Podczas gali KSW 53 do okrągłej klatki polskiej organizacji powróci jej były mistrz, Artur Sowiński. Jego rywalem będzie Gracjan Szadziński, który lubi walczyć w stójce i szukać okazji do nokautu. Artur zdaje sobie sprawę z siły jaką dysponuje jego rywal, ale też dostrzega braki w jego arsenale umiejętności, o czym powiedział w rozmowie dla .

Gracjan jest groźnym przeciwnikiem. Zwłaszcza w stójce. Ciężko nawet powiedzieć jaki ma poziom zapasów i parteru, bo w walkach skupia się wyłącznie na skracaniu dystansu i zadawaniu mocnych sierpów. Widać, że ma dynamit w łapie. Uważam jednak też, że jest jednym z najmniej wszechstronnych zawodników naszej kategorii wagowej i myślę, że obnażę jego braki w naszej walce.

Szadziński w swoim ostatnim boju został wypunktowany, właśnie w stójce, przez Mariana Ziółkowskiego, co nie uszło oczywiście uwadze Artura Sowińskiego.

Marian pokazał, że stójki Gracjana nie należy się bać. Widać było jednak też, że wtedy Szadziński miał słaby występ, słaby dzień. Nie mógł chyba znaleźć pomysłu na to starcie. Szykuję się więc na lepszą wersję Gracjana niż w walce z Ziółkowskim, ale myślę, że wynik będzie ten sam, a nawet jestem przekonany, że walka nie będzie trwała pełnego dystansu.

Artur Sowiński (MMA 20-11) to były mistrz wagi piórkowej organizacji KSW. Od czasu przejścia do wagi lekkiej w grudniu 2018 roku pokonał w tej wadze Kamila Szymuszowskiego i Viniciusa Bohrera. Jedyną porażkę zaliczył przez decyzję w wadze catchweight z rąk Normana Parke.

Gracjan Szadziński (MMA 8-3) w organizacji KSW walczy od 2017 roku. Po przegranym debiucie z Kamilem Szymuszowskim wygrał trzy kolejne pojedynki odprawiając przed czasem Leonida Smirnova (Bablion MMA) Macieja Kazieczkę i Paula Redmonda. W ostatnim swoim występie na gali KSW 48 w kwietniu zeszłego roku musiał uznać wyższość Mariana Ziółkowskiego. 21 marca tego roku miał powrócić podczas KSW 53 w walce z Bartłomiejem Koperą, jednak gala została przełożona w związku z pandemią koronawirusa.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.