O walce Łukasza Jurkowskiego z Szymonem Kołeckim mówiło się od dawna. Panowie początkowo mieli zmierzyć się z sobą podczas gali KSW 54. Ostatecznie jednak z powodu kontuzji „Jurasa” do ich pojedynku dojdzie na KSW 55.

Zobacz również: Kołecki zaprzecza informacjom o walce z innym rywalem. „Proponowałem, że zmniejszę wynagrodzenie”

Przed nadchodzącym starcie Martin Lewandowski, jeden z szefów KSW, przedstawił w mediach społecznościowych swoje spojrzenie na nadchodzący pojedynek i napisał:

Są walki, których nie trzeba reklamować. Do tej walki miało już dojść – nie doszło. Co było później widzieliśmy. Pretensje, wzajemne oskarżenia, rozgoryczenie, emocjonalne wywiady… Jednak przeznaczenia nie oszukasz, ta walka jest im po prostu pisana. Aż się boje co będzie się działo w mediach przed nią. Panie i Panowie:

Pierwszy mistrz KSW Łukasz Juras Jurkowski vs mistrz olimpijski Szymon Kołecki.

Doświadczenie vs siła.

Są walki których nie trzeba reklamować. Do tej walki miało już dojść – nie doszło. Co było później widzieliśmy….

Opublikowany przez  

Szymon Kołecki jest mistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów. Do świata MMA trafił w roku 2017. Dziś walczy dla organizacji KSW, ale początkowo bił się dla PLMMA i Babilon MMA. Wybór mniejszych organizacji na początek kariery w świecie sportów walki był świadomą, biznesową decyzją Kołeckiego. Dziś Szymon Kołecki ma za sobą 9 walk na zasadach MMA. Od roku 2019 bije się w organizacji KSW. Do tej pory pokonał w niej Damiana Janikowskiego i Mariusza Pudzianowskiego.

Łukasz Jurkowski jest związany z KSW od samego początku istnienia marki. Wziął udział w pierwszej gali organizacji i zwyciężył wówczas w ośmioosobowym turnieju. Reprezentujący taekwondo zawodnik walczył też podczas kolejnych jedenastu gal KSW. Natomiast w przerwach pomiędzy starciami w Polsce, bił się również w Chorwacji, Rosji, Słowenii, Bułgarii i USA. W tym czasie został też, w duecie z Andrzejem Janiszem, komentatorem gal KSW.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.