W pierwszym miesiącu nowego roku działo się bardzo dużo w świecie MMA, co przełożyło się na ponad 5500 publikacji w prasie, internecie, radiu i telewizji.

Na pierwsze miejsce zestawienia wśród marek – nieco ponad 1700 publikacji – powróciła organizacja UFC, która nie tylko przygotowała w styczniu trzy gale, ale do której oktagonu ponownie zawitał Conor McGregor. Dodatkowo bardzo medialną postacią był Jan Błachowicz, który zajął siódme miejsce w plebiscycie „Przeglądu Sportowego” na Sportowca Roku 2020. Ogłoszono również już oficjalnie, że Błachowicz zmierzy się w kolejnym boju z Israelem Adesanyą.

W styczniu na drugie miejsce trafiła organizacja KSW, o której mówiono nieco ponad 1200 razy. Pod koniec miesiąca KSW przygotowało swoją pierwszą galę oraz zapowiedziało kolejne, marcowe wydarzenie, w trakcie którego zawalczy Mariusz Pudzianowski.

W ostatnim miesiącu nieco ponad 600 publikacji uzyskała organizacja Fame MMA, a marka FEN zakończyła miesiąc przekraczając granicę 100 materiałów.

Badanie opracowane na podstawie danych zebranych przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów z najważniejszych mediów regionalnych i ogólnopolskich. Analiza nie obejmuje branżowych portali internetowych piszących tylko o MMA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.