Organizacja KSW potwierdziła właśnie w specjalnym oświadczeniu krążące od wczoraj w sieci informacje o wycofaniu się Pawła Słowińskiego z gali KSW 15:

Z przykrością informujemy wszystkich fanów wszechstylowej walki wręcz, że na piętnastej gali „Konfrontacji Sztuk Walki’ nie dojdzie do pojedynku pomiędzy dwoma debiutantami w formule MMA, Marcinem Różalskim i Pawłem Słowińskim. Ten drugi z przyczyn osobistych nie może pojawić się w Polsce w terminie, gdy odbywać się będzie gala KSW15.

– Jestem mocno rozczarowany zachowaniem Słowińskiego. O tym, że istnieją jakiekolwiek okoliczności mogące uniemożliwić wyjazd z kraju powinien poinformować na etapie potwierdzania walki. Już nigdy nie zobaczymy dwóch najbardziej znanych polskich zawodników K1 w debiutanckiej walce MMA i dlatego osobiście bardzo żałuję, że nie dojdzie do tego pojedynku – wyznaje Martin Lewandowski.
– To są zawsze przykre momenty . Szczególnie w tej branży, bo to nie gra zespołowa i utrata jednego zawodnika jest tożsama z utratą całej gry, walki. Przykro jest fanom, nam, przykro jest wszystkim.
Marcin wkrótce otrzyma propozycję nowego przeciwnika, a już dziś wiemy ,że jest gotów na o wiele więcej niż był kiedy oficjalnie rozpoczął treningi MMA. Różalski dziewiętnastego marca odbędzie swoją pierwszą walkę na KSW bez względu na wszystko –
mówi Maciej Kawulski.

Poniżej prezentujemy zeskanowane oświadczenie Słowińskiego, a także jego tłumaczenie.

Drodzy Polscy fani
Chciałbym przeprosić wszystkich za to, że nie wystąpię na gali KSW 19 marca. Z przykrością muszę ogłosić, że z powodu wcześniejszych zobowiązań i przyczyn osobistych muszę być w tym czasie w Australii.
Mam nadzieję wystąpić jeszcze w przyszłości w Polsce na innej gali KSW. Kiedy pojawi się taka możliwość, zrekompensuję fanom moją marcową nieobecność, dając dobrą walkę.
Paweł „the Sting” Słowiński

Pragniemy również poinformować, że nadal aktualny jest występ „Różala”. Wkrótce poznamy nazwisko jego nowego przeciwnika.

72 KOMENTARZE

 1. Szkoda ze nie dojdzie do tej walki. Ciekawe kogo sprowadza dla Różalskiego, może jakiegoś obcokrajowca z K-1 ?? 😀

 2. Nie wiadomo co było przyczyna. To musiało być coś ważnego skoro odwołał walkę. Szkoda, ale coż. Krytykować go nie będę.

 3. o z jaroszem wojna kiedys była, a moze głuhov ma jeszcze kontrakt z ksw?

 4. Coz i tak bywa. Zawodnicy tez sa ludzmi zmagajcymi sie z roznymi problemami w zyciu. Moze dzieki temu Rozalski dostanie kogos latwiejszego na przetarcie w MMA.

 5. Ostatnio oświadczył się swojej dziewczynie. Nie wiem czy to ma jakiś wpływ… Skoro to Polak to czemu pisze po angielsku do polskich fanów? 😐

 6. Bo w swoim wordzie nie ma wtyczki z polskim słownikiem 😉
  Mam nadzieję, że KSW nie pójdzie na łatwiznę zestawiając Różala z Coco.

 7. Chciałbym zobaczyć Różala obijającego Dąbrowskiego który także nie jest tuzem parteru. Ale to raczej jest niemożliwe.

 8. Głuhov to za wysokie progi dla Różalskiego. Lepszy w stójce a w parterze ze względu na doświadczenie zapewne też

 9. Ja chcę Bazelaka!

  Ma świetną stójkę jak pokazywano, więc da radę z Różalem …;) Dobry start na debiut 😀

 10. Peter Graham byłby ciekawy, ale myślę że na NIE są te same argumenty które są przeciw Głuhovowi 🙁

 11. Golda87: Chociaz… przeciez Gluhov walczyl ze Slowinskim i przegral przez KO, wiec jak stojka Slowinskiego byla OK to Gluhova tymbardziej. Dawac go dla Rozala !

 12. Molski przegrał eliminator do turnieju, a mimo to i tak się w nim znalazł.

 13. Z tego co mówią właściciele KSW,jeśli Paweł wiedział,że nie będzie mógł walczyć,to czemu podpisywał kontrakt? Jeśli naprawde tak jest,to nie fajnie z jego strony,iż tak się zachował…

 14. Podejrzewam, że po minucie świetna stójka Bazelaka zamieniłaby się w rozpaczliwą próbę parteru i wiara w swoją siłe strongmana. No, ale jak na debiut obu to myślę, że walka w sam raz, choć zapewne nie dla przegranego…:)

 15. No w sumie tak, lepiej dać mu leszcza, którego zleje, z Bazelaka zrobić masakratora, który zleje kogoś na KSW Extra i mają dwie potencjalne gwiazdy zamiast jednej 😉 Ciekawe jestem tylko czy Bazelak przyjąłby takie wyzwanie, bo to co miał z nogą przed KSW FC to nic w porównaniu do tego co by miał po tej walce. A Różal pewnie by to wziął, chyba, że nie chciałby się bić z kimś bez przeszłości typowo walecznej.

 16. B2K: Różal chce zarobić, więc dlaczego miałby nie wziąć Bazelaka? Odmowa byłaby w sprzeczności z jego barbarzyńską ideologią 🙂

 17. Graham dobry przeciwnik, wolałbym go dla Bedorfa. Ładnie by po zwycięstwie w rankingach podskoczył

 18. Jarosz już od jakiegoś czasu nigdzie nie występuje, chyba zakończył karierę.

 19. Dawać Badziewiaka na ring. Obaj mają marne pojecie o parterze więc byłoby ok.

 20. Bazelak ok. Blade: jak dla mnie to oczywiste, że Słowiński pojechałby Różalskiego w stójce, no ale w parterze mogłoby być różnie.

 21. Golda dlaczego dla Ciebie takie oczywiste, że Słowiński POJECHAŁBY (rozumiem kompletnie zdominował ) Różalskiego?

  Takie masz zdanie czy po prostu oglądałeś trochę K-1, a akurat tam Różala nie było i zafascynowany jesteś Pawłem?

 22. Born2kill: jeśli chodzi o fascynacje, to jedynie mogę być mało obiektywny oceniając Andrzeja Gołotę i Pawła Nastule(moi idole). No ja to tak widzę ale jakoś dużo K-1 nie oglądałem więc może nie mam racji

 23. golda masz rację Paweł zlałby Różala w stójce, no chyba, że zobaczylibyśmy komedię w rodzaju Najman vs Saleta, wtedy różnie mogłoby się to zakończyć.

  Jeśli ma być kickboxer to ja chętnie widziałbym z Różalem Michała Olasia. Wie ktoś co on teraz porabia?

 24. Panowie a może Łukasz Jarosz vs Łukasz Jurkowski 2 na zasadach MMA ? Różalski vs. Bazelak.

 25. Venom aż tak Róźal stracił na wartości jako fighter czy wogle go nie cenisz? 😉 Na ile go znam nie sądze by nawet Ali "zlał go". Spodziewałbym się raczej wojny dwóch, ciężkich stójkowiczów.

  Golda i tak nie odpowiedziałeś mi dlaczego to takie oczywiste, że Slowiński "zlałby" Różala:P

 26. Nie zdziwię się jak załatwią Najmana!!! Olaś młody to może go jeszcze w MMA zobaczymy. Ja chciałbym zobaczyć Szpilkę i Kosteckiego w MMA(cygan mówił kiedyś, że trenował zapasy i na pewno dałby se radę w MMA a w jego wadze nie mamy wielkich nazwisk), no ale obecnie w boksie lepiej płacą, a Szpilka może już się bije w vale tudo(pod celą)

 27. Born2kill: napisałem, że tak to widzę i zdania nie zmienię, ale dodałem, że mogę nie mieć racji(skoro ty jesteś takim ekspertem), nie chce mi się kontynuować tej dyskusji na temat ich walki. Ja Różalskiego i Słowińskiego oceniam tylko z youtuba a Ty może z nimi sparowałeś 🙂 więc nie będę się kłócił

 28. KSW miało dobry pomysł na Bazelaka:
  Pokaż co potrafisz na małej gali a może dostaniesz szansę na dużej.
  Kamilowi najpierw zaproponowałbym FC lub galę Extra.

 29. Golda zdecydowanie z nimi nie sparowałem, niestety chłopaki ważą prawie dwa razy tyle co ja hehe 🙂

  Skoro Venom przyznał Ci rację to pewnie jesteś jej bliższy, choć osobiście się dziwię tej deklasajcji Różala w starciu, do którego jednak nie dojdzie. Nie jest to debiutant, swoje się poobijał, może nie ma takiego nazwiska jak Słowiński, ale bez przesady…Tak myślałem, ale wciąż czekam na odpis Venoma czemu tak skrajnie to zostalo przedstawione w jego potwierdzeniu Twojej tezy 🙂 Bez złośliwości, po to forum, aby dyskutować.

 30. Born2kill Jarosz zastopował Różala niskimi kopnięciami, Słowiński choć trochę mu się przytyło jeśli chodzii o niskie kopnięcia to cały czas jeden z najlepszych na świecie. Zakładam, że obaj biliby się w stójce, a w tej płaszczyźnie Paweł jest po prostu o kilka klas lepszy.

 31. No ogólnie Słowiński na papierze jest lepszy, walczył z lepszymi fighterami(potrafił się kiedyś nawet Bonjaskyemu przeciwstawić) ,ma świetnie opanowane lowkicki (główne kopnięcia w MMA). Różalski chyba zbił kiedyś Jarosza no ale gdzie Krym a gdzie Rzym. Tyle, że jeśli chodzi o stójkę to ciężko ocenić zawodników na przestrzeni lat, zawodnik straci trochę dynamiki i aż żal patrzeć np. Tim Sylvia, Mike Tyson

 32. A no tutaj Venom napisał, że to jednak Jarosz zbił Różalskiego hehe

 33. Jarosz pokonał Rożalskiego przez lowkicki w finale turnieju, w ktorym Różal miał 2 bardzo ciężkich przeciwników, a Jarosz bardzo łatwych i Jarosz wyszedł świerzy, a Różal wyobijany. Walka tak na prawdę nie pokazała z tego powodu kto jest lepszy.

 34. No dlatego mogliby go załatwić tym bardziej, że byłby to rematch. No ale z teamu KSW to lepiej Najmana jak Głuhova, czy Bedorfa

 35. K1 nie oglądam, wole boks, ale patrząc na to co wyszło z występu dobrego kickboxera Salety w MMA…
  Niech lepiej Różalski potrenuje parter aby nie było jakiś dziwnych kulanek po ringu 😉

 36. Albo Omeljańczuka. Z Polski to jeszcze Kołacin byłby dobry gdyby nie FAŁ tydzień póżniej

 37. Hmmm, co do tego turnieju to nawet Różal opowiadał w jednym z wywiadów przez kogoś wrzuconych. Nieumiejętność walki w turnieju na jednej gali, a jedna walka na glai to wręcz w sportach walki wielka różnica. No, ale te kilka klas tez mi dość mocno brzmi. No nic, teraz to już się nie dowiemy pewnie jakby było, ale licze, że chociaż Różal pokaże się z dobrej strony i pokaże, że nie tak łątwo go obić. Różal tez się obijał między innymi z Kongo, no ale to i tak zamierzchła historia już.

  Parter to już inna bajka, trzeba trenować jeśli się myśli poważnie o MMA i tyle krótko mówiąc. No, Saleta dostał bodajże zapaśnika jeśli dobrze pamiętam, wiadomo bylo jaką strategię przyjmie, a że była to walka typowego strikera z typowym parterowcem to wynik zwykle jest jeden i wiadomo w którą stronę.

  Dzięki za odpowiedź 🙂

 38. Troszkę ponad miesiąc do gali więc wątpie żeby ktoś naprawdę poważny stanął na przeciwko Różala. Najman albo Bazelak to moje typy.

 39. Kongo zlał Różala, na prawdę chcecie to porównywać z walkami z Harim, Schiltem czy Bonjaskym, wygranymi z Kruthem, Grahamem, Bajramim, Samedovem, Breggym czy Quarteronem. Przecież to inna liga. Do tego Paweł jest cały czas aktywnym sportowcem, w zeszłym roku stoczył 10 pojedynków, a Różal 0.

 40. Najbardziej widowiskowa walka odwołana. Noż (cenzura). Chociaż walka Różala z dobrym grapplerem też może być fajna.

 41. Różal powinien walcyzc ze saletą, oby fdwaj kiedyś walczyli więc rewanż był by dobry, a saleta coś mówił że jeszcze z jedną walkę by mógł stoczyć, no ale miało być ksw czysto z gwiazdami a nie z celebrytami, no to ja bym proponował jakiegoś zagranicznego k-1, bo w polsce to tylko jarosz jest dobry z k-1 i różal, Mighty mo albo peter graham, ale żeby też nie przesadzać z tym poziomem no żeby walka była wyrównana w stójce, no bo jak by rywalem był mighty mo albo badr hari to różal by mógł szanse w parterze upatrywać, bo z takimi zawodnikami to był by bez szans, no ale z drugiej strony, khalidow i błachowicz tak samo dostali klase światową więc czemu różal nie mógł by dostać

 42. Jest szansa że Sting przyjedzie na KSW 15 hurrrraaaa

  P.S.
  Ten muzyk znaczy się ;]

 43. Tu Venom masz niezbite dowody na potwierdzenie tego co mówisz, no ale wierzyłem, że walka to walka i każda wygląda inaczej, a kto by wygrał wyjaśniłoby się w ringu, ale się niestety nie wyjaśni.

 44. Zapomnieliście jeszcze o pewnym jednowymiarowym fighterze hehe, dokładniej stójkowiczu, a jeszcze dokładniej trenującym boks który może wystąpić jako rezerwowy za Sting’a hehe. Ładny nokaut byłby w tej walce:)

 45. Ta, Saleta, może kiedyś, ostatnio mało mu Najman głowy nie urwał a chcecie go zestawiać z Różalem:)

  Słowinski to bardzo mocny przeciwnik dla Różala, więc kosztem widowiska, ale myśle, że dla Różala na przetarcie dużo lepszy był by Gluhov. No zobaczymy co tam wymyślą. Mam nadzieje, że będzie to stójkowicz.

 46. kurde szkoda, cieszyłem się bardzo na tą walkę i moim zdaniem ustawienie jej było super robotą KSW. Tak jak mówi Lewandowski, szansa na debiut ich dwóch na raz w MMA stracona :/

 47. Różal to nie ta liga co Sting wg mnie. Jak ktoś już napisał Najmany, Bazelaki, Doktory tego typu zawodnicy powinni z nim zawalczyć.

 48. malinowsky

  Czemu Doktora porównujesz z tymi panami?

  Może nie ma jakichś wybitnych osiągnięć, ale bez jaj…

 49. Przemys_law moj blad sory. Doktor troche dluzej sie tym zajmuje. Mój błąd.

 50. malinowsky

  Doprawdy niesamowite jest Twoje zachowanie. Większość, jak Im się zwróci uwagę, to chociażby nie miała pojęcia o sprawie o jakiej się wypowiada, trwa przy swoim, jak 300 Spartan.

  Gratuluję postawy!

  Wracając do tematu, to walka z Jaroszem to byłby świetny pomysł, ale chyba jest za mało czasu do gali. A więc pewnie Gluhov, może Zablotny? Wg mnie M. Najman, dopóki nie wygra z kimkolwiek walki na Fight Club, to na dużą galę nie wróci. Jedyna ewentualność to rewanż z Saletą.

 51. Zablotny dobry parterowiec. Na debiut dawać zawodnikowi k1 parterowca?

 52. Dlatego napisałem "może". Zbyt wielu ciężkich na KSW się nie biło.

  Trochę z innej beczki – ktoś wie co dzieje się z pogromcą Salety na KSW 7 – Malkashyanem (bodajże tak się zwał), bo jak sprawdzałem niedawno na sherdogu, od tego czasu nie wykazuje aktywności.

 53. Przemy_slaw
  dzieki 🙂 zbyt pochopnie dodalem Doktora.
  Jarosz byłby fajną opcją, ale KSW pewnie wybierze Kostie.

 54. Ja postawiłbym chyba na Omeljańczuka. Nie widze Różalskiego w walce z Gluhovem

 55. Nie wydaje mi się, żeby przyczyną odwołania wizyty Pawła były zaręczyny. To nie ten typ gościa raczej.

  Pod koniec lutego Paweł ma zaplanowaną walkę w Australii na pełnych zasadach boksu tajskiego. Myślę, że raczej to jest przyczyna, ale z drugiej strony ogłoszono tę walkę kawał czasu temu. Na pewno już o niej wiedziałm, gdy rozmawiał z KSW.

  Padło pytanie dlaczego Stig pisze po angielsku. Odpowiedź brzmi: bo po polsku prawie nie umie. Wiem, bo widziałem :]

  Też jestem ciekawy co dzieje się z Pawłem Olasiem. Jakoś zniknął.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.