Pierwszy Polak w organizacji UFC, Tomasz „Gorilla” Drwal w styczniu na gali rozdania nagród Heraklesy polskiego MMA 2019, ogłosił powrót do zawodowych walk w MMA. Dziś w programie „Koloseum” w Polsacie Sport, poznaliśmy szczegóły i jesteśmy pewni, że Drwal wraca do KSW!

Jestem już po rozmowach i 11 lipca prawdopodobnie będzie moja walka, choć jeszcze nie wiem z kim. Ten pojedynek będzie w organizacji KSW i tyle na ten moment mogę powiedzieć (…) Zobaczę, jak to wszystko wyjdzie po tych pięciu latach, dopiero wtedy będziemy rozmawiać i myśleć o topowych zawodnikach z mojej kategorii wagowej i wiekowej. Mam nadzieję, że rozpędzę się z walki na walkę i zrobimy to starcie z Michałem i może też z Mamedem.

Tomasz Drwal (MMA 21-5-1) to legenda polskiego MMA. Zawodnik ten nie tylko był pierwszym Polakiem, który dostąpił zaszczytu walczenia w UFC, ale też bił się dla największych polskich organizacji, takich jak MMA Attack czy KSW. Ostatni raz w klatce widziany był w maju 2015 roku na gali KSW 31. W walce o mistrzowski pas organizacji KSW, zmierzył się wtedy z mistrzem wagi średniej Michałem Materlą. Po emocjonującym starciu, „Gorilla” musiał uznać wyższość swojego rywala przegrywając pojedynek przez TKO cztery sekundy przed końcem trzeciej rundy. Walka ta przerwała serię czterech zwycięstw z rzędu Drwala w MMA.

W najmocniejszej lidze świata MMA, Tomasz stoczył sześć pojedynków. Były to czasy gdy do UFC nie było łatwo się dostać, zwłaszcza walcząc na europejskich galach. W debiucie Drwal trafił na Thiago Silvę, którego dziś polscy fani mogą znać z występów na KSW. Po brutalnej i emocjonującej walce, Polak musiał uznać wyższość Silvy. Jednak kolejne trzy pojedynki poszły już na jego korzyść. Nokaut na Ivanie Seratim, Mike’u Ciesnoleviczu (za który Drwal otrzymał bonus „nokautu wieczoru”) oraz poddanie Drewa McFedriesa. Te świetne występy sprawiły, że UFC zestawiło go w kolejnym boju z mocnym Rousimarem Palharesem, który już wtedy znany był z tego, że „urywa nogi” rywalom. Również i w przypadku walki z naszym rodakiem, „Pniak” sięgnął po swoją najbardziej zabójczą broń i poddał Tomka w pierwszej rundzie. Kolejna walka również nie potoczyła się po myśli Drwala i po przegranej przez decyzję z Davidem Branchem, organizacja rozwiązała kontrakt z pierwszym Polakiem, który zasilił ich szeregi.

Dziś, po pięciu latach nieobecności w klatce, Tomasz Drwal wraca by jeszcze raz pokazać czemu kiedyś był jednym z najlepszych zawodników MMA w Europie.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.