(Fot.: Dave Mandel | Sherdog.com)

Jak udało dowiedzieć się redakcji, a co następnie potwierdził oficjalny trailer KSW, najlepszy zawodnik wagi MW w Polsce, Mamed Chalidow (21-4-2) 19 marca w Warszawie na gali KSW 15 zmierzy się z prawdziwym weteranem i gwiazdą światowego MMA, Mattem „The Law” Lindlandem (22–8)

Mamed wraca do ringu po niezwykle udanym występie w organizacji Sengoku gdzie na ostatniej gali tej japońskiej federacji Sengoku „Soul of Fight” efektownie zastopował doświadczonego Yukiego Sasakiego (MMA 22-19-1). Wcześniej zawodnik KSW Team udanie obronił mistrzostwo KSW w wadze półciężkiej remisując po dogrywce z Ryutą Sakurai`em na gali KSW 13 i przegrywając po ciężkim pięciorundowym wyrównanym starciu z mistrzem Sengoku Jorge Santiago

Jego przeciwnik trenujący na co dzień w legendarnym Team Quest to prawdopodobnie najlepszy zawodnik MMA jaki dotychczas zaszczycił swoją obecnością polskie ringi. W swoim cv poza wielkim doświadczeniem w MMA gdzie walczył m.in. z Fedorem Emelianenko, Quintonem „Rampagem” Jacksonem czy Robbie Lawlerem ma na swoim koncie duże sukcesy w zapasach (srebro na olimpiadzie w Sydney w 2000 r.) dzięki czemu został uhonorowany uczestnictwem w prestiżowym National Wrestling Hall of Fame.

Pojedynek obu zawodników będzie jedną z dwóch głównych walk marcowej gali.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.