Podczas gali KSW w Gorzowie Wielkopolskim do okrągłej klatki powróci Maciej Jewtuszko. Dla byłego mistrza KSW będzie to ostatnia walka w karierze.

Podczas czwartej gali KSW w roku 2024 organizacja po raz pierwszy w historii zawita do Gorzowa Wielkopolskiego. Gala XTB KSW 92 odbędzie się 16 marca w Arenie Gorzów. Podczas tego wydarzenia do okrągłej klatki ostatni raz w karierze wejdzie Maciej „Irokez” Jewtuszko. Były mistrz wagi lekkiej KSW stoczy swoją pożegnalną konfrontację. O powrocie do klatki „Irokeza” Wojsław Rysiewski, dyrektor sportowy KSW, opowiedział w rozmowie z Arturem Mazurem dla kanału Klatka po klatce.

Maciek zgłosił się do nas, że chce zakończyć karierę, chce zrobić to przed swoimi kibicami. Pojawił się jeden problem, że nie było dla nas odpowiedniego terminu w Szczecinie, ale Gorzów jest tak naprawdę mniej niż godzinę drogi ze Szczecina. Jest tam też nowa, piękna hala, bardzo nowoczesna.

Wojsław Rysiewski odniósł się również do krytycznych opinii dotyczących powrotu do klatki Macieja Jewtuszki.

Jeżeli fani narzekają, to pozwolę się z nimi nie zgodzić. Uważam, że KSW jest też miejscem do tego, żeby pięknie pożegnać zawodników którzy, budowali ten sport, mają osiągnięcia. Mówimy tutaj o byłym mistrzu KSW, o zawodniku, który był drugim Polakiem w UFC, zawodniku, który dał wiele efektownych walk. Jeżeli on się do nas zgłasza, że chce zakończyć karierę u nas w klatce, to dla nas jest to zaszczyt, żeby zrobić mu taki pojedynek.

Słynący z efektownego stylu walki Maciej Jewtuszko ma za sobą bogatą karierę w świecie MMA. Jako jedyny Polak w historii bił się dla amerykańskiej organizacji WEC i jako drugi Polak trafił do UFC. Popularny „Irokez” w zawodowym MMA rywalizował od 2005 roku. Stoczył siedemnaście pojedynków, z których dwanaście wygrał. Wszystkie tryumfy zanotował przed czasem. Siedem razy nokautował, a pięć razy poddawał swoich rywali. W roku 2012 wywalczył pas mistrzowski wagi lekkiej organizacji KSW. Bijąc się w białym ringu i okrągłej klatce zdobył trzy bonusy za najlepsze nokauty wieczoru i jeden za najlepszą walkę.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

Avatar of MMARocks.pl
MMARocks.pl

Cohones4Life

2,999 komentarzy 3,073 polubień

Podczas gali KSW w Gorzowie Wielkopolskim do okrągłej klatki powróci Maciej Jewtuszko. Dla byłego mistrza KSW będzie to ostatnia walka w karierze. Podczas czwartej gali KSW w roku 2024 organizacja po raz pierwszy w historii zawita do Gorzowa Wielkopolskiego. Gala XTB KSW 92 odbędzie się 16 marca w Arenie Gorzów. Podczas tego wydarzenia do okrągłej […]

Odpowiedz polub

click to expand...