Szymon Bajor, który w swojej ostatniej walce został znokautowany przez Aleksandra Emelianenkę zdecydował się na zakończenie współpracy z klubem Spartakus Rzeszów, z którym od lat był związany i rozpoczął trening w Strefie Sportów Walki Rafała Antończaka. W rozmowie z lokalną Gazetą Codzienną Nowiny powiedział co spowodowało podjęcie takiej decyzji.

Nie ma w tym drugiego dna, ani konfliktu z trenerem Krzysztofem Bańkowskim. Rozstaliśmy się w zgodzie. Ja zwyczajnie potrzebowałem coś zmienić. Mogłem zostać i nadal być na tym samym poziomie. Potrzebowałem jednak odmiany po przegranej. Nie wiem czy praca z nowymi trenerami sprawi, że będę wygrywał z każdym, nie dowiem się jednak, jeśli nie spróbuję. Mam okazję teraz pracować z kilkoma osobami. Rafał Antończak to młody trener, ale ciągle jeździ, do Tajlandii, Holandii tam poznaj nowe tajniki sportów walki. Jest też kilku innych specjalistów.

Po przegranej z Emelianenką Bajor miał złamaną szczękę, ale już z wolna może wracać do treningów.

Przez kilka miesięcy nie mogłem normalnie trenować. Teraz jest jednak już ok. Za mną już okres karencji po operacji, choć na sparingi jeszcze trochę za wcześnie. Na razie nie mogę przyjmować ciosów i ćwiczyć obrony przed m.in. duszeniami.

Wspominając natomiast o dalszych planach związanych z MMA, Szymon powiedział:

W październiku i listopadzie mam Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w K-1 i MMA, może też wystąpię w mistrzostwach w boksie. Nie chcę porywać się na walki zawodowe. Mistrzostwa służb mundurowych będą doskonałym przetarciem, a jak się uda coś dogadać, to w grudniu chciałbym stoczyć walkę zawodową. Nie chcę rezygnować z walki o wyższe cele, zobaczymy, może w nowym składzie się to uda.

Na zakończenie Bajor powiedział również, że jego kontrakt z KSW wygasł.

Mój kontrakt z KSW wygasł. Miałem mieć więcej walk, ale wyszło jak wyszło. Na rynku nie brakuje organizacji, na galach których mógłbym walczyć. Może to być w Polsce lub zagranicą

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.