ksw 85 kaczmarczyk

Patryk Kaczmarczyk zwyciężył na gali XTB KSW 85, która odbyła się 19 sierpnia w Nowym Sączu. Polak pokonał Daniela Tarchilę przez jednogłośną decyzję.

Patryk Kaczmarczyk wywierał presję od pierwszych sekund walki. Polak atakował niskimi kopnięciami oraz licznymi ciosami w kierunku głowy swojego rywala. Tarchila był mniej aktywnym zawodnikiem w pierwszej fazie starcia. Po półtorej minuty Kaczmarczyk zdecydował się na przejście do klinczu pod siatką. Tarchila zdołał odwrócić pozycję, czym zainicjował siłową walkę na chwyty. Uchwyt w końcu został zerwany i akcja powróciła do pełnego dystansu. Mołdawianin wybronił próbę obalenia, ale Patryk nie odpuścił i za kolejnym podejściem przewrócił Daniela na plecy. Kaczmarczyk utrzymał kontrolę w parterze aż do gongu, pod koniec rundy wpinając się jeszcze rywalowi za plecy.

Tarchila rozpoczął kolejną odsłonę od celnej serii ciosów na środku klatki. Kaczmarczyk szybko poszukał skrócenia dystansu, co zaowocowało kolejnym udanym obaleniem ze strony Polaka. Patryk wylądował w półgardzie, skąd mógł rozbijać łokciami zawodnika z Mołdawii. Daniel wykorzystał moment nieuwagi Kaczmarczyka i wpiął mu się za plecy. Patryk zrzucił z siebie przeciwnika, po czym obaj panowie wrócili do stójki. Kaczmarczyk z łatwością zanotował kolejne udane obalenie. Patryk kontrolował Daniela, zadawał ciosy, lecz w końcu Tarchila zdołał odwrócić pozycję. Tarchila i Kaczmarczyk podnieśli się do stójki, Mołdawianin zadał celne uderzenie, a następnie docisnął Polaka do siatki. Daniel lepiej zaakcentował końcówkę rundy, ponownie trafiając Patryka silnym ciosem.

Obaj zawodnicy aktywnie pracowali w stójce od początku trzeciej odsłony. Patryk napierał do przodu, próbując zamykać Mołdawianina pod siatką. Daniel walczył na wstecznym biegu, jednak skutecznie atakował z kontry. Po niecałych dwóch minutach Kaczmarczyk przeniósł akcję do parteru. Patryk wcisnął leżącego przeciwnika w siatkę, zyskując przewagę na przestrzeni ostatniej rundy. Daniel zdołał uciec do stójki na półtorej minuty przed końcem pojedynku. Kaczmarczyk nie zamierzał wymieniać uderzeń z Danielem i od razu przeszedł do klinczu pod siatką. Ostatnie sekundy starcia panowie spędzili na wymianach w stójce. Sędziowie punktowi byli jednogłośni w swojej ocenie, lepszy w tej walce był Patryk Kaczmarczyk.

65,8 kg: Patryk Kaczmarczyk pok. Daniela Tarchilę przez jednogłośną decyzję (29-28, 29-28, 29-28)

Pełne wyniki gali XTB KSW 85

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of jd0490
jd0490

UFC
Middleweight

12,209 komentarzy 28,171 polubień

Ratuje honor Polaków

Odpowiedz polub

L
Luiz N

BAMMA
Flyweight

741 komentarzy 792 polubień

Duże rozczarowanie Patrykiem a duże zaskocznie in plus Danu. Zauwazylem tendencje im wiecej ktos mowi jak jest swietnie tym gorzej wypada w walce . Patryk ma swietne papiery na mistrza do tego dorzucil dwupak Daria Mały Książe i moze byc nie do zatrzymania.

Odpowiedz polub

B
BlindTK

Oplot Challenge
Light Heavyweight

151 komentarzy 202 polubień

Duże rozczarowanie Patrykiem a duże zaskocznie in plus Danu. Zauwazylem tendencje im wiecej ktos mowi jak jest swietnie tym gorzej wypada w walce . Patryk ma swietne papiery na mistrza do tego dorzucil dwupak Daria Mały Książe i moze byc nie do zatrzymania.

Jak trenował z Kutyłą, Hamerskim czy Tkaczykiem, to nic dziwnego, że czuł się bardzo dobrze..

Odpowiedz polub

P
Pszczolatcz

BAMMA
Featherweight

816 komentarzy 866 polubień

Chuja tam jednogłośne, dostawał w stójce znacząco.

Odpowiedz polub