Na przestrzeni ostatnich lat na polskim rynku mieszanych sztuk walki dochodziło od czasu do czas do konfliktów lub medialnych przepychanek pomiędzy dwiema największymi organizacjami MMA, czyli KSW i FEN. Ostatnie sytuacje związane z zakontraktowaniem nowych zawodników przez te marki pokazały jednak, że obie organizacje rozpoczęły nowy etap działania i współpracy.

Najpierw organizacja KSW zakontraktowała Andrzeja Grzebyka, byłego mistrza marki FEN w wadze średniej i półśredniej. Następnie FEN podpisał kontrakt z Olim Thompsonem, brytyjskim zawodnikiem wagi ciężkiej związanym wcześniej z KSW.

Ogłaszając podpisanie umowy z Andrzejem Grzebykiem, Martin Lewandowski, jeden z szefów KSW powiedział:

Chciałbym podziękować organizacji FEN za współpracę przy całej sytuacji związanej z umową Andrzeja Grzebyka. Dzięki rzeczowym rozmowom z Kamilem Birką szybko mogliśmy ustalić sytuację kontraktową zawodnika. Takie podejście otwiera nowy rozdział w relacjach między organizacją KSW a FEN i może być początkiem kolejnych rotacji zawodników między naszymi firmami. Wiemy, jak ważną postacią był Andrzej Grzebyk w organizacji FEN, dlatego nie będziemy sprawiać problemów, jeśli w przyszłości strony chciałby zorganizować walkę pożegnalną zawodnika na gali FEN.

Do nowej jakoś na linii KSW i FEN odniósł się również prezes drugiej marki, Paweł Jóźwiak, który w programie „Koloseum” telewizji Polsat Sport, przedstawił swoje spojrzenie na tę sprawę.

Cieszę się, że w końcu się dogadaliśmy. Nasze relacje wyglądają teraz zdecydowanie inaczej. Funkcjonujemy na zasadzie współpracy i szanujemy się nawzajem. Efektem tego jest wymiana zawodników. Nie utrudnialiśmy Grzebykowi przejścia do KSW. Z kolei KSW w ramach rewanżu nie blokowało Thomsona, który u nas wystartuje. Idąc zgodnie z hasłem, że zgoda buduje, skorzystają na tym fani MMA. Koniec końców zawsze będziemy ze sobą rywalizować, bo to jest normalne. Jednak zdrowa rywalizacja, na zasadzie fair play, każdemu wyjdzie na dobre.

Aktualnie obie organizacje pracują nad swoimi najbliższymi galami. FEN 28 odbędzie się już 13 czerwca, natomiast gala KSW 53 zapowiedziana została na 11 lipca.

Zobacz również: FEN 28 – rozpiska, informacje o transmisji w PPV

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.