19 marca Krzysztof Kułak będzie po raz pierwszy bronił pasa międzynarodowego mistrza KSW w kategorii średniej. Rywalem „Modela” będzie Michał Materla. O czekającej nas walce postanowiliśmy porozmawiać z Maciejem Kawulskim, współwłaścicielem federacji KSW.

Paweł Kowalik (Sports.pl): Dlaczego właśnie Michał Materla będzie pierwszym rywalem Krzysztofa Kułaka w obronie pasa?

Maciej Kawulski: Michał Materla to niewątpliwie ikona polskiego MMA i absolutny weteran ringu KSW. Trzeba też przyznać, że to postać bardzo zakurzona medialnie, która ostatnimi laty kojarzona była z inicjatywami o wątpliwej reputacji. Kilka kontuzji, starty, których nie było, czy też gale, które zbankrutowały tuż przed ich powstaniem to zdecydowanie krajobraz i okoliczności, które mogły zmęczyć nie tylko Michała ale i fanów. Zawodnik tej klasy zasługuje na szanse bicia się w godnych warunkach i o godne trofeum. Po pas międzynarodowego mistrza Federacji KSW w kategorii -84 kg sięgać mogą tylko najlepsi i najbardziej wytrwali. 19 marca 2011 roku Michał Materla będzie miał szansę udowodnić, że należy do tej grupy.

To będzie pierwsza obrona pasa Krzysztofa Kułaka. Będzie walczył z przeciwnikiem, który zwyciężył 6. turniej KSW, z przeciwnikiem, z którym przegrał wiele lat temu. Michał będzie walczył o swój byt na kartach historii polskiego MMA, będzie chciał udowodnić, że kredyt zaufania, którym obdarzyli go fani nie był bezpodstawny i wreszcie będzie chciał bronić pozycji swojego klubu, która to ostatnimi czasy została nieco zachwiana przez wspomnianego Krzysztofa Kułaka. Nie wyobrażam sobie lepszych okoliczności walki w obronie pasa. To jest walka, która zaczęła się kilka tygodni temu, kiedy obaj panowie ją przyjęli – 19 marca zostanie ona jedynie ostatecznie rozstrzygnięta.

Nie boisz się o formę zawodnika, który miał długą przerwę?

Na pewno nie boję się o jakość i klasę zawodnika, a to jest najważniejsze. Z formą bywa różnie. Zależy ona często od okoliczności oraz rzeczy nie do końca związanych z samym zawodnikiem. Zawsze starty szczecińskich fighterów konsultujemy z Piotrem Bagińskim i nigdy jeszcze się nie zawiedliśmy. Nie mam więc powodów aby wątpić w słowa „Bagiego”, a brzmiały one mniej więcej tak : „Cipek będzie gotowy ” – no to ja mu wierzę 🙂

Jak wspominasz ich walkę z KSW 6?

Całkiem niedawno oglądałem ją ponownie i muszę przyznać, że to jedna z walk, która aż krzyczy o drugą część. To walka która znajduje się na mojej prywatnej liście 10 najlepszych
w historii KSW. Wszystkie walki Krzysztofa Kułaka mają jakąś opowieść ale ta ma własną historię a to już zupełnie inny wymiar emocji .

Czego spodziewasz się po tej walce na KSW 15?

Braku jakichkolwiek kompromisów – podobnie jak wszyscy fani KSW w tym kraju chcę definitywnych rozwiązań, niepozostawiających niczego w rękach sędziów. Tego właśnie sobie i innym widzom życzę.

Rozmawiał:  Paweł Kowalik Sports.pl

16 KOMENTARZE

 1. „wreszcie będzie chciał bronić pozycji swojego klubu, która to ostatnimi czasy została nieco zachwiana przez wspomnianego Krzysztofa Kułaka.”

  Eeee… o co kaman? O to, że Kułak pokonał Dowdę?

 2. powiedzial co wiedział, przeciez ten team to polska czołówka 🙂

 3. ten team to jeden z fundamentów Polskiego MMA, a fundamenty się nie chwieją 🙂

 4. Takie osobiste wycieczki w stylu ,,która ostatnimi laty kojarzona była z inicjatywami o wątpliwej reputacji”kogo to obchodzi 😀 Walczy dla KSW i basta 😀 Wiadomo że cała napinka wiąże się z promo 😀 KSW 15 ,,Po pas międzynarodowego mistrza Federacji KSW w kategorii -84 kg sięgać mogą tylko najlepsi i najbardziej wytrwali. 19 marca 2011 roku Michał Materla będzie miał szansę udowodnić, że należy do tej grupy” Za gruuboo 😀 Pewnie później będzie 3 walka 😀

 5. lubie kawula, ale wydaje sie ze kreuje sie na takiego polskiego dana white ;p

 6. nie dlugo te nazwy pasow beda osiagaly poziomy „miedzygalaktyczny” albo jeszcze dalej 😀

 7. Podobnie jak „OoO” uważam, że to przesada z tymi słowami: „wreszcie będzie chciał bronić pozycji swojego klubu, która to ostatnimi czasy została nieco zachwiana przez wspomnianego Krzysztofa Kułaka”. Klub który w bjj zgarnia co roku 1 miejsca w drużynówce (w tym potrójna korona), w mma posiada jedynego stricte polskiego zawodnika w UFC, miał się niby ugiąć pod Krzyśkiem Kułakiem? hehe, śmiać mi się chce, bo mimo, że lubię Kawula, KSW jak i Kułaka, to jednak te słowa były mocno przesadzone mimo zasłużonej wygranej Modela. Te stwierdzenie nasuwa mi na myśl, że KSW Team miażdży każdego i wszyscy powinni się ich bać bo są najlepsi:P reklama swojej organizacji i klubu?(ksw team) to jedno, ale ta reklama nie jest jeszcze brakiem szacunku, ale stoi na jej bardzo cienkiej granicy. To nie atak, tylko osobiste odczucie;)

 8. Podobnie jak “OoO” uważam, że to przesada z tymi słowami: “wreszcie będzie chciał bronić pozycji swojego klubu, która to ostatnimi czasy została nieco zachwiana przez wspomnianego Krzysztofa Kułaka”.

  Po pierwsze, przecież tu chodzi o promocję walki. Po drugie, nie wiemy czy Kawulski miał na myśli BT czy TT.

 9. whoop terere – otóż to. I to jest to co mnie w ludziach najbardziej wpienia. Prócz braku honoru oczywiście.

 10. @GLF, i tu właśnie można łatwo rozstrzygnąć o który klub chodziło:) Ciepk i Karol są członkami i trenerami TT, ale prawie zawsze w ważniejszych zawodach reprezentują swój macierzysty klub, czyli BT. Zresztą nie tylko Oni, między klubami jest jakby współpraca i wymieszanie zawodników, bardzo często chłopaki z TT wpadają do BT na kimonka i sparingi, a zawodnicy BT przychodzą do TT na submission:) choć nie każdy to wie – Ty raczej wiesz:) – bo BT nastawia się na kimonka, a TT submission i dzięki temu zawodnicy mogą rozwijać się w tych obu płaszczyznach co jest bardzo fajne:) Dodatkową wskazówką jest to, że Ich przedstawicielem na KSW jest Bagi. Możliwe, że Kawul sam się zamieszał i nie wiedział o który klub mu chodzi, albo zrobił to celowo (co obstawiam), żeby wywołać emocje u chłopaków z TT i BT. No i jak widać po naszej rozmowie, udało mu się zrobić to co w promocji walki najważniejsze, wywoałać jakieś tam emocje:) Pozdrawiam:)
  @whoop terere, HubiSSj3 -> święte słowa;)

 11. @hubiSSK3
  Wpienia Cię, że ludzie nie wiedzą co to marketing i promocja?

 12. Paweł Szymon – wpienia mnie to , że „Pudzian walczy narzekają,bo freek show, walczy kułak z materlą to narzekać będą że Kawul zaprawia jacy to dobrzy fighterzy.”.

 13. ja tam nie mogę się doczekać tej gali, mam nadzieje że tym razem na żywo obejrzę 🙂

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.