Materla

Ekspansja Berserker’s Team do Wrocławia dała nam szansę, by przechwycić Michała Materlę daleko od jego domu w celu pokazania kilku technik dla czytelników MMARocks. Szczecinianin zgodził się udostępnić część materiału z seminarium, na którym pokazywał zbiór ulubionych patentów, z których chętnie korzysta w trakcie walk. Na następnym treningu macie już patent na żółwia zarówno z góry, jak i z dołu.

[youtube id=”czwap32Qtdc” width=”620″ height=”360″]

F. Georgiew
„To gi or not to gi” to jeden z ważniejszych dylematów w jego życiu. Zarywa noce dla walk technicznych i przekrojowych zawodników. Zainteresowany przebiegiem przygotowań na macie i otoczką biznesową. Realista, ze zrozumieniem znosi kompromisy w polskim MMA.

18 KOMENTARZE

 1. Dobry pomysł, fajnie wytłumaczone i pokazane.Gdyby było więcej takich filmików nie obraziłbym się Smile

 2. Tym razem się ukazał materiał 🙂 Bardzo fajny, co innego można powiedzieć.

 3. Cipek fajnie pokazuje i tlumaczy, jesli bedzie chcial kiedys isc w tym kierunku to ma dobre zadatki na trenera.

 4. Moim skromnym zdaniem niegłupim pomysłem byłoby puszczanie takich krótkich filmików przed galami emitowanymi w rv, żeby powoli uświadamiać mniej zorientowanych widzów w niuansach parteru.

 5. Krzychu88: niegłupi pomysł, naprawdę niegłupi.

  Wiem, że ciężko się komentuje coś takiego, ale to podbija zainteresowanie, także dzięki.

  Mogą się zdarzyć pojedyncze obsuwki, ale na razie na 6 tygodni zabrakło jednego HL treningowego i jednej techniki. Tempo zostanie utrzymane.

 6. Kolejny świetny materiał i ciekawe techniki wytłumaczone w sposób bardzo przystępny, nawet dla laika. Bardzo lubię te techniczne wtorki. Oby więcej takiego stuffu 😉

 7. @F.Georgiew dziękuję za poparcie 🙂 Nie znam się na produkcji takich krótkich filmików, które nadawałyby się do emisji w telewizji, ale wydaje mi się, że koszta byłyby stosunkowo niewielkie. A korzyści widzę sporo – przede wszystkim sporadyczni widzowie mieli by w końcu okazję lepiej zrozumieć co się w ogóle w tym paterze dzieje, bo trzeba przyznać, że to właśnie przydługie kulanki bardzo często odstraszają początkujących widzów. Mnie samego przy pierwszych moich oglądanych walkach parter szybko zaczynał irytować, bo nie za bardzo miałem pojęcie co się w tej płaszczyźnie dzieje, a na chwilę obecną dobre pojedynki w parterze cenie sobie chyba bardziej niż dobre wymiany w stójce.

 8. Świetny materiał! Fajnie ze jest pozytywny odzew na te materiały, dzieki temu cykl będzie kontynuowany.

   

  @krzychu88

  pomysł świetny, ale żadna tv tego nie pokaże. Czas antenowy.. zamiast tego wolą puścić 5 minut reklam.

 9. @malinowsky dla chcącego nic trudnego 🙂 Wiem, że na wykorzystanie czasu reklamowego nie ma co liczyć, ale przecież przy okazji każdej gali puszczanej tv zdarzają się przestoje ( chociażby po szybko zakończonych walkach itp.) które zapełniane są rozmowami o dupie maryny. Wydaje mi sie, że można sprawne zmontować taki filmik, żeby trwał 40-60 s, taka wersja pod gale właśnie. A jak się wkeci więcej ludzi w parter to zyskamy więcej "stałych fanów".

 10. Żeby nie  było, mi się pomysł podoba bardzo, ludzi powinno sie dalej edukowac, zxwłaszcza jeśli chodzi o grappling. Tylk ozazwyczaj te rozmowy o dupie maryny są z jakimiś celebrytami którzy sie lansują a telewizji jest to na rękę.

  Fajnie by było gdyby np na KSW, Attack gdzie nie walczy Drwal, Cipek w trakcie takich przestojów robili taką mini szkoleniówkę. 95% widzów to oleje, ale te 5% sie zainteresuje i  już jest sukces. A i dla zawodników to jakaś forma promocji, sposób by dalej w świadomości Januszów  istnieli. Jednak telewizja na to nie pójdzie, bo gdzie Mroczki czy inne Pirógi sie wypromują..

 11. Balaszka i trójkąt z gardy na początek, żeby zrozumieli zagrożenie stwarzane z pleców. Z przebitkami z ujęciami z poprzednich gal. Bardzo fajny pomysł, choć wątpię żeby ktoś zabrał się za jego realizację.

 12. Przyznaję, że zapewne ciężko będzie z realizacją chociaż spróbować zawsze można 🙂 I tu mała sugestia w stronę redaktorów, żeby być może kiedyś przy okazji jakiejś rozmowy zasugerowali ten pomysł odpowiednim osobom…

 13. Idea techniczego worka jest zajebista, dla laików którzy się obijają na macie bez trenerów (tak jak ja) jest pokazane co i jak. Oby tego było więcej bo naprawdę jest przydatne.

 14. Następną techniką, a właściwe powinna być pokazana przez tą jest "przejście do żółwia" pokazane przez Bazelaka.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.