(fot. Jumana Totongi / Sherdog.com)

Tak jak obiecał Martin Lewandowski w wywiadzie, który przeprowadziliśmy kilka tygodni temu, KSW chce poznać waszą opinię na temat rywala Mameda Chalidowa na gali KSW 17. Po kliknięciu znajdziecie krótkie sylwetki fighterów wraz z linkami do Fight Findera.

[poll id=”53″]

Denis Kang (34-13-2, 2 NC, #28 w rankingu Fightmatrix) – Kanadyjczyk z koreańskimi korzeniami znany był głównie z występów w PRIDE gdzie w latach 2005-06 dorobił się bilansu 6-1 przegrywając jedynie z Kazuo Misakim. W roku 2009 zaliczył 3-walkowy epizod w UFC gdzie ulegał Bispingowi i Belcherowi. Ostatnio walczył 28 maja gdzie niespodziewanie szybko został poddany przez Jesse’go Taylora.

Mario Miranda (10-3, #88 w rankingu Fightmatrix) – Solidny Brazylijski grappler jest niepokonany poza oktagonem Zuffy ale niestety w najlepszej organizacji świata legitymuje się bilansem 1-3. Jego jedyne zwycięstwo przyszło na UFC 115 kiedy pokonał Davida Loiseau a z organizacją pożegnał się po swoim ostatnim wystętpie, przegranej na punkty z Aaronem Simpsonem 26 marca.

Murilo Rua (20-12-1, #150 w rankingu Fightmatrix) – Słynny „Ninja” to oczywiście starszy brat czołowego półciężkiego na świecie Mauricio „Szoguna” i podobnie jak on zasłynął walcząc na ringach PRIDE. Ostatnio borykający się z kontuzjami i poważnymi problemami zdrowotnymi zawodnik ogłosił zakończenie kariery ale emerytury zawodników MMA bywają czasami krótkie.

Patrick Cote (15-7, #62 w rankingu Fightmatrix) – Jeden z dwóch byłych pretendentów do pasa wagi średniej UFC w tej ankiecie jest prawdziwym weteranem UFC walcząc dla tej organizacji, z przerwami, od 2004 do 2010 roku. Dorobił się w oktagonie bilansu 4-7 i z kontraktem dopiero się pożegnał po dwóch porażkach z rzędu wracając po kontuzji kolana w 2010. Obecnie odnajduje formę walcząc w kanadyjskiej organizacji Ringside MMA gdzie pokonywał już Kaliba Starnesa i Todda Browna. 

Thales Leites (17-4, #17 w rankingu Fightmatrix) – Najwyżej sklasyfikowany uczestnik ankiety był przez kilka dni rywalem Mameda na galę KSW 15 dopóki się nie okazało, że ma kontuzję kolana. W UFC bawił przez trzy lata od 2006 do 2009 dorabiając się bilansu 5-3 i walcząc o pas z Andersonem Silvą. Kontrakt stracił po dość kontrowersyjnej porażce z Alessio Sakarą. Od tego czasu walczył pięciokrotnie tylko z jedną wpadką przeciwko Mattowi Horwichowi w sierpniu 2010.

Matt Horwich (26-18-1, #24 w rankingu Fightmatrix) -Były zawodnik Team Quest w Oregonie przypomniał wszystkim o swoich umiejętnościach wspomnianą niespodziewaną wiktorią nad Leitesem w lecie ubiegłego roku. Były mistrz IFL tylko dwukrotnie walczył w UFC na przełomie 2008 i 2009 roku i w żadnym z pojedynków nie miał podniesionej ręki. Od tego czasu „Walczący Hipis” tuła się po mniejszych organizacjach gdzie uzbierał bilans 3-5.

Kazuhiro Nakamura (15-10, #34 w rankingu Fightmatrix) – Podopieczny legendarnego judoki Hidehiko Yoshidy jest jednym z czołowym japońskich średnich. Jako jeden z garstki zawodników walczył dla PRIDE, DREAM, Sengoku i UFC. Obecnie wygrał dwie walki z rzędu nad swoim mentorem Yoshidą i nad Karlem Amoussou jednak nie był aktywny od lipca 2010 roku.

Paulo Filho (22-4-1, #64 w rankingu Fightmatrix) – Niegdyś uważany za najlepszego średniego na świecie obecnie Paulo Filho bardziej jest znany z swojej nieprzewidywalnego charakteru niż swoich walk. Były mistrz WEC błąka się między wagą średnią i półciężką na galach w swojej rodzinnej Brazylii ze zmiennym szczęściem. W tym roku po nieznacznym zwycięstwie nad Jacksonem Mourą przegrał z Ronnym Markesem i ostatnio Francuzem Normanem Paraisym.

Lucio Linhares (15-6, #80 w rankingu Fightmatrix) – Osiadły w Finlandii Brazylijczyk pomimo nieudanej przygody w UFC jest regularnie jednym z najlepszych średnich na Starym Kontynencie. W UFC zdążył stoczyć tylko dwie walki, obydwie przegrane z Rousimarem Palharesem i Yushinem Okamim, od tego czasu walczył dwukrotnie w Europie kończąc przed czasem Mitcha Wessela i Xaviera Foupę-Pokama.

Gerald Harris (18-4, #56 w rankingu Fightmatrix) – Uczestnik siódmej edycji The Ultimate Fighter znany jest z niesamowitej siły, skończywszy połowę swoich wygranych walk przez TKO lub KO. W UFC zaczynał się rozkręcać gdy mało efektowna przegrana walka z Maiquelem Falcao zogniskowała na osobie Harrisa gniew Dany White’a i kosztowała go kontrakt. Później niespodziewanie przegrał z anonimowym Jamesem Headem by odbić się od dna na Tachi Palace w maju pokonując Anthony’ego Ruiza.

Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

123 KOMENTARZE

 1. Zdecydowanie Thales. Z całej tej grupy jest największym wyzwaniem dla Mameda. WAR MAMED!!

 2. To zagłosuj na kogoś innego. Nie starczyłoby mi chyba palców u dłoni by wyliczać zawodników, którzy kontynuowali kariery po przejściu na emeryturę.

  (To czy popieram pomysł, żeby Ninja jeszcze walczył to zupełnie odmienna sprawa)

 3. Oczywiście Thales! skoro Mamed ma się piąć na szczyty to tylko z tymi z najwyższej półki. Gość który przegrał z pająkiem na punkty musi być ciężkim przeciwnikiem 😉

 4. Tidzej wybór zawodników należał do was czy są do nazwiska zasugerowane/wybrane przez Martina?
  Myślę, że walka z Nakamurą byłaby piękna, natomiast z marketingowego punktu widzenia, walka z Leitesem byłaby lepsza 🙂
  Szkoda, że w rankingu nie ma Toma Watsona (mistrz BAMMA) czy wspomnianego Ronniego Markes’a (mistrz Shooto)

 5. Głos na Paulo Filho. Wiem, że w obecnej dyspozycji wielkim wyzwaniem dla Mameda raczej nie jest, ale lubie tego zawodnika (jeszcze z czasów teamu Arony w Pride) i chętnie zobaczyłbym go na polskiej ziemii 😉

 6. Też zagłosowałem na Thalesa. Jakby był Misaki to pewnie na niego oddałbym swój głos.

 7. tak, Watsona i Misaki mi brakuje. ale mimo tego, najlepszym wyborem z ww będzie Leites. Linharesa też chętnie bym zobaczył, ale mamy wielu innych zawodników którzy mogli by się z nim mierzyć.

  Imho wybór na Ninje był by dobry kilka lat temu – teraz prezentuje dość przeciętny, żeby nie powiedzieć, słaby poziom i dla Mameda jedynym krokiem w tył  z ww zawodników nie będzie jedynie Leites.

  Swoją drogą, to skoro KSW ma go w kontrakcie, to takie ankiety mają jedynie cel marketingowy

 8. @BlackStar

  Spisałem wszystkie poważnie brzmiące propozycje z komentarzy pod wywiadem (nie przypominam sobie, żebym widział Ronniego Markesa) z Martinem i poprosiłem go o skrócenie listy do 10 nazwisk. Osobiście też jestem zawiedziony, że nie ma Misakiego czy Falcao.

 9. Dałem głos na Nakamurę, myślę że walka z Japońcem trwałaby dłużej niż minutę i zobaczylibyśmy kawałek dobrego MMA 🙂 Założyłem temat na forum sherdoga: „KSW 17: Mamed Chalidow VS TBA / VOTE !!!” jak ktoś dobrze zna ang. niech napisze w nim, że od tej ankiety zależy przeciwnik Mameda, to może obcokrajowcy rzucą się i dadzą swoje zdanie na ten temat :))

 10. @bartek3112, @dvd

  Nie, nie mogłem/Nie, nie powinien. Przeczytajcie mój ostatni wpis.

 11. Moj glos na Leitesa. Mysle, ze moglby to byc prawdziwy sprawdzian dla Mameda.

 12. @dvd_
  Carvalho zszedł do półśredniej, więc nie powinien się tu znaleźć….

 13. Poza tym, Lewando skrócił ją w taki sposób, w jaki skrócił i Tidzej nie ma już na to wpływu.
  Więc takie posty z waszej strony są zbędne.

 14. liczyłem że będzie też Drwal który jest lepszy od kilku wyżej wymininych..ale chyba dalej jest za duża niechęć właścicieli KSW do tego zawodnika 🙁

 15. TJ
  dzięki za odp 🙂
  a co do Falcao , jeśli chodzi o Maiquela to ma kontrakt na 3 walki z jakąś brytyjską organizacją Coloseum (zasady PRIDE). Na Tatame można o tym poczytać 🙂

 16. Mój głos zgarnął Leites . Chciałem już wcześniej zobaczyć tą walkę i zdania nie zmieniłem 🙂

 17. Zagłosowałem na Ruę, bo chciałem zobaczyć jak Mamed kopie go po mordzie, ale dopiero teraz przeczytałem, że na emeryturę poszedł

 18. Patrick cote byłaby bardzo ciekawa walka przecież cote też walczył z świetnymi zawodnikami jak Silva, Belcher, Grove z którym wygrał.

 19. Najbardziej mi się rzuca w oczy brak Falcao. To własnie na niego chciałem głosować. Po wygranej z nim Mamed by zasugerował, że spokojnie sobie by poradził na maincardzie w ufc.

 20. Same pawiany do wyboru pokona Thalesa i co dalej? Obijanie emerytów bo nic więcej nie zostanie… Mamed błagam cię uciekaj do ameryki!

 21. Leites – w razie wygranej Mameda (wg mnie raczej pewnej) cięzko już będzie uzasadnić w logiczny sposób slabszych przeciwników niż najmocniejszy z tego zestawienia Leites. Nie licząc rzecz jasna ewentualnej walki o pas KSW. Tak więc jakby ta logika działała to by się musiało w końcu spełnić marzenie większosći fanów – Mamed w UFC, ale znając rzeczywistość to skończy się na obijaniu 3-4 garnituru w średniej, a od czasu do czasu może ktoś może nieco lepszy się trafi jak taki wlasnie Leites.

 22. Wiem ze to niewiele zmieni ale skoro wlodzarze KSW sledza mmarocks to przylaczam sie do choru rozczarowanych brakiem Misakiego. w takiej sytuacji glos na Cote

 23. CZEMU TAM JEST NINJA? …. haha taki żarcik sytuacyjny ;p
  generalnie b. bym chcial zobaczyc thalesa albo cote!

 24. Niech KSW zakontraktuje CHAELA SONNENA na jedną walkę! Stać ich na pewno! W USA chłopak nie może walczyć, w Polsce to już inna bajka.

 25. TALES jest najlepszym rozwiązaniem na chwilę obecną. Dla celów statystycznych powinna być również opcja walki z Hektorem Lombardem :> prawda?

 26. Jeśli ograniczamy się do tej listy to Leites, Harris, Cote – kolejność nieprzypadkowa.

  Z zawodników spoza listy przede wszystkim Falcao (nawet przed Leitesem) i Misaki.

 27. A po co walka z Lombardem jak jej nie będzie w najbliższym czasie. A ankieta dotyczy walki na KSW. Bellator nie wyśle Lombarda na KSW. Zresztą jak każdego zakontraktowanego zawdonika w Bellatorze.

 28. Kończą się przeciwnicy w Europie, więc prędzej czy później KSW i Bellator się powymieniają kilkoma pozycjami. Bellator jest jedyną opcją dla Mameda jeśli uparcie nie chce być pod skrzydłami Zuffy.

 29. Ja nie mogłem zdecydować między Cote i Leitesem, ale wybrałem Cote bo walczy bardziej widowiskowo.

 30. ja bym chciał zobaczyć Mameda w walce z Jesse Taylor albo Thalasem Leitesem

 31. Dla tych co narzekają na to, że na liście są jelenie to z zawodników nie związanych z Zuffą czy Bellatorem w pierwszej 50-tce Fightmatrix prócz tych w ankiecie i Miaskiego z Falcao brakuje Jessego Taylora, Erica Schambariego, Givy Santany, Ryuty Sakurai i Eduardo Pamplony. Ręką w górę jeśli ktoś by głosował na któregokolwiek z nich prócz Taylora.

 32. zdecydowanie dla Mameda musi byc to Leites bo ostatnie walki wygrywa i ma renome najwieksza z nich wszystkich,Cote na drugim bo to drugi po Leitesie najbardziej znany zawodnik, choc ostatnio przegrywa, wiec zdecydowanie Leites,wynik pojdzie w swiat i Mamed bedzie w Strikeforce, bo mysle, ze tam najpredzej chcieli by go przetestowac na zagranicznym rynku

 33. Jesse Taylor Lub Frank Trigg widziałem jego walkę na Bamma 6 , dobry zawodnik do Mameda .;( . Postawiłem na tego Leitesa , bo jest najwyżej w rankingu z nich wszystkich i wygrana Mameda (winduje) go o minimum 3 pozycje . Takie jest moje zdanie nie musicie się z tym utożsamiać oczywiście .

 34. soprano – Mamed od dawna już może być w Zuffie, ale niektórzy nadal nie potrafią ogarnąć tego, że po prostu mu to nie na rękę.

  Jeśli miałbym typować najbliższe wydarzenia w karierze Mameda to :

  teraz Leites, potem Misaki/Falcao i epizod w Bellatorze, następnie Santiago zostaje wydalony z UFC i rewanż na KSW 😀

 35. Parę osób już wcześniej pisało o rewanżu z Sakuraiem.

  Jest szansa na podobną ankietę (częściowo zweryfikowaną przez źródło naczelne 😉 odnośnie do rywala dla Janka Błachowicza? Tidzej, skoro już poruszyłem kwestię rywala dla Janka – wiesz co się dzieje z Marcosem Rogerio De Lima? Rok temu wygrał z Filho i od tamtego czasu nie walczył.

 36. Wywalono go z powodu problemów prawnych w Brazylii – coś związanego z napadem na kobietę w 2002 roku.

 37. Wahałem sie między Leites/Harris. Ostatecznie wybrałem tego pierwszego.
  Oby tylko nie Ninja,mam nadzieję,że definitywnie zakończy karierę. Szkoda chłopa 🙁

 38. Z każdym chciał bym zobaczyć Mameda, ale najbardziej z Filho i Leitesem

 39. Głosowałem na Leites’a bo jednak byłby to największy skok w górę w rankingach dla Mameda.
  Patric Cote byłby też dobrym przeciwnikiem, lecz mysle że Khalidov odprawił by go przed czasem w stójce, i jednak 63 miejsce w rankingach nie wiele by mu dało, chociaż nazwisko na pewno rozpoznawalne.
  Rua odpada… przegrał dwie osttatnie walki, a pozatym odchodzi na emeryturę…
  Paulo „the iron” Filho jak wyżej dwie swoje ostatnie walki przegrał, dajmy Mamedowi pokonać kogoś w formie, a tymi zawodnikami są Leites(niestety obawiam się trudnej walki/decyzja) lub Cote(KO by Mamed).

 40. z wyzej wymienionych zdecydowanie Thales wydaje sie najmocniejszy i chcialbym go zobaczyc w walce z Mamedem. 

  Jesli chodzi o Misakiego i Falcao to rozumiem, ze to nie redakcja zatwierdzala ostateczny ksztalt, niemniej jednak ciekawi mnie dlaczego nie ma ich w ankiecie, czy powodem sa ewentualne utrudnienia kontraktowe, czy poprostu Panowie z KSW maja juz konkretne plany na listopad i zakladajac duza przewage Leitesa (z ktorym maja juz kontrakt) wyszli z taka inicjatywa.

 41. Od siebie dodam, że jeśli Superior Challenge zorganizuje galę w podobnym terminie do KSW to Thales odpada…:)

 42. Szkoda, że Drwala nie umieściliście na liście. Mimo, że teoretycznie są tu wymienieni ciekawsi przeciwnicy to sam zagłosowałbym na walkę z Gorylem.

 43. Zagłosowałem na Leitesa ale najchętniej zobaczyłbym Mameda z Soko w catch weight.

 44. PAulo Filho lubie tego zawodnika i chciałbym zobaczyc Mameda właśnie z nim

 45. KURDE DAJCIE SPOKÓJ Z DRWALEM JEŻELI KTOŚ NIE WIE TO JEST SKŁÓCONY Z KSW I NA TEJ GALI PÓKI CO NIE WYSTĄPI WIĘC CYTUJĄC KLASYKA JAPA KAPCIE!
  A teraz bez krzyku nie rozumiem dla czego głosujecie na reprezentantów Brazylii (przynajmniej na prowadzącą trójkę) Ninja już ledwo chodzi i wydaje mi się że walka z Mamedem mogła by się skończyć dla niego w szpitalu. Filho to już nie ten sam zawodnik i dwie ostatnie walki zdecydowanie to pokazały.
  A Thales może faktycznie sportowo jest największym wyzwaniem dla Khalidova ale jego walki są wybitnie nudne i wydaje mi się że nawet metafizyczny mamed tego nie zmieni(walka może wyglądać jak walka Leitesa z Spiderem).
  Jak dla mnie zdecydowanie najciekawiej wygląda Cote dwa dobre zwycięstwa pod rząd ciekawa walka z Andersonem jest stosunkowo młody i do emeryturt mu daleko. No i podejrzewam że zrobią z Mamedem dobry i równorzędny show .
  Takie moje skromne zdanie.

 46. Gerald Harris jest najmocniejszy z tej grupy … i ja bym chcial zobaczyc jak sprowadza Mameda ( i wiekszosc z Was ) na ziemie.

 47. Głos na Leitesa. Nie będę uzasadniuał bo wszystko zostało już napisane na tych trzech stronach.

  "Jest szansa na podobną ankietę (częściowo zweryfikowaną przez źródło naczelne 😉 odnośnie do rywala dla Janka Błachowicza?"

  Janek vs. Ricardo Arona!!!

 48. pewniak Thales Leites najlepszy z wszystkich Rua kariere skonczyl:)

 49. Teraz Tales byłby najlepszym przeciwnikiem. Mamed vs Lombard to by było coś……..ale na dzień dzisiejszy raczej mało prawdopodobne

 50. @Adis Ricardo Arona już dawno nie walczył i jedyne co o nim wiem to, że surfuje gdzieś na wybrzerzach Brazyli. No właśnie ma ktoś jakieś dokładniejsze informacje na jego temat, bo koleś był naprawdę super fighterem miał iść do UFC i nagle słuch o nim zaginął.

 51. Sebbeks
  Ricardo mógł by nie walczyć od czasu ostatniego Pride a i tak był by mega rywalem.
  Choć rewanż z Soko dla rozwoju Janka był by póki co najlepszy.

 52. Jon Olav Einemo nie walczył już 2 lata a dostał walke na głównej karcie UFC.
  A wydaje mi się że Ricardo jest od niego lepszym zawodnikiem…

 53. Zgadza się, Arona bił się ostatnio we wrześniu 2009r. – do tej walki miał dwa i pół oku przewy od występów (PRIDE) i jak dla mnie dał bardzo dobrą walkę! Cały czas trenuje, w tym roku otwiera swój gym. Chętnie bym go zobaczył z Jankiem na ringu.

 54. Ja bym chciał mameda zobaczyc z carvalho bo on juz kiedys opowiadał ze pokonał by Mameda . ale skoro go ni ema w tej ankiecie to głosuje na Thalesa

 55. A ja chcę Cote’a 🙂 Pamiętam jego walkę z Andersonem i myślę, że dobra walka murowana 🙂

 56. Cote naprawdę byłby fajnym przeciwnikiem dla Mameda, jednak na fali wznoszącej jest Thales, więc chyba jednak Thales!

 57. zaproponowano nam naprawde zajebistych fajterow, a niektorzy jeszcze narzekaja:D kto by jeszcze trzy lata temu o czyms takim pomyslal..

 58. Leites to jedyny przeciwnik, który ma sens jeśli chodzi o karierę Mameda, choć stylistycznie nie podoba mi się taka walka, jest niebezpieczna dla Mameda.
  28, 88, 150, 62, 17, 24, 34,64,80,56, WTF??? To jest żenujące. To są miejsca rankingowe, potencjalni przeciwnicy dla gościa, który ociera się o top 10 swojej wagi. Czym tu się ekscytować, trzeba wyraźnie powiedzieć, że nie wygląda to dobrze, po walce z Leitesem – nie będzie wartościowych rankingowo przeciwników dla Mameda. Każda następna walka, to będzie ryzyko, bo przegrać z 28,64 czy 56 w rankingu w przypadku Mameda to problem i pozbawienie się szans na dobre walki poza krajem. Mamed postawił wszystko na jedną kartę na KSW, życzę żeby się nie zawiódł, ja jako kibic już jestem zawiedziony, bo sportowo przyszłe wyzwania naszego Czeczena nie wyglądają dobrze. Zawodnik w primie swoich umiejętności, wydolności sportowej skazany jest na walki nawet nie z drugim, a trzecim garniturem światowego mma(po walce z Brazylijczykiem oczywiście)

 59. Pomimo tego co mówili włodarze KSW na temat Tomka Drwala uważam i pewnie nie jest to tylko moje zdanie ze powinien znaleźć się na tej liście , z prostej przyczyny jest to wg MMA rocks nr 2 w polskiej kategorii wagowej Middleweight i pewnie znajdzie się wielu hejterów który stwierdza ze co z tego, że wyleciał z UFC i nie walczył od tamtego czasu z nikim z czołówki poza UFC (Leonardo Lucio Nascimento to nie jest imponujący przeciwnik, ale doby na rozruch) ale abstrahując od tego uważam ze jest jednym z najlepszych zawodników Middleweight w Polsce i chcąc czy nie chcąc powinien znaleźć sie na tej liście. Rozumiem ze zamysłem było stworzenie listy zawodników którzy są z poza Polski? Sam postawiłem na Paulo Filho z sentymentu do PRIDE 🙂

 60. Zobaczymy czy Leites się zgodzi…na ’15’ się wycofał i wybrał łatwiejszą drogę walcząc w Szwecji. M&K będą musieli sypnąć $$ żeby przekonać Thalesa. Widzę, że niektórzy się zastanawiają co potem….jak to co ? Walka z Materlą o pas -84kg 😉 A jeszcze później ? Pewnie zostaną zwolnione „gwiazdki” UFC..może Mamed-Jorge 3 ?

 61. Wiem ze ta walka malo by mu dala ,ale proponowalbym Sakuraia, ten remis ze spodka taki naciagany byl.walka byla przyjemna dla oka, japonczyk dal z siebie 100% i pokazal serce do walki nalezy sie mu rewanz…jak sadzicie?

 62. Do 84kg to mamy w Polsce bardzo dobrych zawodników, przydałbo się zobaczyć ich wszystkich na jakiejś gali KSW. No dla Mameda w tym momencie to tylko Leites bądź Sonnen. Z Drwalem walka byłaby super, mega hit chociaż ciężko byłoby Tomkowi nawiązać walkę z Mamedem. Na pewno bardzo chciałbym zobaczyć Drwala w walce z Vasilevskym, to dopiero byłaby walka z przepiękną wymianą bokserską. Materle chciałbym zobaczyć w walce z Linharesem lub Nakamurą i jeszcze takiego Jocza z Sakuraiem, a Kułaka z Zikiciem. Niestety Drwala i Jocza już raczej w KSW nie zobaczymy

 63. Po Leitesie jeszcze będą przeciwnicy. Szczególnie Cote. Po tych walkach może rzeczywiście zacząłby być nazywany Europejskim Andersonem. Jakby sobie z nimi ładniej poradził od Silvy, to tym lepiej dla jego medialnego rozgłosu na świecie. Dalej chciałbym go zobaczyć z Jesse Taylerem (15 fightmatrix, poddał Kanga). Po nich już tylko turniej Bellatora i Lombard. Świat poza Zuffą zostałby doszczętnie wyczyszczony. Kontrakt z UFC, 4 walki i koniec kariery w glorii i chwale Się rozmarzyłem PS: Przeciwników dla Mameda nie zabraknie, bo w top 20 będą jeszcze przetasowania, a oprócz tego są ludzie z nazwiskami do obicia – Filho, Nakamura, Kang, a i będą się pojawiać kolejni. Nie mówiąc już o tym, że ludzie chcą również rewanżu z Sakuraiem, a także K&L chcą Mameda wystawić przeciwko komuś z polski o pas KSW middleweight (np. Materli jak wygra z Kułakiem). To daje ogrom nazwisk i walk, Mamed potrzebowałby kilku lat na te wszystkie walki, do końca kariery starczy. Licząc 3 walki na rok w KSW:
  1. Leites 2. Cote 3. Jesse Taylor  4. Sakurai 5. Materla/Kulak/Chmielewski 6. Filho 7. Nakamura 8. Kang 9. Turniej Bellatora…. To nam daje walk już na jakieś 3 lata 🙂 a ilość potencjalnych rywali i tak będzie się zwiększać w wyniku różnych przetasowań.

 64. Leites to loteria. 50 na 50. niech dadza mu jakis odpad z UFC, ale nieco slabszy. albo Sakuraia. Mamed nigdy nie bedze w czolowce, wiec nie ma sensu ryzykowac. wazne zeby wygrywal. dla Polsatowiczow nie ma za bardzo znaczenia jaki to bedzie kaliber rywala, bo dla nich Leites to i tak anonim. wazne zeby byl z zagranicy, mial dobry bilans i tyle.

 65. Leites to loteria. 50 na 50. niech dadza mu jakis odpad z UFC, ale nieco slabszy. albo Sakuraia. Mamed nigdy nie bedze w czolowce, wiec nie ma sensu ryzykowac. wazne zeby wygrywal. dla Polsatowiczow nie ma za bardzo znaczenia jaki to bedzie kaliber rywala, bo dla nich Leites to i tak anonim. wazne zeby byl z zagranicy, mial dobry bilans i tyle.

  Przeciez Mamed juz byl w czolowce, z tego co pamietam po pokonaniu Santiago :/

 66. jak to mozliwe, ze Leites po walce o pas ze Spiderem, po jednej porazce z sakara, wylecial z ufc? wtf?

 67. Jak to ma być walka o dobry kontrakt w USA to zdecydowanie Leites, a jak Mamed zostanie w Polsce na dłużej to wolałbym zobaczyć kogoś z szerszego świata np: Harris czy Nakamura, do Leitesa zawsze można będzie wrócić.

 68. dyb
  Zobacz sobie walki Leitesa to się dowiesz czemu go wyj… póki co nie zadawaj takich głupich pytań

 69. troche jak Shocker

  Mamed to gwiazda, która ma wygrywać. Tak jak Adam, który zwyciężał kolejne konkursy na skoczniach.
  Jedli Pudzian nie daje rady to ktoś musi dostarczyć tą pożywkę sfrustrowanym polakom, którzy chcą widziec jak nasz obija mordę komuś z zagranicy.
  Widz Polsatu nie jazy rankingu fightmatrix, Widz Polsatu prawdopodobnie nie wie co to jest UFC, nie wie kto to Anderson Silva. Nic mu nie mówi takie czy inne nazwisko.
  Dlatego to musi być zawodnik w 90% do pokonania ale taki z którym nawiąże jakąś walkę. Czyli najlepiej ktoś z twardą szczęką. Najlepiej murzyn bo wiadomo ze to dla nich atrakcja że czarny dostaje, troch egzotyki.

  Dopiero za 2-3 lata jak w Polsce pojawi się gruba warstwa ludzi rozgarniętych wokół MMA, to można dawać tych lepszych. Po prostu KSW marketingowo nie może pozwolić sobie na utratę widzów. Ale tez powinien kombinować nad ich uzyskaniem – rozwiązaniem mogły by być walki na każdej gali Mameda, przynajmniej 3 razy do roku lub więcej, więc po prostu będzie kosił wszystkich od dołu. a za 2 lata i tak niewiele zostanie, więc nie ma co sie rzucać od razu na jakiegoś Leitesa czy juz nie mowiąc .. Sonnena lol.

  trzeba bardziej patrzeć z perspektywy Pride – promocja mistrzów, to oni będą przyciągali + extra fighty. Z Pudzianem w roli głównej. Ale nie jakieś Thompsony a bardziej NAjman II, Bazelak, Popek, Hardkorowy Koksu i tego rodaju wynalazki z pod igły i strzykawki, dopiero za 2 lata ktos poważniejszy.

 70. troche jak Shocker

  Dzieki czuje sie wyrozniony 😉

  Czyli najlepiej ktoś z twardą szczęką. Najlepiej murzyn bo wiadomo ze to dla nich atrakcja że czarny dostaje, troch egzotyki.

  Haha zabiles mnie tym, jestes "pawianem" jednak 😀

 71. Filho wystawia organizatorow – nie powinien w ogole byc brany pod uwage.

 72. Dla nie zorientowanych. Thales wyleciał trochę przez Andersona, który to zaczął bawić się w Brucea Lee na ringu. Dance nie spodobała się postawa Leitiesa i przy najbliższej okazji wywalił go z UFC. Niby winny, niby nie winny, ale na pewno nudny.
  „Czyli najlepiej ktoś z twardą szczęką. Najlepiej murzyn bo wiadomo ze to dla nich atrakcja że czarny dostaje, troch egzotyki.” – Trzeba wrzucić… wiadomo gdzie 😉

 73. Thales.

  A po za tym niedługo pewnie Santiago wyleci z UFC więc może mały rewanżyk? 😀

 74. Shoocker teraz będziesz mógł się pochwalić kolegom na osiedlu ,że Piorun zgadza się z twoją tezą 😀

 75. Thales Leites i Patrick Cote wg mnie są najlepszymi przeciwnikami ponieważ są bardzo solidni i obu niedaleko do podpisanie kontraktu z UFC, a ewentualne zwycięstwo Mameda z którymś z tych zawodników prawdopodobnie mogło by zagwarantować kontrakt w największej organizacji MMA.

 76. Jak dla mnie Leites najmocniejszym rywalem , który jest w formie , to raz dwa,że Mamed potrzebuje zawodników równych sobie, ja się ciesze z ostatniej walki ,ale Matt już trochę stary i wypalony był. Mamem jest głodny i zdeterminowany wygra dla mnie tą walkę . Powód dla Leites ,żeby walczyć jest to,że kasa a dwa powrót do elity z której wypadł. Oczywiście jeśli tą walkę wygra . DAJESZ MAMED 😀

 77. Piorun dobrze pisze! kogo obchodzi, ze jest w jakims rankingu wyzej, nizej. Pajaka w PL to kojarzy z 1 % ludzi… Mamed nigdy nie byl w czolowce, nie ma nawet wystarczajacego talentu by sie tam dostac. Byl jeden wzlot, i tyle. Sorry, ale tak jest. w UFC by go sprali. niech walczy w PL, przynajmniej jakis pozytek. obije jakiegos czernego, czy japonca z dobrym rekordem, i Polsat bedzie zadowolony. taki Thales moze go spokojnie rozwalic. naprawde to gra 50 na 50. lepiej dac takich Mattow, czy Irvinow. ten 1 dziadek, to obicia nawet przez Kulaka, drugi skonczony cpun, ktorego w parterze robi sie jak dziecko. Pudzian dostalby jakiegos ogorka, ale zachcialo sie dac DVD, ktory jest cienki, ale nie kelnerem. mial sily na 10 min. i to wystarczylo. ludzie i tak go nie kojarzyli w ogole.

 78. @koks80
  Bez urazy, ale Kułak to według mnie dostanie baty od Cipka, który pokazał, że nie jest zawodnikiem tylko i wyłącznie parterowym. Porównywanie Kułaka do Mameda to śmiech na sali.

 79. @koks80
  Hahahaha skąd Ty to niby wziąłeś. Mimo wszystko Kułak by został zmiażdżony w parterze przez Matta.

 80. @kokos80
  Sorry ale nie wiesz co mówisz… Pierwsza sprzeczność to to, że Mamed rzekomo nie ma talentu a właśnie chodzi o to, że ma. MMA zaczął trenować w 2004 roku, pod koniec studiów w Olsztynie. Wcześniej trenował sobie różne sztuki walki. To MMA w trakcie studiów nie traktował poważnie bo trenował 2-3 razy w tygodniu aby podtrzymać formę. Bardzo szybko nauczył się parteru co nie jest takie łatwe. Trenując tak krótko i stosunkowo mieć takie osiągi to dobra wynik jak na warunki w Polsce. Nie mamy takich warunków do trenowania, suplementacji jak w Stanach a pomimo Mamed jakoś się przez to przebija. I mówisz, że to nie talent? Cóż, Twoja subiektywna opinia.

 81. Piorun dobrze pisze! kogo obchodzi, ze jest w jakims rankingu wyzej, nizej. Pajaka w PL to kojarzy z 1 % ludzi… Mamed nigdy nie byl w czolowce, nie ma nawet wystarczajacego talentu by sie tam dostac. Byl jeden wzlot, i tyle. Sorry, ale tak jest. w UFC by go sprali. niech walczy w PL, przynajmniej jakis pozytek. obije jakiegos czernego, czy japonca z dobrym rekordem, i Polsat bedzie zadowolony. taki Thales moze go spokojnie rozwalic. naprawde to gra 50 na 50. lepiej dac takich Mattow, czy Irvinow. ten 1 dziadek, to obicia nawet przez Kulaka, drugi skonczony cpun, ktorego w parterze robi sie jak dziecko. Pudzian dostalby jakiegos ogorka, ale zachcialo sie dac DVD, ktory jest cienki, ale nie kelnerem. mial sily na 10 min. i to wystarczylo. ludzie i tak go nie kojarzyli w ogole.

  Jezeli 80 to rocznik twoich narodzin, to gratuluje. Twoja wiedza na temat MMA przekracza moje oczekiwania, ale mysle ze Pioruna nie przebijesz, nawet jesli bys sie bardzo staral.

 82. Oczywiście Tales Leithes, a jak Mamed wygra i mówi że chce ściągać najlepszych to dogadać się z Chaelem Sonnenem i zobaczymy co Mamed wart na świecie

 83. Sonnen raczej nie znokautowałby Mameda, wątpię, że mógłby go poddać. Sonnen to zawodnik który większość walk wygrywał przez decyzję, a kto wie czy Mamed swoją nieprzewidywalnością nie skończyłby go przed czasem…

 84. Jakby się nie udało ściągnąć Leitesa, to polecam Jesse Taylor’a. Ma on na rozkładzie m.in: Watsona i Denisa Kanga. Można więc by tą walkę nieźle sprzedać w polsce, a w dodatku Mamed zyskałby rankingowo równie dużo co na walce z Leitem. JT monej jest bowiem o oczko wyżej od Brazylijczyka

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.