziowania oraz poszerzać grono arbitrów KSW.

Na koniec, właściciele KSW Maciej Kawulski i Martin Lewandowski zdecydowali się wprowadzić system ostrzeżeń dla sędziów, którzy podczas gal popełnią rażące i ewidentne błędy, niezwiązane z subiektywną interpretacją trudnych do oceny zdarzeń.

Pierwsze ostrzeżenie oznaczać będzie odsunięcie od jednej gali i przejście ponownych testów jako tzw. „shadow judge”. Natomiast drugi ewidentny błąd będzie równał się zawieszeniu na czas nieokreślony, a o ewentualnym powrocie do składu sędziowskiego KSW decydował będzie sędzia główny, analizując pracę arbitra na innych mniejszych galach.

Po KSW 29: Reload w Krakowie pierwsze ostrzeżenia otrzymała dwójka sędziów punktowych, co w efekcie oznacza ich absencję na KSW 30.

94 KOMENTARZE

 1. hohohoh so funny!

  NOT.

  precyzując:

  -zdjęcie zajebiste

  -temat idiotyczny

  Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś [strike]Mir [/strike]dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

 2. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 3. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 4. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 5. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 6. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 7. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 8. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 9. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 10. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 11. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 12. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 13. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 14. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 15. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 16. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 17. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 18. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 19. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 20. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 21. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 22. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 23. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 24. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 25. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 26. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 27. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 28. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 29. PIR

  Dwóch arbitrów punktowych wykluczonych z KSW 30

  którzy zostali odsunięci, bo nie widzę tego w niusie ?

 30. Nie podano, ale sądzę, że pierwszy to Pani Irena, drugi nie wiem.

  Samego wykluczenia tyczy się ten fragment – Po KSW 29: Reload w Krakowie pierwsze ostrzeżenia otrzymała dwójka sędziów punktowych, co w efekcie oznacza ich absencję na KSW 30.

 31. PIR

  a o ewentualnym powrocie do składu sędziowskiego KSW decydował będzie sędzia główny, analizując pracę arbitra na innych mniejszych galach.

  Za to posuniecie wielkie brawa. To jest jedyna wlasciwa droga, dobry sedzia musi sedziowac czesto i regularnie. Jedyne czego sie obawiam ze strony KSW to ewentualna chec minimalizacji wplywu sedziow na obraz gal w inny jeszcze sposob. Mianowicie poprzez matchmaeking prowadzony tak aby zminimalizowac szanse na ewentualne decyzje. Widzielismy na KSW 28, ze jesli gladko pokonuje sie rywali to kontrowersji nie ma a bardzo bym nie chcial by postaci pokroju Bezerry czy Gracie staly sie stalym elementem gal najlepszej polskiej federacji. Oby moje obawy okazaly sie plonne.

 32. PIR

  Nie podano, ale sądzę, że pierwszy to Pani Irena, drugi nie wiem.

  Samego wykluczenia tyczy się ten fragment – Po KSW 29: Reload w Krakowie pierwsze ostrzeżenia otrzymała dwójka sędziów punktowych, co w efekcie oznacza ich absencję na KSW 30.

  dzięki, to faktycznie muszą mocno poszerzyć skład sędziowski bo jedna pechowa gala i na następnej będzie problem z obsadzeniem krzesełek sędziów punktowych. Z jednej strony dobry ruch z drugiej strony spowoduje jeszcze rzadsze śędziowanie przez i tak niezbyt aktywnych sędziów. Bosy może idealny nie jest ale podejście ma dobre, tyle co on walk sędziuje rocznie to chyba wszyscy razem w KSW nie wyrobią. Doświadczenie chłopak łapie, także zagranicą ja bym z chęcią go na KSW zobaczył, w spotkaniu z Herbem organizowanym przez KSW brał udział więc może coś z tego będzie.

 33. [​IMG]

  Organizacja KSW poinformowała na swojej stronie o zmianach w przepisach regulujących pracę sędziów podczas gal KSW:

  Od nowego roku sędziowie/trenerzy nie będą mogli pracować podczas gal w podwójnej roli arbitrów i sekundantów. Każda osoba, która dotychczas pełniła obie funkcje, będzie musiała zdecydować czy woli wykonać funkcję sędziego czy pomagać swojemu zawodnikowi w narożniku. Jednozadaniowość pomoże w koncentracji na i tak trudnej i wymagającej skupienia pracy arbitra.

  Jednocześnie KSW planuje zwiększyć w składzie sędziowskim udział arbitrów z zagranicy. W 2014 roku na galach KSW pojawili się już, doświadczony ringowy Amerykanin Herb Dean oraz najlepszy europejski punktowy Anglik Ben Cartlidge. W przyszłym roku Federacja planuje kontynuować tę tendencję.

  Na gali KSW 30 skład sędziowski powróci też do testowania kolejnych nowych osób, by regularnie podnosić poziom sędziowania oraz poszerzać grono arbitrów KSW.
  Na koniec, właściciele KSW Maciej Kawulski i Martin Lewandowski zdecydowali się wprowadzić system ostrzeżeń dla sędziów, którzy podczas gal popełnią rażące i ewidentne błędy, niezwiązane z subiektywną interpretacją trudnych do oceny zdarzeń.
  Pierwsze ostrzeżenie oznaczać będzie odsunięcie od jednej gali i przejście ponownych testów jako tzw. „shadow judge”. Natomiast drugi ewidentny błąd będzie równał się zawieszeniu na czas nieokreślony, a o ewentualnym powrocie do składu sędziowskiego KSW decydował będzie sędzia główny, analizując pracę arbitra na innych mniejszych galach.

  Po KSW 29: Reload w Krakowie pierwsze ostrzeżenia otrzymała dwójka sędziów punktowych, co w efekcie oznacza ich absencję na KSW 30.

  Read the whole post here.

 34. Za to posuniecie wielkie brawa. To jest jedyna wlasciwa droga, dobry sedzia musi sedziowac czesto i regularnie. Jedyne czego sie obawiam ze strony KSW to ewentualna chec minimalizacji wplywu sedziow na obraz gal w inny jeszcze sposob. Mianowicie poprzez matchmaeking prowadzony tak aby zminimalizowac szanse na ewentualne decyzje. Widzielismy na KSW 28, ze jesli gladko pokonuje sie rywali to kontrowersji nie ma a bardzo bym nie chcial by postaci pokroju Bezerry czy Gracie staly sie stalym elementem gal najlepszej polskiej federacji. Oby moje obawy okazaly sie plonne. Powtarzam sie, ale naprawde jestem ciekawy czy ktos jeszcze mysli, ze KSW moze pojsc w te strone ?

 35. defthomas

  system ostrzeżeń dla sędziów, którzy podczas gal popełnią rażące i ewidentne błędy

  defthomas

  Po KSW 29: Reload w Krakowie pierwsze ostrzeżenia otrzymała dwójka sędziów punktowych

  Brawa za skruchę. Cieszy tak szybkie wyciąganie wniosków.

 36. Skoro są zmiany tzn. że K&L nie podobają się wyniki z ostatniej gali, a co za tym idzie według nich były inne wyniki pojedynków niż sędziów. Mimo tego co mówią wywiadach przyznają się do błędu wprowadzając zmiany. Dziękuje dobranoc !

 37. Ja moge zostać shadow judge, a jak im sie spodoba moja punktacja to wezmą mnie na etat 😀

 38. jak najbardziej ruch na plus pomalutku pomalutku zmiana w przepisach dla sędziów, potem więcej gal, potem łokcie i będziemy mogli już naprawdę powiedzieć o nasz organizacji jako o drugiej na świecie

 39. Doskonale rozumiem intencję wprowadzonych zmian, za to duże brawa!!
  Niemniej jest zawsze ale: z tym ostrzeżeniem po KSW 29 i obserwacją na KSW 30 sędziów, którzy podpadli, wiąże się mała kwestia proceduralna – przecież w trakcie gali w Krakowie te przepisy nie obowiązywały to jak mogą teraz je wprowadzić z mocą wsteczną i obejmować działania sędziów z gali w Krakowie? jako sędzia z ostrzeżeniem bym dyskutował….idąc tym tokiem myślenia może zakwestionujemy sędziowanie (podczas których popełniono rażące i ewidentne błędy), począwszy od gali KSW 1 i już będzie po kłopocie, cała praca śedziów w historii kejesdabilju wstecz będzie bez zarzutu!! 🙂

 40. Przecież to firma prywatna, nie muszą się nikomu tłumaczyć. Komuny się zachciało? Nie pasuje to wypad.

 41. Cudowny news. Z drugiej strony Kawul hipokryta bo najpierw mówi, że to nagonka na sędziów a teraz zwalnia…
  Ide o zakład, że poleciała Irena i Cezary.

 42. o ewentualnym powrocie do składu sędziowskiego KSW decydował będzie sędzia główny, analizując pracę arbitra na innych mniejszych galach.

  A KSW zamierza organizować jakieś mniejsze gale? Bo jak nie to wcale nie jest powiedziane, że taki sędzia gdzieś potem podłapie robotę przy jakiejś gali.

 43. Nareszcie odseparowali trenerów od sędziowania….Hipokryzja w najlepszym wydaniu

 44. Charles Bronson

  A KSW zamierza organizować jakieś mniejsze gale? Bo jak nie to wcale nie jest powiedziane, że taki sędzia gdzieś potem podłapie robotę przy jakiejś gali.

  przecież to chodzi o jakiejś mniejsze polskie gale, a nie KSW. tak to zrozumiałem.

 45. Wszystko co sprawi że nie będzie już więcej wałków na gali jest dobre. Na 100% jednym z zawieszonych sędziów jest pani Irena, a to oznacza że nie będzie pewnie żadnej punktowej wtopy na KSW 30

 46. Czyli po prostu zwalniają takiego sędziego a nie owijają w bawełnę pierdoląc o jakichś mniejszych galach.

 47. zawieszeni to pewnie Irena
  a drugi to pewnie Grela za sędzowanie walki Strusa i danie drugiej rundy Silvie

 48. Też obstawiam Irenkę i Grelę. Dorzuciłbym do tego Porębskiego ringowego bo średnio co drugą galę robi jakąs wtope. A to nie widzi klepania, a to podnosi walkę gdzie jest aktywna praca a to jej nie podnosi jak leżą jak placki.

  Co do podwójnej roli nie widziałem zastrzeżeń u sędziów ringowych Bagińskiego czy Brondera więc akurat ta decyzja dla nich może być dosyć krzywdząca.

  I tutaj pytanie. Bronder jest głównym sędziom KSW. Co będzie jak jego zawodnicy będą walczyć? Resztę można odsunąć w trakcie gali ale jego chyba nie ?

 49. Jakuba Bijana trzeba zdecydowanie pochwalić za nie wchodzenie w tyłek K&L, czego nie można było powiedzieć o V. gdy ten jeszcze był redaktorem gdzie milczenie na temat wielu karygodnych spraw było codziennością a stronniczość biła po oczach. Tak nie powinien się zachowywać redaktor. Dobrze, że już poszedł w odstawkę.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.