Organizacja KSW postanowiła spełnić prośbę mistrza wagi ciężkiej Phil De Fries i na grudniowej gali KSW 57 zestawiła go z Michałem „Masakrą” Kitą!

Michał Kita (MMA 20-11) podczas sierpniowej gali KSW 54 w pięknym stylu powrócił do największej organizacji MMA w Polsce nokautując w pierwszej rundzie Michała Andryszaka. Było to drugie zwycięstwo z rzędu „Masakry” po wcześniejszej wygranej nad Igorem Pokrajacem podczas gali FEN 28.

Kita to prawdziwy weteran światowych ringów i klatek. 40-latek toczył boje między innymi w Anglii, Szkocji, Holandii, Finlandii, Rosji, USA oraz we Włoszech i Czechach. „Masakra” ma na koncie występy dla takich światowych organizacji jak M-1 Global czy Bellator MMA.

Phil De Fries po raz ostatni walczył w KSW podczas gali KSW 50 w Londynie podczas której pokonał Luisa Henrique. Anglik wygrał z pretendentem przez nie jednogłośną decyzję i obronił pas mistrzowski KSW w wadze ciężkiej. Wcześniej obronił swój pas w starciu z Tomaszem Narkunem, a przed nim z Karolem Bedorfem. Mistrzem KSW został w roku 2018 kiedy pokonał Michała Andryszaka. Obecnie ma na koncie pasmo 6 zwycięstw z rzędu.

Gala KSW 57 odbędzie się 19 grudnia w studiu telewizyjnym w Łodzi. Podczas wydarzenia organizacja KSW zapowiedziała również występ byłego mistrza wagi półśredniej, Borysa Mańkowskiego (MMA 21-8) oraz mistrza w wadze koguciej Antuna Racica (MMA 24-8-1)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.