Wojownik w każdym z nas – zapowiedź gali Mieszanych Sztuk Walki we Wrocławiu

„My Wojownicy” – to motto gali Mieszanych Sztuk Walki, która odbędzie się we Wrocławiu 29 marca w Hali Ludowej we Wrocławiu. – Każdy z nas jest na swój sposób wojownikiem, mamy tylko innych przeciwników – powiedział Daniel Groszewski, Szef Biura Prasowego. Gala organizowana jest pod patronatem Konfrontacji Sztuk Walki, w której zmierzyć mogą się ci najtwardsi, ci którzy najpełniej posiedli wiedzę i umiejętności z wielu dyscyplin sportów walki, ci którzy najlepiej potrafią dokonać ich syntezy.

Wrocław od zawsze mocno związany był ze sztukami walki, organizatorzy imprezy doskonale wiedzą, że w tym mieście publiczność zawsze dopisze. Dlatego po raz kolejny KSW (Konfrontacja Sztuk Walki) zawita właśnie tu, a drabinkę turniejową ułożono tak, by wrocławianie Tomasz „Niedźwiedź” Niedźwiecki i Lech Zamorski spotkali się najszybciej dopiero w finale. Nie ukrywa tego Arkadiusz Szkodowski, prezes Maximusa, organizatora gali. – Na to liczymy – mówi. – W tym turnieju wrocławianie będą reprezentowali MaximusTeam.

By jednak dotrzeć do finału, by mieć szansę zmierzyć się z najtrudniejszym przeciwnikiem, wcześniej muszą wygrać po dwie walki. Prawie każdy z zawodników turniejowych wymieniany jest jako możliwy zwycięzca, zapowiada to twardą, wyrównaną i widowiskową walkę. Po rozgrywkach turniejowych zaplanowane są trzy tzw. extrafights. Z zagranicznymi zawodnikami zmierzą się w nich gwiazdy polskiego MMA: Mamed Khalidov (Czeczen walczący dla Polski), Krzysztof Kułak oraz Maciej Górski. Te nazwiska elektryzują fanów MMA, najwięcej emocji wzbudza walka Mameda, zawodnika walczącego w niezwykle efektowny sposób, co zostało dostrzeżone już za oceanem.

Całe wydarzenie poprzedzi koncert zespołu Fatum Crew, który napisał hymn imprezy pt. „W duchu walki”. – Dodatkowo podczas imprezy będzie możliwość spotkania z trenerami, poznania zasad i obejrzenia pokazów rozmaitych szkół walki – zapewnia Daniel Groszewski.

– Sporty walki dostarczają adrenaliny, emocji, ale także uczą rywalizacji i konsekwencji – twierdzi szef biura prasowego. W trakcie imprezy będzie także szansa spotkania się z osobami biorącymi udział w programie Trener Osiedlowy. W kwietniu rusza jego kolejna edycja. Ponad czterdziestu trenerów będzie prowadziło zajęcia dla dzieci i młodzieży na wrocławskich boiskach. – Dzieci coraz mniej czasu poświęcają na sport, stają się coraz grubsze – zauważa Groszewski. Impreza ma promować aktywne formy spędzania czasu.

Dla tych, którzy jednak wolą wirtualne rozgrywki, najbardziej zainteresują pokazy i turnieje gier komputerowych. Zapowiadana jest między innymi polska premiera gry Assassin’s Creed.

Bilety na imprezę w godz. 10-18 po 10 zł. Bilety na galę 25-150 zł. Kupić można je poprzez www.eticket.com.pl, a także na stoiskach Eventimu i na stoisku sportów walki na V p. w DH Feniks.

Terminarz zawodów (sobota, 29 marca):

Koncert Fatum Crew (początek godz. 19)

Turniej (początek ok 20:30):

1. Tomasz „Niedźwiedź” Niedźwiecki vs. Marcin Wójcik.
2.
Sebastian Olchawa vs. Marek Kowalczyk.
3. Lech Zamorski vs. Tomasz Macior.
4.
Arkadiusz Jędraczka vs. Michał Fijałka .
5. Półfinał 1: zwycięzcy walki nr 1 i nr 2.
6. Półfinał 2: zwycięzcy walki nr 3 i nr 4.
7. Walka finałowa.

Extrafights:

Danny van Bergen vs. Maciej Górski (KSW Team)
Nikolay Onikienko vs. Krzysztof Kułak (KSW Team)
Petr Pino Ondrus vs. Mamed Khalidov (KSW Team)

source: SportoweFakty.pl

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.