mamed

Zdaje się, że powoli nabiera biegu sprawa tak upragnionego przez kibiców nad Wisłą pojedynku o tytuł mistrzowski KSW w wadze średniej – ewentualne starcie pomiędzy aktualnym mistrzem federacji – Michałem Materlą (MMA 22-4, 2. w Rankingu PL) i najlepszym polskim zawodnikiem w kategorii średniej Mamedem Chalidowem (MMA 30-4-2, 1. w Rankingu PL) rozwiązałoby za jednym zamachem dość patologiczną sytuację w czołowej europejskiej marce, jaką jest KSW, ustaliło miejsca w rankingach i mile połechtało podniebienia zarówno niedzielnego, jak i najbardziej wybrednego fana.

Jeszcze na początku czerwca współwłaściciel KSW Martin Lewandowski w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego sugerował, co z resztą wydawało się bardzo logiczne, że na warsztacie organizacji są prace nad zestawieniem w tym roku polskiego Czeczena z niedawnym pretendentem do mistrzowskiego tytułu Tomaszem Drwalem (MMA 21-5-1, 3. w Rankingu PL), czyli przegranym w walce o pas:

Do końca roku czekają nas trzy gale. Pierwsza być może w Częstochowie, druga w Londynie i trzecia, również być może, w Krakowie. Nie jest tajemnicą, że Mamed w Tauron Arenie mógłby walczyć z Drwalem, który w swoim mieście jest przecież dużą gwiazdą. Do oficjalnego potwierdzenia walki jest jednak jeszcze daleko.

Jak się później okazało do gali w Mieście Świętej Wieży w ogóle nie dojdzie, ze względu na uroki tamtejszej hali sportowej, czyli do końca 2015 roku pozostają dwa wydarzenia – pewne w Londynie i być może w Krakowie. Chwilę po ukazaniu się materiału w Przeglądzie Sportowym nastąpił kompletny zwrot akcji. Mianowicie, jak udało się dowiedzieć Arturowi Mazurowi z Wirtualnej Polski na celowniku federacji było nie starcie Chalidowa z Drwalem, a właśnie z Materlą, o czym poinformował drugi ze współwłaścicieli KSW – Maciej Kawulski, jasno nakreślając plan:

To prawda, prowadzimy zaawansowane rozmowy w sprawie walki Materli z Chalidowem. Ze sportowego punktu widzenia jest to najbardziej naturalne zestawienie. Co za tym idzie, nie toczymy żadnych negocjacji dotyczących walki Chalidowa z Drwalem. W tym momencie jest ona melodią przyszłości. Być może kiedyś do niej dojdzie, ale tylko w wyniku kolejnych rozstrzygnięć w kategorii średniej. (…) Jeśli Drwal wyjdzie do klatki KSW w 2015 roku, to jego rywalem nie będzie Chalidow. Rewanż z Materlą też nie wchodzi w grę.

Naszej redakcji wówczas udało się potwierdzić, że mistrz wagi średniej Michał Materla faktycznie był w tym czasie w Warszawie na negocjacjach w sprawie konkretnej walki. Kilkanaście dni później atmosferę dodatkowo podgrzał zawodnik Berkut Arrachion Olsztyn, który wyraził chęć walki ze szczecińskim Berserkerem.

Michał już od kilku lat jest mistrzem KSW. Środowisko MMA w Polsce cały czas podkreśla, że ja również zasłużyłem na walkę o pas. Ze względu na naszą przyjaźń, ciężko jest mi sobie wyobrazić taki pojedynek. Z drugiej strony chyba nadszedł taki moment, że jesteśmy trochę przyparci do muru, że trzeba tę hierarchię w KSW w końcu ustalić. Trzeba przy tej okazji pamiętać o kibicach. Zawsze podkreślaliśmy, że oni są dla nas najważniejsi, że to dla nich walczymy. I czy teraz, kiedy oni tak bardzo chcą zobaczyć ten pojedynek, mamy im powiedzieć „nie, nie zrobimy tego”? (…) Ja jestem na „tak” i wydaje mi się, że Michał też jest na „tak”, ale pojawia się jeden problem. Musimy w sobie znaleźć motywację potrzebną do tego pojedynku…

O ile wtedy brakowało motywacji, teraz już chyba najwidoczniej nie brakuje, a perspektywa tak fantastycznego zestawienia jest coraz bliższa. We wczorajszym ekskluzywnym wywiadzie dla rosyjskiego portalu Valetudo.rupełne tłumaczenie znajdziecie tutaj – Mamed Chalidow zdradził prawdopodobny termin walki i jednoznacznie wskazał, że przeciwnikiem będzie Michał Materla, a tematem rywalizacji będą najwyższe laury w kategorii średniej organizacji KSW:

Teraz nie interesuje ten pojedynek (przyp. red. Chalidow – Drwal), ani mnie, ani KSW. Następna moja walka zaplanowana jest na koniec listopada – początek grudnia. Będzie to starcie o pas i odbędzie się w Krakowie. Ciężko mi było bić się z kimś bliskim. Ale sport, to sport i podjąłem decyzję, że trzeba szanować naszych kibiców i dać tę walkę. Nie musimy wyjaśniać między sobą, kto jest lepszy. Tego wymagają nasi kibice. Można powiedzieć, że my, jako sportowcy bez nich nie istniejemy na arenie, dlatego to wszystko dla nich.

Jak pokazuje historia – nie ma co chwalić dnia przed zachodem słońca… Teraz trzeba tylko oczekiwać oficjalnych kroków ze strony duetu K&L i modlić się o mnóstwo zdrowia dla zawodników oraz by kontuzje oszczędziły tak fenomenalne danie główne!

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

38 KOMENTARZE

 1. Jeszcze info o podpisie, a potem czas oczekiwania. Jak wejdą na wagę to będę już pewny, że zawalczą na 99%.

 2. Materla ma szansę sprawić niespodziankę, tak samo jak w walce z Gorylem z Krakowa. Będę trzymał kciuki 😆

 3. Ludze sie, ze MM ma jeszcze ambicje sportowe i chce isc do UFC, wiec zycze mu z calego serca wygranej, a potem wyrwania sie z sidel KSW.

 4. To by był prawdziwy hicior.Chce bardzo tej walki.I też się łudze,że Cipek jeszcze myśli o UFC ale powątpiewam patrząc na hajsy w UFC po podpisaniu umowy z Reebokiem może być za mało w kiermie w porównaniu do tego co jest teraz.

 5. Shajs

  @mat01
  W razie wygranej Michała nie sądzę, żeby poszedł do UFC 🙂
  Byłby undisputed one and only ksw champion.

  Musisz od razu niszczyc marzenia? :dry:

 6. mat01

  Ludze sie, ze MM ma jeszcze ambicje sportowe i chce isc do UFC, wiec zycze mu z calego serca wygranej, a potem wyrwania sie z sidel KSW.

  W razie wygranej czeka go rewanż na Narodowym, a nie UFC…

 7. No i najwyższy czas na tą walkę.Trzeba jeszcze tylko poczekać na oficjalne potwierdzenie bo w tej kwestii różnie może być a potem War Materla!!!!

 8. Całym sercem za Michałem!!
  Od walki z Drwalem gdzie w niego nie wierzyłem, zobaczyłem że jest mega poukładanym zawodnikiem i super sobie radzi!
  War Cipek!

 9. Oczywiście ze Michał Materla prawdopodobnie wygra tą walkę. A co do samego zestawienia, moim zdaniem zgoda, jest ono jak najbardziej logiczne, naturalne, na polskie warunki hit hitów, walka na bardzo wysokim sportowym poziomie, ale jednak mając na widelcu takie walki jakie daje nam UFC, nie mam wielkiego ciśnienia na pojedynek Materla-Chalidow. Na świecie czyli w UFC jest tyle fantastycznych zestawień, że gdyby do tej walki nigdy nie doszło, Polscy fani nie powinni bardzo narzekać, chociaż wiadomo że walka sportowo bardzo dobra, ale co do zawsietosci w samym pojedynku mam wątpliwości…

 10. Masu

  Knajpa czy Arena Panowie?

  Ważne żeby się najebac. Pinta/pod wawelem-ksw-pinta-kebab-banialuka. Od razu mówię, że ktoś innym tym razem będzie miał nadzór nad Tsubasa.

 11. Michał błagam, zrób co musisz: wpierdalaj koks, ćwicz dim sum, kradnij, sypnij piaskiem w oczy jak Bolo Yeung, zaczaj się przed walką z @Ruff Ryder i bejsbolami ale tak wpiedol Mamedowi żeby już nigdy nie udzielał wywiadów.

 12. Oby do tej walki doszło i wszystko się wyjaśniło w kat. średniej. Jaja będą jak Cipek wygra i pójdzie do UFC 😉 Byłyby niezłe jaja

 13. Zarzućcie ankietę z pytaniem "Kogo CHCIAŁBYŚ zobaczyć jako zwycięzcę?". Ciekaw jestem wyników.

  :crazy:

 14. Taka walka z łaski i na siłę to mnie nie kręci. Co za różnica kto wygra? Tyle że w superexpresie napiszą Khalidow pokonany! a jak wygra Mamed to …nie napiszą. 😉

 15. Będzie fajna walka, a chłopaki zarobią dobre pieniądze. Ciekawe czy KSW wykorzysta pretekst do podwyżki ppv?

 16. Mnie ta walka już w ogóle nie kręci. Oczywiście uporządkuje to wieloletnią patologię w średniej KSW. Ale co poza tym? Z punktu widzenia KSW nic to nie daje. No chyba, że Materla jest już podpisany z UFC.

 17. Rywal dla Mameda na poziomie Jay'a Silvy nijak mnie nie kręci. Wiem ,że znowu ludzie załapali podjarke bo wygrał z wiekowym startowo i skontuzjowanych Drwalem, ktory nijak nie był przygotowany do tego co jedynie Materla potrafi czy przewrócić i leżeć. Niestety ale stójka Materli jest poziom niżej od Jay'a Silvy.

 18. "Musimy w sobie znaleźć motywację potrzebną do tego pojedynku…'Ufff, całe szczęście że nie pieniężnej bo już bym się martwił.

 19. KSW nie ma pieniędzy na wynajem Tauron Areny bo cały hajs idzie na wypłatę dla Cipka i Mameda. Droga przyjaźń 🙂

 20. Materlla tak silnie upodobnił się do muzułmanów że ta walka jest mi obojętna.Nie ważne kto wygra. Wygra Islam .

 21. Fresh

  [​IMG]

  Nie posible, w innym temacie chciał żeby Asia udowodniła swija wartość w walce z facetami.

 22. Comber

  Ważne żeby się najebac. Pinta/pod wawelem-ksw-pinta-kebab-banialuka. Od razu mówię, że ktoś innym tym razem będzie miał nadzór nad Tsubasa.

  Jak pójdę z Wami, to nie zdziwię się, jak też będe miał walkę z cieniem 😀

  A przy okazji tematu… WAR CIPAO!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.