Fot Aleksandra Mroczkowska

Borys Mańkowski i Mateusz Gamrot od lat nie tylko z sobą trenują, ale są też bliskimi kolegami w życiu prywatnym. Podczas najbliższej gali KSW zawalczą w tej samej kategorii wagowej i w związku z tym w programie pojawiło się pytanie od jednego z widzów o to, co by się stało, gdyby obaj mieli w przyszłości zmierzyć się z sobą w klatce?

Borys Mańkowski, który był gościem programu odpowiedział krótko:

Dziesięć baniek złotych i się bijemy. Wtedy mogę żyć wszędzie, zawsze i jest super i wszyscy dookoła też mają pięknie i jest ok.

Zapytany natomiast o to, czy w ogóle pojawiły się kiedyś takie rozmowy w sprawie ich walki, Mańkowski stwierdził, że tak, ale bardziej dla żartów.

Borys Mańkowski przez lata był czołowym zawodnikiem kategorii półśredniej nad Wisłą. „Diabeł Tasmański” sięgnął po tytuł na gali KSW 27: Cage Time, a następnie trzykrotnie bronił pasa w starciach z Davidem Zawadą, Jesse Taylorem i Johnem Maguire’em. Podczas gali KSW 39: Colosseum 30-latek z Poznania w walce wieczoru spotkał się z Mamedem Khalidovem i nieznacznie przegrał z czempionem wyższej kategorii wagowej. Po utracie tytułu wagi półśredniej w starciu z Roberto Soldiciem, Mańkowski zrobił sobie ponad rok przerwy i powrócił na KSW 47. Po trzech rundach toczonego w szalonym tempie boju z Normanem Parkiem, zawodnik Czerwonego Smoka musiał uznać wyższość rywala, choć wiele głosów mówiło, że wygrana mogła powędrować także do zawodnika ze stolicy Wielkopolski. W ostatnim starciu „Diabeł Tasmański” nie dał żadnych szans „Psychopacie” z Czarnogóry, Vaso Bakoceviciowi i poddał go anakondą w pierwszej odsłonie. Podczas nadchodzącej gali KSW 53 Borys Mańkowski zmierzy się z Marcinem Wrzoskiem.

Mateusz Gamrot powróci do klatki KSW po długiej przerwie od startów. Ostatnią walkę „Gamer” stoczył w grudniu 2018 roku. Pokonał wtedy Klebera Koike Erbsta zdobywając drugi tytuł mistrzowski KSW, tym razem w wadze piórkowej. Wcześniej zawodnik z Poznania wygrywał z m.in. Normanem Parkiem czy Mansourem Barnaoui. Polak jest niepokonany w swojej zawodowej karierze, a podczas KSW 53 ponownie zmierzy się z Normanem Parkiem.

Zobacz również: Mateusz Gamrot z brutalnym i agresywnym przesłaniem dla Normana Parke’a przed KSW 53

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.