Maj okazał się trzecim najlepszym miesiącem w tym roku pod względem liczby medialnych publikacji na temat MMA. Ponad 4 000 materiałów z prasy, internetu, radia i telewizji znacząco przebiło zeszłoroczny majowy wynik.

Największe zainteresowanie mediów w maju 2019 (ponad 1 600 publikacji) wzbudziła organizacja KSW. Wpływ na to miała gala KSW 49 w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie i ogłoszenie kolejnego wydarzenia w Londynie, zaplanowanego na wrzesień.

Na temat organizacji UFC, w której w poprzednim miesiącu nie walczyli polscy zawodnicy, ukazało się blisko 900 materiałów. Dziennikarze pisali o planach Joanny Jędrzejczyk, nadchodzącej walce Karoliny Kowalkiewicz, czy przepychankach słownych Jana Błachowicza z Lukiem Rockholdem.

Trzecią najbardziej medialną marką w maju okazała się organizacja ACA (ponad 400 informacji), która szykuje się do czerwcowej gali w Łodzi.

FEN z nadchodzącą galą w Ostródzie i Fame MMA z zapowiedziami swojego kolejnego wydarzenia uzyskały nieco ponad 200 doniesień medialnych. Natomiast o Babilonie i nowej organizacji Free Fight Federation ukazało się trochę ponad 100 informacji.

Badanie opracowane na podstawie danych zebranych przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów z najważniejszych mediów regionalnych i ogólnopolskich. Analiza nie obejmuje branżowych portali internetowych piszących tylko o MMA.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.