KSW35_gamrot_barnaoui_media

Wczoraj pisaliśmy o tym, że organizacja M-1 Global grozi KSW pozwem jeśli walka ich (byłego już) mistrza Mansoura Barnaouiego, nie zostanie ściągnięta z karty walk gali KSW 35. Polska organizacja odpowiedziała na te groźby własnym oświadczeniem:

W związku z pojawiającymi się w mediach informacjami na temat roszczeń wysuwanych wobec Federacji KSW oraz zawodnika Mansoura Barnaoui przez federację M-1 Global, Federacja KSW oświadcza, co następuje.

W dniu 6 kwietnia 2016 roku pomiędzy Federacją KSW a zawodnikiem Mansourem Barnaoui zawarta został umowa regulująca udział zawodnika w galach MMA organizowanych przez KSW. Umowa ta została zawarta z inicjatywy zawodnika, który wyraził chęć uczestniczenia w wydarzeniach organizowanych przez KSW. Zgodnie z zapewnieniem pana Barnaoui, nie jest on związany kontraktem promotorskim ani żadnym innym z M-1 Global, lub jakąkolwiek inną grupą promotorską. Federacja KSW nie znajduje żadnych podstaw faktycznych lub prawnych podważających prawdziwość oświadczenia zawodnika.

Nie są zgodne z prawdą pojawiające się w mediach informacje, jakoby Federacja KSW nie ustosunkowała się do stanowiska M-1 Global, w tym unikała kontaktu i podjęcia negocjacji. Pomiędzy Federacją KSW i M-1 Global prowadzone były rozmowy, w trakcie których M-1 Global nie przedstawiła okoliczności, które w ocenie KSW mogłyby zasadnie podważyć stanowisko prezentowane przez zawodnika. W toku rozmów, Federacja KSW przedstawiła M-1 Global propozycję polubownego rozwiązania sporu, która jednak nie została przyjęta.

W konsekwencji, wszelkie roszczenia M-1 Global wobec Federacji KSW i pana Mansoura Barnaoui należy uznać za pozbawione podstawy faktycznej oraz prawnej i jako takie nie mające wpływu na zaplanowaną na dzień 27 maja 2016 roku walkę pomiędzy Mateuszem Gamrotem a Mansourem Barnaoui.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

40 KOMENTARZE

 1. Eeee takie to słabe. Zawsze jak widzę w nagłówku oświadczenie to liczę na coś w stylu oświadczenia Trenera.

 2. Cloud

  W toku rozmów, Federacja KSW przedstawiła M-1 Global propozycję polubownego rozwiązania sporu, która jednak nie została przyjęta.

  Czyli będzie wbite…

 3. KSW pierwsza organizacja na świecie pod względem oświadczeń ich zawodników oraz ludzi skojarzonej z nia. Niewiarygodne. :DC:

 4. Cloud

  Umowa ta została zawarta z inicjatywy zawodnika, który wyraził chęć uczestniczenia w wydarzeniach organizowanych przez KSW.

  Tzn to zawodnik odezwal sie do KSW ze chce walczyć?

 5. Krzysztof

  Tzn to zawodnik odezwal sie do KSW ze chce walczyć?

  Pewnie menager rozsyłał info gdzie popadnie 😉

 6. Ok czyli w tym oświadczeniu KSW dementuje oświadczenie M1. W takim razie czekam na oświadczenie M1 dementujące oświadczenie KSW dementujące oświadczenie M1.

 7. Aha czyli "zgodnie z zapewnieniami" czyli standardowo na gębę…No chyba że tym razem akurat gość pokazał naprawdę papiery które sprawdzili prawnicy a nie że coś im powiedział bo to już by była kompromitacja największej organizacji w europie która lubi załatwiać wszystko na słowo.

 8. Ile bym dał żeby ktoś wydał oświadzenie choć w 50 % tak dobre jak Oświadczenie Andrzeja K.
  !!! Musze sobie właczyć oświadczenie Trenera by poprawić sobie humor !!!

 9. Myślę, że KSW od strony organizacyjnej* (oraz prawnej) prezentuje w dzisiejszych czasach najwyższy światowy poziom. Aspekt sportowy to już inna bajka :lol:, ale nie wierzę, że M1 napsuje krwi K&L.

  *Chociaż jak przypomnę sobie dżentelmeńskie umowy "na słowo" zawierane przez K&L to stwierdzam, że troszkę poleciałem.

 10. TYTUS

  Ile bym dał żeby ktoś wydał oświadzenie choć w 50 % tak dobre jak Oświadczenie Andrzeja K.
  !!! Musze sobie właczyć oświadczenie Trenera by poprawić sobie humor !!!

  Chyba tylko pewien trener z lodzi moze zblizyc sie poziomeme do tego oswiadczenia

 11. mars255

  Aha czyli "zgodnie z zapewnieniami" czyli standardowo na gębę…No chyba że tym razem akurat gość pokazał naprawdę papiery które sprawdzili prawnicy a nie że coś im powiedział bo to już by była kompromitacja największej organizacji w europie która lubi załatwiać wszystko na słowo.

  Klauzula poufności – słyszał o czymś takim ? Jeśli murzyn mówi, że może wystąpić, to K&L mogą spokojnie przyjmować to na słowo, bo nie mogą zobaczyć jego kontraktu z m-1.

 12. dssport

  Chyba tylko pewien trener z lodzi moze zblizyc sie poziomeme do tego oswiadczenia

  Nie dorasta Andrzejowi do pięt.

 13. Ja to bym jeszcze dodał Vadimowi, że jak się będzie dalej stawiał, to pokażę wszystkim jego pedalskie zdjęcie, ale to może tylko mój sposób na celną ripostę.

  A Mansour nic dziwnego, że woli do KSW, w końcu tam w Rosji to tylko brodate zapasiory by na nim leżały, a w Polsce to… no, przynajmniej Gamer nie ma brody.

 14. Ale to jest średnie.
  Człowiek wstaje przy niedzieli z rana, liczy na fest inbę po zobaczeniu nagłówka, a samo oświadczenie takie ….. Grzeczne.

 15. M-1 zaczyna wierzgać nerwowo nogami. ACB rośnie w siłę na wschodnim i środkowym rynku europejskim przy wsparciu terrodolarów, KSW też daje radę – przejęło ich mistrza. Jak tu się nie wkurwiać?

 16. Dodam, że wg. sondaży na vk w tej chwili najpopularniejsze wśród Ruskich Januszy jest właśnie ACB, M-1 na drugiej pozycji, ale sporo odstaje. A np. Akhmat cienko na jednym z ostatnich miejsc mimo całej tej kasy.

 17. TYTUS

  Ile bym dał żeby ktoś wydał oświadzenie choć w 50 % tak dobre jak Oświadczenie Andrzeja K.
  !!! Musze sobie właczyć oświadczenie Trenera by poprawić sobie humor !!!

  Ej właśnie, chciałem też sobie znowu zobaczyć i nie mogę znaleźć… czyżby już usunięte?

 18. Wchodzi człowiek na Cohones i widzi na górze jakieś "OŚWIADCZENIE". Przegląda cały dział, a tam brak dementi. Coś jest nie tak.

 19. Achort

  Ej właśnie, chciałem też sobie znowu zobaczyć i nie mogę znaleźć… czyżby już usunięte?

  Dokładnie wszysko zlikwidownie . Ma ktoś gdzieś oryginał ?

 20. Jest gdzies dostepne CALE OSWIADCZENIE KOSCIELA? Bo na YT jest tylko wyciete ile bym za to oddal no i wbijam wam huj do dupy 😀

 21. Ciekawe do jakiego sądu m1 by podało KSW? Jakiegoś u siebie w Azji czy co? A jak wyegzekwować wyrok? Zablokować Kawulowi konto w ruskim banku czy wysłać zielone ludziki..

 22. Dość mocne stanowisko. Jeśli nie dojdzie do walki z jakimś śmiesznym tłumaczeniem to będzie to duża wizerunkowa porażka KSW.

 23. Raynor

  @Comber

  Co powiesz ?

  Zwykłym działaniem rynkowym, mieszczącym się w ramach walki konkurencyjnej, jest przejmowanie pracowników i klienteli związanych wcześniej z innym przedsiębiorstwem. Mają oni prawo poszukiwać lepszych warunków zatrudnienia czy korzystniejszych ofert, przedsiębiorca zaś może szukać lepszych pracowników. Zgodnie z wyrokiem Sądu Najwyższego z 14 01.2004 r., I CK 66/03 (LexPolonica nr 365827) umowa kreuje stosunek względny, którego inne osoby nie muszą respektować, a przedsiębiorca nie ma żadnego względnego prawa do swoich klientów. Z tego powodu prawo zdobywania ich względów w drodze walki konkurencyjnej przez inne osoby należy do istoty systemu gospodarki rynkowej. Ochrona wynikająca z art. 12 ust. 2 u.z.n.k. zwraca się przeciwko celowym działaniom osób trzecich zmierzających do zakłócenia stosunków umownych zewnętrznych wiążących przedsiębiorcę. Nie stanowi naruszenia tego przepisu złożenie klientowi konkurenta oferty lepszej usługi, nawet jeżeli wiadomo, że osoba ta może naruszyć obowiązki umowne, chyba że oferent wie, że łamie klauzulę wyłączności, a strona powodowa takiej okoliczności nie podniosła. Sąd Najwyższy w orzeczeniu podał przykład klienta, ale myślę, że w drodze analogii i odnosząc się do przepisu ustawy można dostosować stanowisko do "pracownika".

  Niewykonanie lub nienależyte wykonanie każdej umowy może stanowić efekt działań podjętych przez jej strony z ich inicjatywy, może też wiązać się z ingerencją osób trzecich. Odpowiedzialność na podstawie ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji powstanie, jeśli ocenianemu działaniu towarzyszą pewne okoliczności szczególne, przesądzające o nieuczciwości celu lub środków. Nawiązuje do nich art. 12 ust. 2 u.z.n.k, który chroni rynkowe stosunki umowne przez zakaz ingerencji w nie osób trzecich w sposób sprzeczny z regułami uczciwości. Nakłanianie osoby świadczącej pracę do niewykonywania, nienależytego wykonywania lub rozwiązania umowy. Czynem nieuczciwej konkurencji jest działanie polegające na nakłanianiu przez osoby trzecie do niewykonywania lub nienależytego wykonywania umów albo ich rozwiązywania. Nieuczciwość przejawia się tu w zakłócaniu harmonijnego wywiązywania się z podjętych zobowiązań, czego skutkiem może być zmniejszenie siły rynkowej przedsiębiorcy.

  Podsumowując, posiłkując się przepisami na gruncie prawa polskiego M-1 może mieć ewentualnie roszczenia do zawodnika z tytułu niewykonania/nienależytego wykonania zobowiązania. W kierunku KSW może jedynie pogrozić, zakładając, że KSW jest szczere w swoim oświadczeniu.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.