w

Dwie debiutujące w największej organizacji MMA w Polsce zawodniczki, Sylwia Juśkiewicz i Karolina Wójcik zmierzą się ze sobą 10 października na gali KSW 55 w Warszawie.

Dla Sylwii Juśkiewicz (MMA 9-5) walka na gali KSW 55 będzie powrotem do startów po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzjami. Juśkiewicz w swoim zawodowym debiucie zmierzyła się z Joanną Jędrzejczyk. Walczyła też dla japońskiej organizacji Rizin FF oraz w Polsce dla kobiecej organizacji Ladies Fight Night. W ostatniej swojej walce w 2018 roku pokonała na gali TKO 43 w Kanadzie przez niejednogłośną decyzją sędziów Alyssę Krahn. Było to jej drugie zwycięstwo z rzędu.

Karolina “Polish Assassin” Wójcik (MMA 6-2) pierwsze kroki w MMA stawiała w lokalnych angielskich organizacjach MMA by potem walczyć dla takich federacji jak Brave CF, EFC czy Venator. W swoich czterech ostatnich występach zaliczyła trzy zwycięstwa pokonując Chiarae Penco, Roberte Zocco i Marię Ribeiro. Musiała za to uznać wyższość Eweliny Woźniak z którą przegrała w zeszłym roku przez niejednogłośną decyzję na gali Contenders Norwich 27.

Gala KSW 55 odbędzie się 10 października a główną atrakcją wydarzenia będzie rewanżowe starcie o pas mistrza wagi średniej pomiędzy broniącym tytułu Scottem Askham a Mamedem Khalidovem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.