Dzisiaj dowiedzieliśmy się oficjalnie, że Anzor Azhiev (MMA 6-2) powraca do okrągłej klatki KSW i zadebiutuje w nowej kategorii wagowej. Reprezentant WCA Fight Team zamienia kategorię piórkową (do 66 kg) na kogucią (do 61 kg). Ta intrygująca zmiana automatycznie nasuwa na myśl pytanie, z kim w kolejnej walce mógłby się zmierzyć Czeczen?

Na pewno jest jeden chętny. Kilka dni temu wyzwanie Anzorowi rzucił zawodnik, który nie walczył zawodowo w MMA, ale ma doświadczenie w kickboksingu i Muay Thai. Bartosz Batra, bo o nim mowa, w środowisku Mieszanych Sztuk Walki znany jest m.in. z roli trenera stójkowego Damiana Grabowskiego i Tyberiusza Kowalczyka. Mistrz Polski Muay Thai i złoty medalista Pucharu Świata w Kickboxingu 2012 zakomunikował na Twitterze, że jest gotów na pojedynek z Azhievem:

Z kolei na swoim profilu na Facebooku napisał, że wystarczą mu trzy miesiące przygotowań do walki na KSW, bo rozprawić się z Anzorem poprzez ciosy w parterze:

Niedługo później Batra wytoczył cięższe działa. „Crocodile” opublikował zdjęcia po walce z Payakiem Semuim, które mają pokazać do czego zdolny jest reprezentant KO Gym Poland. Zawodnik dodał na końcu zaczepnie:

Czy naprawdę amatorzy tarzania myślicie, że chłopak z pięcioma walkami na krzyż jest w stanie zrobić mi krzywdę? Zejdźcie na ziemię – a, zapomniałem, że już tam jesteście. Przypominam, że walka zaczyna się na stojąco i to on musi do mnie podejść. Zapraszam.

30-letni Bartosz Batra ma na koncie kilkadziesiąt walk, które toczył w limitach wagowych od 63,5 do 65 kg. Jak widać, czuje się gotów na starcie w dywizji koguciej z Anzorem Azhievem, który do tej pory w MMA stoczył osiem pojedynków. Poniżej próbka tego, co potrafi „Crocodile”:

Pozostaje nam więc czekać na decyzję KSW w sprawie tego zestawienia.

7 KOMENTARZE

  1. pomysł ciekawy. jak sama nazwa wskazuje to  konfrontacja sztuk walki więc można go zestawić z Czeczenem i zobaczyć co z tego wyjdzie.

  2. już bardziej widziałbym Michala Matrix Krolika z ręką w gorze w walce z Anzorem

  3. To byłaby walka o pas Najlepszego Uchodźcy lub Największego ciapaka w Polsce. Szkoda, że Cygan Kostecki siedzi, bo też można by go dorzucić do zestawienia. A później Izu Ugonoh i mam fantastyczną czwórkę i Final 4.

  4. Anzor chyba sam sobie jest menadżerem… młody, utalentowany i walczy raz w roku, co on chce osiągnąć w mma? … i pytanie z czego żyje?Walka z Bartusem to jakaś pomyłka, pchają się drzwiami o oknami na narodowy. Powoli to staje się żenujące..

  5. Ta walka by była kopią walki Anzora z Vaso. Co nie zmienia faktu że z chęcią bym zobaczył Batre w KSW ale z kimś z niższej półki. Tym bardziej po otwarciu kategorii koguciej będą potrzebowali zawodników.

  6. Rozumiem, że Bartra lubi być gwałcony. Beka z takich ludzi. Ale jak nie będzie lepszego rywala – niech zbiera wpierdol – jego wola.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.