Wywiad i news by Razor / Boxingnews.pl:

Klika dni temu jedyny polski zawodnik walczący na galach UFC stwierdził, że właściciele KSW organizując walki Mariusza Pudzianowskiego, Przemysława Salety czy Marcina Najmana niszczą polskie MMA. Nam udało się zapytać właścicieli KSW jak reagują na takie słowa Tomasza Drwala oraz co sądzą o zachowaniu zawodnika walczącego na co dzień w UFC.

„Być może on chciał przy KSW lekko zaistnieć, bo w USA jego walkami nikt się za bardzo nie interesuje. Jego walki nie są pewnie aż tak specjalnie…. Jestem zadowolony, że środowisko samo jest w stanie ocenić to, co robimy. My robimy galę MMA dla szerszego grona i taka wypowiedź Pana Tomka, czy kogokolwiek innego spływają po mnie.” – powiedział BoxingNews.pl Martin Lewandowski.

Podobnie na wypowiedź Drwala zareagował Maciej Kawulski, który jasno stwierdził, że jest zawiedziony postawą zawodnika MMA.

„Ja się bardzo zawiodłem na Tomku. Myślałem, że to jest bystry facet. Zmieniłem zdanie… Okazało się, że jego wiedza o polskim rynku MMA zatrzymała się na ostatniej większej dyskotece, na której się bił. Bo przecież na żadnej większej gali nie przyszło mu walczyć. Wyśmiali go fani amerykańscy, wyśmiali polscy, a dzisiaj ja go wyśmiewam. Uważam, że to nawet nie są argumenty, tylko tryskająca żółć. Jeżeli go tak bardzo krew zalewa, że ktoś w saunie zobaczył te jego kalafiory i spytał się, czy ty jesteś tym samym zawodnikiem co bije się w tej samej formule co Pudzian. No to niech się zastanowi kto robi lepszą robotę my czy Dana White? To wszystko jest poniżej jakiejkolwiek godności. (..)Tomek zostań w Stanach! (…) Drwal zaczął wojnę! My to skończymy!” – powiedział BoxingNews.pl Maciej Kawulski.

Właściciele KSW ocenili także walkę Pawła Nastuli, który po długiej przerwie powrócił na ring MMA i pokazał się przed polską publicznością. Zarówno Martin Lewandowski i Maciej Kawulski ocenili jednoznacznie występ Pawła Nastuli jako nieudany.

„Przykro jest, że Paweł zrezygnował z naszej oferty. Żenująca impreza w żenujących okolicznościach na słabo przemyślanym koncepcie, gdzie krytykując nas chcieli się pod nas podłączyć. Przykro jest nam, że chcieliśmy zrobić ukłon w stronę Pawła (a wyszło inaczej). Widać po organizatorach, którzy teraz zapewne myślą o tym, jak uciec z Polski, albo co sprzedać, żeby wypłacić pieniądze zawodnikom, bo ekonomicznie to była kompletna klapa. Paweł Nastula nie jest rozpatrywany pod względem finansowym. My chcieliśmy zrobić ukłon w stosunku do człowieka, który jako pierwszy z polskich zawodników walczył w Pride. Chcieliśmy wynagrodzić człowieka tym, żeby walczył na KSW no i słabo, że on wybrał taką opcję. My wiemy dlaczego on wybrał tak, a nie inaczej i to są po prostu zasady biznesowe, których my nie respektujemy.” – powiedział BoxingNews.pl Martin Lewandowski.

Maciej Kawulski także skrytykował to, co stało się podczas gali w Atlas Arenie i ocenił oprawę oraz organizację całego show jako mizerną.

„Ja nie przywykłem komentować walk, których nie widziałem. A realizacja kamerowa tej gali była gorsza niż moja realizacja na komórce dzisiejszego media treningu. Jedyne co mnie rozśmieszyło to, że sędzia, który sędziuje Mainv Event w ringu po przerwanej walce chciał ją wznowić po boksersku na środku. Zastanawiałem się nad tym przede wszystkim. Smutnych rzeczy było mniej więcej tyle, ile pustych miejsc na hali.” – powiedział Maciej Kawulski.

Właściciele KSW nie kryją, że nie widzą już miejsca dla Pawła Nastuli na gali KSW i nie wyobrażają sobie tego, że mógłby on jeszcze pojawić się na jednej z gal największej federacji MMA w Polsce.

„Na pewno (Paweł) nie pojawi się na KSW z obecnym sztabem doradczym. Ja nie mam ochoty robić z tymi Panami interesów. Być może kiedyś przyjdzie taki czas, że będziemy kiedyś rozmawiać z nim.(…)  O co chodzi? To była dla Nastuli walka na przetarcie, a takie walki ogląda się w towarzystwie kolegów. Przeciera się, a potem bije się z prawdziwymi przeciwnikami. ” – powiedział Maciej Kawulski.

„Myślę, że za dwa lata to Paweł nie będzie już zainteresowany walkami z racji wieku. My już straciliśmy dwa lata gadki z tymi panami. Wydaje mi się, że temat jest na tyle zgniły, że nikt już na to nie czeka. Każdy chciał zobaczyć jak Paweł walczy w Polsce na żywo. Ten cały mit prysł i nie wiem, czy jest jeszcze sens. My zawalczymy i to chyba będzie ciekawsze.” – powiedział Martin Lewandowski.

Z pierwszej części wywiadu kibice dowiedzą się także komu kibicują właściciele KSW w pojedynku Kułak vs Dowda!

Druga część wywiadu już jutro!!! Warto poczekać!!!

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.